ניצנים של עונה חדשה בקרית שלום. הערב (חמישי, 20:30) יעלו שחקני מכבי תל אביב, גרסת 2011/12 למבחן הרשמי הראשון שלהם לפני העונה החדשה, עת יארחו את חזאר לנקאראן למשחק הראשון בסיבוב המוקדמות השני של הליגה האירופית. בלי רכש נוצץ, עם הליכה ברורה על הצערת הסגל, בלי מאור בוזגלו ובעיקר עם החזרה של ברק יצחקי, הצהובים מצפים שהעונה הקרובה תסתיים בצורה הרבה יותר מתוקה מהקודמת, אז הגיעה אל המקום השלישי בלבד בליגת העל.

לאחר מסיבת העיתונאים שנערכה בחדר התקשורת שבמתחם האימונים, ערכה מכבי תל-אביב את האימון המסכם שלה לקראת המפגש ולאחריו נראה כי תמונת ההרכב מתחילה להיות ברורה, אם כי למאמן, מוטי איווניר, עדיין יש התלבטות אחת בעמדת הקישור בין דור מיכה להאריס מדוניאנין. קו ההגנה יורכב מיואב זיו, סאבו פאביצ'ביץ', ניבאלדו ודור מלול שזוכה לעדיפות על פני עומר ורד בשל הניסיון שלו במשחקים האירופים.

בקישור צפויים לפתוח רפי דהן ומושיקו לוגסי, אליהם יצטרף גיז'רמו ישראלביץ' ובתרגול באימון המסכם דור מיכה שיחק בצד שמאל. לא מן הנמנע שבסופו של דבר יחליט איווניר לשחק עם האריס מדוניאנין במקומו של הקשר הצעיר.

בחוד ההתקפה צפויים לשתף פעולה אלירן עטר ורוברטו קולאוטי שלמרות הדיווחים על כך שהוא קרוב לסיכום בבאנפילד הארגנטינאית, בצוות המקצועי ממשיכים לתת קרדיט לחלוץ שעשה הכנה מצוינת עד כה.

יצחקי וקולאוטי. רוצים לחזור לכבוש (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
יצחקיוקולאוטי. אחד פותח, השני לא (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

למרות התרגול באימון המסכם, שהיה קצר, יתכן שאיווניר עוד יפתיע את השחקנים שיתכנסו לפני המשחק בבית מלון בתל אביב. במועדון מצפים שכ-10,000 אוהדים יגיעו למשחק. בלומפילד לא יכול בשלב זה להכיל יותר מהכמות הזו בשל העובדה כי שערים 4-5 יהיו סגורים כשאליהם מתווספים מחצית משערים 7 ו-8 וזאת בשל שיפוצים באצטדיון.

דור מיכה ודור מלול, יפתחו. גל אלברמן לא צפוי (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
דור מיכה ודור מלול, יפתחו. גל אלברמן לא צפוי (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

הרכב משוער: גיא חיימוב, דור מלול, סאבו פאביצ'ביץ', ניבאלדו, יואב זיו, רפי דהן, מושיקו לוגסי, גיז'רמו ישראלביץ', דור מיכה (האריס מדוניאנין), אלירן עטר ורוברטו קולאוטי.

האריס מדוניאנין. התחברה במהרה עם הרכש החדש (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
האריס מדוניאנין. הרכב, לא הרכב. הוא ממשיך לחייך (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

איווניר: "קיבלנו יריבה קשה עם 14 זרים בסגל"
מכבי תל אביב ערכה קודם לכן את מסיבת העיתונאים שלה לקראת המשחק הראשון והרשמי של העונה מול חזאר לנקאראן האזרית בסיבוב המוקדמות השני של הליגה האירופית (חמישי, 20:30). האירוע שודר בערוץ ONE, ערוץ 50, בערוץ 514 בהוט (HD) וכן ב-ONE TV LIVE. 

איווניר נשאל בפתיחת מסיבת העיתונאים על הסאגה סביב רוברטו קולאוטי: "שאני אשים סוף לשמועות? הוא מתאמן בקבוצה, שייך לקבוצה ואם יקרה משהו כולם ידעו. אני לא הנשיא של באנפילד, אליי הוא לא פנה".

מוטי איווניר וברק יצחקי. היחסים התחממו קצת? (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
מוטי איווניר וברק יצחקי. המאמן לא אהב את השאלות על קולאוטי (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

על לנקאראן אמר: "קיבלנו יריבה קשה, הליגה שם לא נחשבת לליגה ברמה גבוהה, אבל אם מסתכלים על הקבוצה שמגיעה לפה אין לה שום קשר לאזרבייג'אן. יש לה אולי 14 זרים בסגל, עם מאמן רומני. היא קבוצה אירופאית לכל דבר שעשתה רכש והשקיעה הרבה מאוד כסף כדי להיות חזקה, יש להם שחקנים מאוד מנוסים שעברו הרבה בקריירה שלהם ולכן זה משחק קשה. שמעתי מה שהמאמן שלהם אמר ("מכבי קבוצה עם ניסיון באירופה והיא פייבוריטית"). בכדורגל אין פייבוריטים, לא השמות משחקים. גם לגבי הניסיון, אני לא בטוח עד כמה לשחקנים שלנו יש ניסיון באירופה וזה לא משנה את העובדה שאנחנו הכנו את עצמנו כדי לעמוד במשימה".

על סוגיית ההרכב אמר: "לא חסר לי אף שחקן בשום עמדה, לא חסר שום דבר. אם נחשוב לרגע שחסר לנו, נדאג להביא עוד משהו שלא נמצא. כרגע אני מאוד מרוצה. העונה לא נגמרת מחר, היא מתחילה. דיברנו על זה ובראיונות שעשיתי בפגרה דיברתי על זה שהמועדון רוצה להתחיל בדרך מסויימת, קצת שונה ממה שהיה בעבר. זה מגיע מבחינת מחוייבות של השחקנים, צורת המשחק ואני מקווה שמחר נתחיל כבר להראות את כל מה שאנחנו מנסים להכניס בשחקנים שזה עבודת צוות, להקריב במשחק, לתת את כל מה שיש ולשחק כדורגל שהקהל יבוא וגם יהנה מהקבוצה שלו, אבל שגם אם בטעות תהיה מעידה, לפחות הקהל ירגיש שיש לו קבוצה שהוא נהנה ממנה והוא מתחבר אליה".

על הליך בניית הסגל אמר: "לא חשבתי לעשות קבוצה בדמותי. מבחינת הרצון, הנחישות, אז בהחלט שאני רוצה לראות קבוצה שכל הזמן רוצה וכל הזמן היא נחושה, אגרסיבית, לא מוותרת. יש פה אוסף של שחקנים מאוד מוכשרים מבחינת היכולת שלהם. הרבה צעירים שיודעים לשחק כדורגל יפה וטוב, זה צריך להיות מלווה במה שאמרתי מקודם, אבל זה בהחלט מיזוג של שני הדברים ביחד".

על תמיר כחלון (יצא להיבחן בלגיה ורשה הפולנית) אמר: "שיהיה ברור, הסיבה שתמיר כחלון לא במכבי זה לא בגלל מכבי תל אביב. היה רצון להחזיר אותו, רצון גדול, אני יודע שבהנהלה ישבו איתו ובאו לקראתו כמעט בכל דבר שהוא ביקש. בסופו של דבר מהסיבות האישיות שלו זה לא הסתדר, ככה שאין פה מה להאשים את המועדון. הדבר הזה לא פגע בי. מכבי לא בנויה ולא תלויה בשחקן אחד. יש פה אוסף של שחקנים מאוד מוכשרים, שווים ברמתם, יש לנו שלושה-ארבעה שחקנים מובילים אבל בסה"כ, חסרון של אחד מהשחקנים לא יכול להשפיע על הקבוצה היום".

איווניר התייחס ליריבה האזרית: "הם החליפו את כל הקבוצה, ככה שכל מה שראינו מהם בעונה שעברה לא רלוונטי. ממה שראינו עכשיו, לפני שבועיים ושלושה שבועות, גדי (כרמלי) ראה אותם ומאז הם הביאו עוד ארבעה שחקנים אז יכול להיות שזה השתנה. הם קבוצה פיזית מאוד, אתה רואה במבנה של השחקנים אבל האמת שאנחנו משקיעים הרבה יותר במה אנחנו צריכים לעשות ופחות ביריבה שלנו. ברור שאנחנו מוכנים לקראתם ויודעים ממה אנחנו צריכים להיזהר, אבל מירב ההכנות מתרכזות בנו ואיך אנחנו צריכים לשחק".

"ברור שזה יהיה אידיאלי שנעשה תוצאה שתעזור לנו בגומלין", המשיך. "אבל לחשוב עכשיו על המשחק הבא ומה נעשה זה מוקדם". על התיאום בתוך הסגל השיב: "אני לא חושב שיש אצלנו חוסר תיאום. יש תיאום מצוין בתוך הקבוצה. כמו שברק ציין מקודם, היה לנו מחנה טוב מאוד עם הכנה נכונה וטובה. יצאנו מרוצים ממה שראינו. העניין הגדול הוא שהחזרות להצגה הראשית תמיד בסדר, תמיד הכל יפה, השאלה איך זה כשהמסך עולה והקהל פתאום יושב באולם. אם מצליחים לעשות את כל מה שעשית וזו התקווה הגדולה שלי, שמחר הכל יתחבר. אם זה יקרה מחר, אז נפתיע הרבה אנשים. נראה".

ג´ק אנגלידיס. תגובת מכבי טרם התקבלה (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
ג´ק אנגלידיס צופה באיווניר ויצחקי מדברים (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

"זה מאוד, מאוד, מאוד חשוב. גם לי וגם לשחקנים, שנפתח כמו שצריך", הוסיף המאמן. "ביטחון זה דבר חשוב מאוד בכדורגל, אבל אם נחזור לנוסחא ולדרך שלנו, לא ניתן לעצמנו להיות מושפעים מההתחלה הלא טובה אם תהיה כזו, כי מבחינת השלד מכבי בונה את עצמה נכון לעתיד". על מאור בוזגלו אמר לסיום: "מיץ' גולדהאר אמר את מה שהיה צריך להגיד בנושא ואין מה להרחיב".

החלוץ והקפטן ברק יצחקי אמר: "לא התאמנתי בימים האחרונים, רק אתמול התאמנתי אימון מלא. נחכה למחר ונראה מה יהיה". על תפקידו החדש כקפטן אמר: "אני לא חושב שזה הוציא ממני משהו חדש, זה תמיד היה בי. אני לא אחד שאוהב לדבר, אלא לעשות וכמה שיותר בשקט. דברים יצאו החוצה כי מסתכלים עליי אז מן הסתם זה ייצא החוצה. יש שינוי במכבי ת"א, שינוי גדול. אנחנו באים לעבוד וכמה שפחות לדבר, את זה אנחנו גם רוצים להחדיר לחדר ההלבשה. השנה אנחנו מתמקדים רק בלהיות טובים על המגרש ולהישמע להוראות המאמן. אם  נצליח ליישם את זה, אז תראו קבוצה טובה על המגרש".

על הציפיות שלו מעצמו העונה השיב: "לא שיחקתי תקופה ארוכה, זה לא פשוט לחזור אחרי פציעה כל-כך קשה, לחזור ליכולת שכולם רגילים לראות. אני עובד קשה, גם לא בשעות האימונים כדי לחזור לכושר משחק ולעזור לקבוצה. זה מוציא ממני הרבה מאמץ ואני משתדל לעשות את זה על הצד הטוב ביותר כדי לחזור ולהראות שלא שכחתי לשחק כדורגל. לא מסתכל על זה בתור עונת מבחן. צריך לעבוד קשה ויותר ממה שהייתי רגיל. אני כאן כדי לעבוד קשה ומה שיהיה בסוף העונה אנחנו נראה, אני לא נביא".

עופר רונן, איווניר ויצחקי במסיבת העיתונאים (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
עופר רונן, איווניר ויצחקי במסיבת העיתונאים (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

על התחושות השנה לעומת השנה שעברה אמר: "כשחקן שהשתתף בכמה מחנות אימונים ולא בקבוצה אחת, רואים שהשנה יש חיבור מאוד מאוד גדול בין השחקנים, עם הצוות המקצועי, עם ההנהלה שהיה לנו ערב גיבוש אחד שכולם התפוצצו וראו את האהבה שיש בין השחקנים והצוות המקצועי. יש חיבור טוב, אווירה טובה, הרבה חברים בקבוצה וזה משהו שחשוב כדי שנצליח ביחד ולא כבודדים".