ברכות, רפאלוב
ברכות, רפאלוב | צילום: ספורט 5

ליאור רפאלוב לא שיחק חמישה חודשים כדורגל, אבל כנראה שהיה שווה לחכות כל הזמן הזה. הקשר הישראלי כבש אמש (שבת) והעניק לאנטוורפן 0:1 על ברוז' וזכיה ראשונה בגביע הבלגי מאז 1992. רפאלוב היה הבולט מבין חבריו על הדשא ואף זכה בתואר ה-MVP של הגמר שנערך באצטדיון המלך בודואן בבריסל ללא נוכחות אוהדים.

רפאלוב גם דיבר כמובן לאחר המשחק בתקשורת: "לשחק מול הקבוצה שלי לשעבר זה באמת משהו מרגש, גם ברמה הזאת. התכוננו טוב למשחק הזה, למרות שהתנאים היו קשים ובלי מספר שחקנים. התואר של ה-MVP מוקדש לכל השחקנים בקבוצה, לא רק לי".

הכוכב הישראלי הוסיף: "הוצאנו את תכנית המשחק שלנו לפועל. היינו טובים במחצית הראשונה למרות שבשניה שיחקנו קצת אנטי כדורגל. בסופו של דבר מה שנחשב הוא התוצאה הסופית. האם אחגוג לאחר המשחק? אני לא יודע אם מותר לנו בכלל".

באופן טבעי, גם בתקשורת שיבחו את הישראלי על ההופעה. כאשר בין היתר נכתב: "רפאלוב העניש את קבוצתו לשעבר. הוא האיש למשחקים הגדולים. רפאלוב הרס את חגיגות הדאבל והעניק גביע ראשון אחרי 28 שנים".

הישראלי קיבל את הציון 9 על משחקו: "הקשר שיחק מול האקסית וכבש אחרי 24 דקות, כשסיים התקפה נהדרת במחצית הראשונה. הוא היה הפטרון והאיש המרכזי בקישור".

"הוא כתב את השם שלו בהיסטוריה של אנטוורפן", הוסיפו בתקשורת הבלגית, "רפאלוב מוכיח את עצמו שנה אחרי שנה, הוא אגדה לכל דבר".

שוער ברוז', סימון מיניולה, אמר בסיום באכזבה: "אם היינו משחקים טוב יותר במחצית הראשונה, היינו מתקרבים יותר לניצחון. המטרה שלנו היתה לזכות בדאבל אבל לא עשינו את זה. ננסה שוב בעונה הקרובה ונרוץ לכל התארים ונקווה לדברים יפים באירופה".