sportFive1047175 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5
פרץ, חוזר לשחק אחרי זמן רב (צילום: ספורט 5)
פרץ, חוזר לשחק אחרי זמן רב | צילום: ספורט 5

מכבי תל אביב תפתח את עונת 2020/21 בליגה האירופית מחר (חמישי, 22:00) עם משחק ביתי מול קרבאח האזרית. אחרי ששחקני הקבוצה קיבלו תוצאות שליליות לבדיקות הקורונה האחרונות (פרט לאנריק סאבוריט שיצא גבולי, ועדיין יהיה כשיר), החבורה של יורגוס דוניס מקווה להתחיל את הקמפיין ברגל ימין. למרות הבדיקות השליליות, שחקני הנבחרת אייל גולסה, איתן טיבי, שרן ייני, מאור קנדיל ועדן קארצב התאמנו בנפרד מחבריהם במכבי ת"א, אך נמצאים בתמונת ההרכב.

"השבועיים האחרונים היו טובים, חוץ מזה שלא היו שחקני הנבחרת", אמר המאמן במסיבתה עיתונאים לקראת ההתמודדות. "כל השאר התאוששו מהקורונה ואנחנו מנסים לחזור לכושר ולעבוד על דברים טקטיים. כן איבדנו כמה שחקנים לנבחרת, עד היום הם לא התאמנו איתנו אלא בנפרד. אבל היום הם הצטרפו והם מוכנים. כל חמשת שחקני הנבחרת שיחקו, זה אומר שהם בכושר טוב. הם מכירים את העבודה הטקטית שלנו כי הם שיחקו מול זלצבורג. אז מבחינתי הם מוכנים".

על שחקני הרכש שלו לואיס הרננדס ואלכסנדר פשיץ' הוא הוסיף: "בחרנו בשחקנים האלה כי אנחנו מאמינים שיש להם את היכולות. הם יכולים לעזור לנו. לואיס יותר מוכן בגלל ההכנה שעשה בספרד, פשיץ' צריך קצת יותר זמן. הוא עובד כל יום, אבל עדיין זקוק לעוד קצת זמן. כל משחק הוא שונה, נצטרך להתכונן היטב למשחק הראשון. אחרי המשחק מחר ביום שישי נראה מה הדבר הבא עבור כל שחקן למשחק שאחרי. יש לי ביטחון שהשחקנים נראים טוב".

לאחר מכן המאמן התייחס ליריבה: "ניתחנו את קרבאח, יש להם יציבות והם עובדים טוב כקבוצה מאוחדת, גם בהתקפה וגם בהגנה. זו יריבה חזקה מאד. אנחנו מצפים למשחק קשה במיוחד. המטרות? בהתחלה המטרה העיקרית הייתה להגיע לשלב בתים. ניסינו לאלופות, אבל היה קשה מאד מול זלצבורג. עכשיו זה אומר שבכל משחק המטרה היא להילחם על הנקודות. אני מאמין שיש לנו את הביטחון לזה. אם נשחק טוב, ננסה להעפיל לשלב הבא של 32 האחרונות. בכל מקרה נעשה הכל צעד צעד, כרגע אנחנו רק חושבים על המשחק של מחר. אנחנו מאמינים בקבוצה, עכשיו זה הזמן שכולנו נהיה מאוחדים".

גם דור פרץ נכח במסע"ת ודיבר על התקופה שפספס בעקבות ההידבקות בקורונה: "הייתה לי סיטואציה מבאסת אין ספק. זה משהו שלא נמצא בשליטתנו, הקורונה מסתובבת בינינו, זה פגע בנו ברגע מכריע. זה הזמן שלנו לחזור למשחקים ולעשות את הטוב ביותר שלנו. מבחינתי הטוב ביותר זה שנגיע ממושמעים טקטית ונביא את התוצאות שאנחנו רוצים".

הקשר נשאל אם הם מרגישים שעד עכשיו זה היה עוד סוג של טרום עונה אחרי פגרה וניסה להסביר איך חוזרים לקצב: "זאת לגמרי התחושה שלנו. זה כמו טרום עונה באופן משני. עשינו את ההכנה הכי טובה שהיינו יכולים כדי לחזור לכושר. לא שיחקנו משחק רשמי, אבל זה לא תירוץ, אנחנו רוצים להופיע. הכל מתחיל מחר, ולגבי ההמשך - צעד אחרי צעד. הנבחרת? רציתי להיות שם כדי לעזור לחברים. יהיו פעמים נוספות אני מקווה".

לסיום הוא סיפר קצת על הכושר שלו והתחושות האישיות אחרי הפציעה שעבר: "עוד בפלייאוף הקודם כשחזרתי אז הרגשתי מצוין. כמובן ששבועיים מנוחה זה תמיד יכול לעשות טוב. פספסתי משחקים וזה מבאס, אבל אלך על הצד הטוב. התחלתי לעבוד כמו שאר השחקנים, ואני חושב שזה הזמן שלנו להשתדרג ולחזור לכושר טוב יותר. לשחק בלי קהל? תחושה קשה, בליגה האירופית האווירה יוצאת מן הכלל, אבל זה המצב. שהקהל יישאר בבית ואנחנו נעשה את ההכי טוב שלנו על המגרש כדי להמשיך את הקמפיין כמה שיותר".