(צילום: אלן שיבר)
(צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
"התחברתי לישראל". שרי (צילום: דני מרון) | צילום: ספורט 5

אחרי שעברה את ז'לז'ניצ'אר במשחק שנדחה, מכבי חיפה עוברת לשלב הבא: הירוקים, שפתחו את העונה מצוין עם שני ניצחונות ליגה וניצחון על הבוסנים בסיבוב הראשון, יפגשו מחר (חמישי) את קייראט אלמטי מקזחסטן במסגרת הסיבוב השני של מוקדמות הליגה האירופית.

באשר להרכב שיעלה, חוסה רודריגס עשוי לערוך הופעת בכורה בהרכב הירוקים, כאשר יאניק ווילדסחוט תורגל ב-11 של מכבי חיפה. יתר ההרכב צפוי להישמר מהניצחון ביום ראשון מול הפועל באר שבע.

ההרכב המשוער: ג'וש כהן; ארנסט מאבוקה, עאיד חבשי, עפרי ארד, סאן מנחם; נטע לביא, יובל אשכנזי, מוחמד אבו פאני (חוסה רודריגס); צ'ארון שרי, יאניק ווילדסחוט (דולב חזיזה), ניקיטה רוקאביצה

היום כינסה הקבוצה מסיבת עיתונאים בה התייצבו מאמן הקבוצה, ברק בכר, ושחקנה צ'ארון שרי ודיברו לקראת המשחק בסמי עופר. ראשית, התייחס בכר לאתגר שלפניו: "מדובר בקבוצה חזקה מאוד, שלא תטעו", הוא אמר לעיתונאים שישבו לפניו. "בב"ש שיחקנו נגד פעמיים, ובקושי עברנו אותם. זו קבוצה אגרסיבית ששולחת הרבה שחקנים קדימה. נבוא לעשות את העבודה, אין לנו הרגשה נוחה".

באשר לבלם הרכש, בוגדן פלאניץ' והשאלה האם ישותף מחר מול הקזחים, הודה בכר: "הוא עדיין לא בכושר משחק, גם מאוד קשה לו עם מזג האוויר. אבל הוא משתפר מאימון לאימון, ומחר נשב איתו, נראה אם זה בסדר ואם כן, נלביש אותו".

שחקן נוסף שזכה לתשומת הלב במסיבת העיתונאים היה רכש אחר, הספרדי חוסה רודריגס, ששותף למספר דקות מול הפועל באר שבע ביום ראשון האחרון. בכר נשאל האם חיפה חסרה חיזוק בקישור האחורי, וענה: "רודריגס הוא החיזוק. אתם רואים אותו כ-8 (קשר התקפי), אבל בהולנד הוא שיחק קשר אחורי קלאסי ועשה את זה טוב. אולי במכבי ת"א הוא לא היה מרשים, אבל עברו שנתיים וראיתי שיפור גדול. הוא מניע כדור ברמה הכי גבוהה, אבל גם מחלץ כדורים וזה יוסיף לקבוצה, יחד עם נטע (לביא) ו(מוחמד) אבו פאני".

שפילבסקי פירגן לירוקים.
שפילבסקי פירגן לירוקים. | צילום: ספורט 5

האם יגיע עוד רכש? בכר נתן פתח לתקווה: "יש רצון להביא עוד שחקנים, אבל רק כאלה שישדרגו אותנו, כמובן תחת המגבלות התקציביות. המועדון חוטף ביקורת, אבל הוא מוכן להשקיע הרבה כסף, והביא שחקנים לא זולים, במיוחד הבלם. המועדון מראה נכונות, אולי יהיה חיזוק ואולי לא - אם יהיה אפשר, נחזק, ואם לא, נסתדר עם מה שיש".

לצידו של בכר התיישב גם אחד משחקניה הבולטים של הקבוצה גם העונה, ההולנדי צ'ארון שרי שהוסיף: "בשנה שעברה כשהגעתי, היתה קבלת פנים חמה, וככה אהבתי את ישראל והתחברתי. אני מנסה לעזור לקבוצה, לא רק לשבל או לכבוש. אני אעשה מה שהמאמן דורש ממני. התכוננו אתמול לקראת המשחק, ונגיע מוכנים לקיירט".

גם היריבה הקזחית ערכה מסיבת עיתונאים משלה לפני ההתמודדות. אלכסיי שפילבסקי, מאמנה של קייראט, אמר לפני ההתמודדות: "מכבי חיפה קבוצה חזקה עם יכולות התקפיות מצוינות. כדי לנצח מחר נצטרך הרבה מוטיביציה ותשוקה, זה יהיה לא פשוט, אבל אפשרי".

"אנחנו מכירים את מכבי חיפה והתכוננו היטב. הצטרפו אלינו מספר שחקנים חדשים מצוינים. בכוונה הגענו כמה ימים לפני המשחק כדי להתכונן כמו שצריך, אבל זו קבוצה חדשה וננסה עד כמה שאפשר להוכיח שאנחנו יכולים לנצח. התכוננו היטב, אני לא רוצה לדבר יותר מדי, אני מעדיף להוכיח על המגרש כמה אנחנו טובים".

גם נבויסה קוסוביץ' ששיחק יחד עם פלאניץ' במדי וובידינה התייחס להתמודדות: "לא ידעתי יותר מדי על מכבי חיפה לפני המשחק. בימים האחרונים למדנו אותם היטב. אנחנו יודעים שיש להם שחקנים מהירים וטכנים מאוד. אנחנו מגיעים עם מוטיביציה גדולה לשמור על הכוכבים שלהם". עוד הוסיף השחקן, בנוגע להחתמתו של פלאניץ' במכבי חיפה: "ראיתי שהוא חתם. אני לא יודע אם הוא ישחק מחר, אבל אני כן יודע שהוא שחקן מצוין".