sportFive945679 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5
לביא, ינסה להנהיג (צילום: ספורט 5)
לביא, ינסה להנהיג | צילום: ספורט 5

המבחן האמיתי הראשון של מכבי חיפה מתקרב. הקבוצה מהכרמל, שבשנים האחרונות אכזבה קשות את אוהדיה וטענה שהיא בתהליך בנייה מחדש, סגרה איכשהו את העונה שעברה במקום השני בטבלה והשיגה את הכרטיס לשלב הראשון של מוקדמות הליגה האירופית. היריבה הסלובנית, מורה, נחשבת על הנייר לחלשה יותר, ומחר (חמישי) ינסו הירוקים להשיג מקדמה ביתית חשובה לקראת הגומלין. מרקו בלבול דיבר על הכל במסיבת העיתונאים.

"אנחנו ממשיכים עם השלד שבנינו בעונה שעברה של שחקנים צעירים. אמרתי שאני בונה תשתית לשנים הבאות. המחנה היה מוצלח גם באוסטריה, בו עבדנו יותר על הקטע הפיזי, וגם בהולנד שם שמנו דגש על הצד של הכדורגל, הטקטי. עשינו שני משחקי אימון טובים. בגדול אנחנו מוכנים למחר, שזה מה שחשוב. מרוכזים רק במשחק הזה. מתרגש? זה משחק ראשון של מכבי חיפה באירופה בסמי עופר. ברור שאני מתרגש, וגם השחקנים".

כשנשאל אם זה הסגל שציפה לפתוח איתו את העונה, ענה: "זה ברור שעדיין לא השלמנו את הסגל. לא בונים ביום אחד קבוצה. אף קבוצה ביולי לא מוכנה. השוק קשה בתקופה הזאת. מאמין בשלד שיש פה. מאמין בלקבל החלטות בסבלנות, יש לי את הזמן והחזון והדרך שלי לבנות קבוצה שתהיה טובה כל העונה. הייתי יכול להביא שחקנים ולהגיד 'הנה הבאנו', אבל זאת לא המטרה".

"המשחק מחר בבית שלנו, חשוב לבוא מוכנים, מרוכזים ונחושים כדי לנצח. מורה קבוצה מאורגנת, טקטית, פיזית. המטרה שלנו תהיה ללחוץ מההתחלה. צריך לבוא מאד מאורגנים ולעשות הכל כדי לנצח, ואז להגיע למשחק השני ולהעפיל לשלב הבא. הצעירים? סומך עליהם מאד. המסר שלי לאוהדים הוא שתמיד הם יראו קבוצה נחושה ורעבה, כמו מה שראיתי בחצי השנה האחרונה. בוודאי שלא השלמנו את הסגל ואנחנו עובדים סביב השעון במועדון כדי להביא עוד. שחקנים מחכים להצעות ולא ממהרים לחתום. יש לנו מה שצריך כדי להעמיד קבוצה טובה שהאוהדים יאהבו לראות. שזו תהיה קבוצה לכל העונה ולא רק למשחק מחר".

"אנחנו יודעים מה נקודות החוזקה של מורה. יש להם חלוץ טוב ונתכונן אליו. אנחנו נשחק במערך שלנו וננסה לכפות עליהם את צורת המשחק שלנו, וזה יעזור לנו לנצח. לגבי הסגל אין לנו מספיק זמן לדבר על מה שיהיה בליגה. אני אדבר במסע"ת טרום העונה על הכל. כרגע אנחנו מרוכזים רק במשחק מול מורה ולא עוסקים בשאר הדברים. כשנשלים את המשימה של הבנייה, נדבר על הכל".

"מהיום הראשון שהגעתי לפה וחיפה הייתה מקום 11, אמרתי שהקבוצה צריכה להיות למעלה. עשיתי שינוי גדול, ואני מאמין שכולנו נעשה הכל כדי להעמיד קבוצה חזקה. על כל זה נדבר במסע"ת שלפני תחילת העונה. אלברמן כעוזר מאמן? כשהגעתי למכבי חיפה ישר הצעתי לגל להצטרף לצוות. יש לו הרבה מה לתרום מהניסיון שלו כשחקן. אני שמח מאד שהוא בצוות שלי".

גם הקפטן נטע לביא דיבר במסע"ת: "היה לנו מחנה אימונים ארוך, אבל מצוין. יצאנו בעיקר עם חדר הלבשה מאוחד. מבחינה חברתית היה לנו מצוין, נהנינו אחד מהשני. למרות שזה היה ארוך, זה עבר לנו בשנייה. אנחנו מתעסקים במשחק, יש צוות שלם במכבי חיפה שרואה את היריבה ומעביר לנו הכל. אנחנו מתכוננים אליה כמו אל כל קבוצה. איזו קבוצה נראה? אנחנו הולכים לראות קבוצה מאד רעבה שלמדה ולומדת ומשתפרת. קודם כל קבוצה מגובשת שמשחקת טוב בכל מקום במגרש".

כשנשאל על התפקיד שלו, ענה: "אין לי תפקיד. איפה שהמאמן ישים אותי אני אנסה לעזור בצורה הטובה ביותר. זה טוב שיש לי הרבה תפקידים שמנסים אותי. הקבוצה הזאת מאד רוצה להצליח. אני כשחקן לא מתעסק במי יביאו ומי לא. גם אם יביאו בסוף הקיץ או עוד מעט יותר שחקנים זה לא משנה. כולנו שחקנים טובים, נעשה את העבודה".

"אני לא מסתכל עליי כילד יותר. אני 4 שנים במועדון. חוויתי פה הרבה, אני מכיר את המועדון וגדלתי פה. יודע את הציפיות, זה לא מלחיץ אותי. תמיד אתן הכל ומקווה שזה יעזור לקבוצה. תמיד יש ציפיות במכבי חיפה, מכולם. גם אם אני עם הסרט וגם אם לא, מצפים ממני להנהיג. מודע לזה וזה בסדר גמור. אלברמן? מעריך אותו מאד ואת הדעות שלו. נלוויתי אליו ושאלתי אותו כל מיני שאלות כי אני יודע שיש לי הרבה מה ללמוד ממנו. עכשיו שהוא עוזר מאמן הוא מאד יכול לעזור".

בינתיים, ג'ורג' מנדז'ק כתב בחשבון האינסטגרם שלו: "לבי איתכם במשחק מחר, מכבי חיפה. ירוק עולה".
View this post on Instagram

All my heart is with you for tomorow @maccabihaifafc #yallamaccabi #yarokole #europaleague

A post shared by ZEZECK LE14 (@14_georgesmandjeck_off) on