לחץ מניצחון בודד בארבעה מחזורי ליגה ולא מעט דקות של מצוקה מול מנצ'סטר סיטי התפרצו עם 2:3 של ריאל מדריד במשחק הפתיחה של ליגת האלופות. כריסטיאנו רונאלדו, האיש שכל עולם הכדורגל דיבר עליו ועל מצב הרוח שלו בשבועיים האחרונים, השתיק את כולם וסידר ניצחון דרמטי על האלופות האנגלית. ככה פותחים עונה באירופה, ככה אמורים להיראות הבלאנקוס.

"אני חוגג כשיש לי מה לחגוג", הבהיר כריסטיאנו לאחר ההשתוללות החיובית שלו בסיום הניצחון האדיר. "היה משחק טוב מאוד, כזה שאוהבים לשבת ולצפות בו. האמנו שאנחנו יכולים לנצח ועשינו את זה. הצגנו מחויבות מרשימה. ידענו שזה אפשרי לכבוש והגיע לנו לנצח. זה היה משחק חשוב מאוד ואנחנו בזירה".

"הקבוצה שלי חזרה", הכריז המאמן ז'וזה מוריניו, לאחר שההפסד 1:0 התלונן שאין לו קבוצה. "אני מקווה שהיא לא תיעלם לי. השחקנים שלי החזירו לי את האמון בהם. אם הם מסוגלים לשחק ככה מול בארסה וסיטי, הם מסוגלים לעשות זאת בכל פעם. יש עיתונאים שכבר הכינו את התסריטים להמשך, עכשיו הם יצטרכו לעבוד כדי לכתוב הכל מחדש. הייתי גאה גם אם היינו מנצחים כי זה ה-DNA של ריאל מדריד".

מוריניו, סוף סוף יש לו סיבה לחגוג (gettyimages)
מוריניו, סוף סוף יש לו סיבה לחגוג (gettyimages) | צילום: ספורט 5

"הגישה שלנו היא לתת הכל עד המוות במגרש, זו לא פילוסופיה בגרוש", הסביר מאמן ריאל מדריד. "הפעם השחקנים הולכים עייפים הביתה וזה קרה עד עכשיו העונה רק מול ברצלונה. כשקבוצה נמצאת בפיגור והאוהדים מעודדים אותנו ככה, זה כי יש להם עיניים כדי לראות ולב בשביל להרגיש. האוהדים היו נפלאים".

"אנחנו מאוכזבים", קבע מאמן סיטי רוברטו מנצ'יני. "כשאתה מוביל 1:2 חמש דקות לסיום בברנבאו אסור לך להפסיד, אבל זה הכדורגל. לא איבדנו ריכוז. ירדנו לאחור והשארנו להם מרווחים, זאת הייתה הטעות שלנו".

כעת צריכה ריאל מדריד להחזיר לעצמה את הבטחון והשערים גם בליגה הספרדית. ביום ראשון הקרוב מחכה לבלאנקוס משחק חוץ מול ראיו ואייקאנו ואחר כך תגיע דפורטיבו לה קורוניה לבקר בברנבאו. המשחק הבא בליגת האלופות ייערך ב-3 באוקטובר בחוץ מול אייאקס. סיטי תשחק נגד בורוסיה דורטמונד.