עיתוי נהדר לשער בכורה. אלכסיס (GETTYIMAGES)
עיתוי נהדר לשער בכורה. אלכסיס (GETTYIMAGES) | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player

זהו זה, הרשימה נסגרה, הפלייאוף הוכרע ו-32 הקבוצות שיהיו בשלב הבתים של ליגת האלופות נקבעו. כמו כל אחת מ-16 השנים האחרונות, גם הפעם ארסנל ביניהן, רק שהפעם היא הזיעה יותר מתמיד: התותחנים אירחו הערב (רביעי) את בשיקטאש במסגרת גומלין הפלייאוף, וניצחה 0:1 משער של אלכסיס סאנצ'ס, ששלח אותה לבמה המרכזית של המפעל היוקרתי.

ארסן ונגר הביא את ארסנל לארץ המובטחת בכל פעם מחדש, בכל אחת מ-16 השנים האחרונות. אלא שהקבוצה של הצרפתי, שמעולם לא החמיץ את שלב הבתים, פיתחה נטיה לסיים במקום הרביעי באנגליה, כך שיותר מדי פעמים היא נאלצה לכתת רגליה בפלייאוף. לכן באצטדיון האמיריות המטרה היתה ברורה: להוכיח שלא מדובר בפעם אחת יותר מדי.

בהיעדרו של אוליביה ז'ירו, ששבר את כף הרגל והושבת לתקופה ארוכה, אלכסיס סאנצ'ס שוב קיבל צ'אנס בחוד. הפעם, בניגוד למשחק הליגה בו אכזב, הצ'ילאני הגיע לעבודה: הרכש הנוצץ מבארסה שרף שטחים, שיגע את הגנת הטורקים ובתוספת הזמן של המחצית הראשונה חגג שער בכורה. תמיד היה לו עיתוי מצויין.

בשיקטאש חיפשה העפלה שישית בתולדותיה, וראשונה מאז 2009/10, ורבע שעה לסיום היא קיבלה חיזוק לאמונה שלה. אלכס אוקסלייד צ'מברליין רשם החמצה מזעזעת, ובמתפרצת שהגיעה כתוצאה מכך, מת'יה דבושי הורחק. 15 הדקות האחרונות היו מורטות עצבים, כשכמה אלפי טורקים ביציעים התעוררו וחבריו של דמבה בה איימו להשיג שער חוץ שישלח את ונגר הביתה, אבל גול כזה לא הגיע.

מהלך המשחק
9 דקות מהפתיחה ווילשר פרץ לרחבה ובעט באלכסון, ממש ליד העמוד. 50 שניות חלפו וטולגה מסר ישירות לקאסורלה, שניסה להקשית מעל השוער והחטיא. בדקה ה-40 קוסיילני ירד לתיקול רגיש מאוד ברחבה, השופט סימן להמשיך. אחרי 2 דקות אלכסיס הגיע ממש לתיבת ה-5, השוער ירד לרגליו והציל. דקה בתוך תוספת הזמן זה הגיע: אוזיל שיגר כדור עומק, ווילשר הסיט/עזב לאלכסיס, שכבש מקרוב, 0:1 לארסנל.

7 דקות אחרי ההפסקה טעות בהגנת בשיקטאש איפשרה לאוזיל להשאיר את אלכסיס מול השוער, הפעם הכדור הלך החוצה. היוצרות התהפכו בדקה ה-64, כשבה ניצל טעות באדום, אבל ירה לרשת החיצונית. בדקה ה-73 מתפרצת של אלכסיס היה חייב להסתיים בשער ונבלמה ברגע האחרון, הריבאונד הגיע לאוקסלייד צ'מברליין, שהחטיא מ-5 מטרים.

הרכבים
ארסנל:
וויצ'ך שצ'סני; מתיה דבושי (הורחק/75), פר מרטסקר, לורן קוסיילני, נאצ'ו מונריאל; מתיה פלאמיני, ג'ק ווילשר, מסוט אוזיל (קאלום צ'יימברס/75), סנטי קאסורלה, אלכס אוקסלייד-צ'מברליין; אלכסיס סאנצ'ס.
בשיקטאש: טולגה זנגין; איסמעיל קויבאשי, פדרו פרנקו, ארסן גולום, רמון מוטה; אטיבה הוצ'ינסון, ולי קבלאק, אוגוזן אוזאיקופ, מוסטפה פקטמק, אולצ'אי סהאן (גוקאן טורה/63); דמבה בה.