אוהדי הפועל. יהנו ממחיר נמוך בפ
אוהדי הפועל בבלומפילד. פנו לאופ"א (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

ארגוני האוהדים של הפועל ת"א, עמותת "פועלים באדום" ו-"אולטראס הפועל תל אביב" פנו לאגף התחרויות של אופ"א בבקשה להשארת משחקי הקבוצה בבלומפילד במסגרת ליגת האלופות.

המכתב נשלח בתמיכת ארגון אוהדי הכדורגל האירופי, שפנה אף הוא אל אופ"א בבקשה לאפשר את קיום המשחקים בבלומפילד. בפנייתם ציינו האוהדים כי העברת המשחקים לרמת גן מנוגדת לעקרונות הכדורגל והמשחק ההוגן ומונעת מאוהדי הקבוצה לתמוך בקבוצתם במגרש הביתי.

כמו כן אוזכרה אמירתו של נשיא אופ"א מישל פלאטיני, אשר הסביר לאחרונה כי המגמה באופ"א היא להבין את צרכי האוהדים וללכת לקראתם. בהתאם לזאת מבקשים האוהדים מאופ"א לעמוד מאחורי הצהרות אלו ולאפשר לאוהדים לארח את משחקיה הביתיים של הפועל ת"א בליגת האלופות באצטדיונה הביתי בתל אביב.

האוהדים מציינים כי אמנם אצטדיון רמת גן עומד בדרישותיה של אופ"א לאירוח משחקים במפעל, אך למרות זאת, התנאים הבסיסיים לאוהדים יורדים, חווית הצפייה נחותה מבלומפילד וכתוצאה מכך האווירה במגרש נפגמת בצורה משמעותית.

איצטדיון רמת גן. הזכויות לשילוט נמכרו בסכום רב (לי נוף)
איצטדיון רמת גן. אוהדי הפועל טוענים שהוא פוגם באווירה (לי נוף) | צילום: מערכת ONE

במכתב, הסבירו האוהדים לאופ"א כי מבחינת שיווק המשחק, האווירה בבלומפילד היא "נדירה" כפי שציין גם מנהל האירוע מטעם אופ"א במשחק הפלייאוף מול רד-בול זלצבורג.

בנוסף פנו האוהדים בכתב להתאחדות לכדורגל על מנת שתפעל בנושא וכן להנהלת הקבוצה בכדי שזו תעמוד בדרישות אופ"א לקראת ביקורים של שבעה אנשי אופ"א שיגיעו מחר לישראל, ויערכו סיור באצטדיון, על מנת לאשר או שלא לאשר אותו.

15 עובדים של הפועל ת"א, שהם יהיו אלו שיעשו את העבודות באצטדיון, וביניהם הקמת האוהלים, עמדות התקשורת וכדומה, סיימו להכין את התוכניות ואם מחר יקבלו אור ירוק מאופ"א, יחלו העבודות.

אצטדיון בלומפילד. יארח את האלופות (משה חרמון)
בלומפילד במתכונת ליגת האלופות. גם בשלב הבתים? (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

בנושא אחר. הבלם רמי דואני ממתין לקבל אישור עבודה כדי לשחק ב-MLS, בקבוצת קנזס. בינתיים הבלם ממשיך להתאמן בהפועל ת"א.