אבי לוזון. דואג לאינטרסים של הפועל
אבי לוזון. דואג לאינטרסים של הפועל | צילום: מערכת ONE

פרסום ראשון: חדשות טובות להפועל ת"א - עדיין יש סיכוי שהקבוצה תארח את ליון, בנפיקה ושאלקה בשלב הבתים של ליגת האלופות באיצטדיונה הביתי, בלומפילד.

יו"ר ההתאחדות אבי לוזון, הנמצא כעת במונאקו, פנה למנכ"ל אופ"א,  ג'יאני אינפנטינו ומארגן התחרויות של או"פ"א, ג'יורג'יו מארקטי וביקש מהם לאפשר להפועל לתקן את הליקויים ולארח במגרשה הביתי.

לוזון הגיע להסכמה עם השניים כי אם יתוקנו את הליקויים במגרש היפואי עד ה-7 בספטמבר, הפועל תוכל לארח שם את משחקיה במסגרת ליגת האלופות.

לוזון אמר ל-ONE בנושא: "הכל כעת עובר לידיים של אלי טביב, מוני הראל ורון חולדאי".

כזכור, ביום שלישי האחרון הודיעה אופ"א להפועל כי היא לא תוכל לארח את משחקיה הביתיים באצטדיון בלומפילד והיא תצטרך לנדוד לאצטדיון רמת-גן, כפי שעשתה מכבי חיפה בעונה שעברה.

בימים שקדמו להחלטה, נשלחו נציגים בכירים מאופ"א על מנת להעריך את יכולתו של אצטדיון בלומפילד לארח את שלב הבתים. נציגים אלו קיבלו את כל התכניות והאישורים כפי שנתבקש מהמועדון, מהעירייה וממנהלי אצטדיון בלומפילד.

טביב (יופ ציוני)
טביב (יופ ציוני) | צילום: מערכת ONE

אותם נציגים היו מנהלי האירוע במשחק הפלייאוף האחרון נגד זלצבורג ועל בסיס המלצותיהם נתקבלה ההחלטה שלא לאשר את האצטדיון ביפו. יש לציין שהנציגים דווקא אהבו את מה שראו וטענו כי ה"אווירה בבלומפילד נדירה", אך כנראה שהרשמים מה-1:1 מול האוסטרים לא הספיקו וההחלטה מצידם התקבלה.

במכתב שהגיע להפועל מאופ"א נרשם: "שלב הבתים של ליגת האלופות הוא ספינת הדגל של אופ"א, ולא ניתן לקחת סיכונים בשלב כזה. אנו מבקשים שתערכו את כל ההכנות הנדרשות כדי לארח את משחקי הבית בשלב הבתים באצטדיון רמת גן".

אצטדיון בלומפילד. יארח את האלופות (משה חרמון)
בלומפילד במתכונת ליגת האלופות (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

בין הבקשות: שדרוג חדר ההלבשה ומנהרת השחקנים
כתבנו רועי גלדסטון מוסיף כי אתמול לאחר ההגרלה במונאקו יזמו אלי טביב וחיים רמון יחד עם אבי לוזון פגישה עם אנשי אופ"א ובה שוחחו על האפשרות לארח בכל זאת את משחקיה הביתיים של הפועל ת"א בבלומפילד.

אנשי אופ"א ציינו כי ביום שני הקרוב תגיעה למועדון רשימה מסודרת עם כל הליקויים שיש לטפל בהם, כאשר באופ"א רוצים לראות שהכל מוכן הרבה לפני משחק הבית הראשון. ל-ONE נודע כי משקיפי אופ"א, בין היתר, לא אהבו את חדרי ההלבשה בבלומפילד ואת מנהרות כניסת השחקנים לדשא ולכן ספק אם המועדון יצליח בזמן הקצר שנשאר לעמוד בדרישות.

קונגרס אופ&
קונגרס אופ&"א (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

מעבר לכך, ברשימה שתגיעה ביום שני יוזכר כי יש לבנות אולפני טלוויזיה לשידורים החיים של הרשתות הזרות השונות שיהיו פזורות באיצטדיון והפקעת חצי משער 13 לפחות לטובת התקנת עמדות נוספות לעיתונאים ופעולות תשתיות נוספות.

אלי טביב אמר ל-ONE בשיחה ממונאקו: "נעשה מאמצים כדי לראות האם בכל זאת ניתן לארח את שלב הבתים בבלומפילד, למרות ההודעה שקיבלנו לפיה המשחקים יהיו ברמת גן".