שחקני ריאל. לא מודאגים ממילאן? (רויטרס)
שחקני ריאל. לא מודאגים ממילאן? (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

"זה היה יכול להיות הרבה יותר גרוע", כך אמר מאמן באיירן מינכן, לואיס ואן חאל, בהתרגשות רבה אחרי הגרלת שלב הבתים של ליגת האלופות, שזימנתה לקבוצתו את רומא, פ.צ. באזל וקלוז' הרומנית.

"אבל אנחנו חייבים לשמור על ריכוז גבוה בבית הזה על-מנת לעלות לסיבוב הבא", הוסיף המאמן ההולנדי, ששואף לשחזר ולשפר את ההישג הגדול של באיירן בשנה שעברה, אז הגיע לגמר 

בריאל מדריד היו קצת פחות מרוצים מההגרלה. הקבוצה המתחדשת של ז'וזה מוריניו שואפת לשבור את שרשרת הכישלונות של הקבוצה בליגת האלופות בשנים האחרונות, שבהן לא הצליחה לעבור את שלב שמינית הגמר, אך הוגרלה  לבית המוות עם מילאן, אייאקס ואוקזר.

מנהלה הטכני של ריאל, אמיליו בוטרגניו, הפתיע בתגובתו, כשאמר: "המזל הרע שלנו הגיע בכדור השלישי והרביעי. מילאן לא מדאיגה אותי כי אנחנו בכל מקרה תמיד מוגרלים מול קבוצה אחת קשה. מה שלא אהבתי זה בעיקר את הקבוצה הרביעית, אוקזר. זו ההגרלה הכי קשה שאפשר היה לקבל".

בוטרגניו התייחס ליריבה המושבעת, ברצלונה, באומרו: "לברצלונה יש את הבית הכי קל. הבעיה שלהם זה הטיול הארוך לרוסיה, למשחק עם רובין קאזאן".

ואן חאל ורובן (רויטרס)
ואן חאל ורובן (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מאמן מילאן, מאסימו אלגרי, אמר: "הבית שלנו וזה של אינטר הם הקשים מכולם. שתינו נאלץ להתמודד מול קבוצות קשוחות ומאומנות היטב. ברור שלשחק נגד ריאל מדריד זה מרגש, זהו דו קרב מרתק. כל הכרטיסים לסן סירו ולסנטיאגו ברנביאו בוודאי יימכרו מראש, משום שהחוויה מובטחת".

על שתי היריבות הנוספות בבית אמר אלגרי: "אייאקס ואוקזר העפילו מהמוקדמות ועשו רושם מצוין. הן שתיהן יריבות שצריך לחשוש מהן. אנחנו חייבים לשמור על ריכוז עליון ועל כושר שיא בכל המשחקים האלה, זה אכן בית מוות, אבל אנחנו נשחק כמו מילאן".

מאסימו מוראטי. פורלאן הודה לנשיא אינטר (GettyImages)
מאסימו מוראטי (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

בעלי אלופת אירופה, מאסימו מוראטי, הגיב על ההגרלה שזימנה לקבוצתו אינטר את ורדר ברמן, טוטנהאם ואת טוונטה ההולנדית במסגרת בית 1 הקשה: "זה בית קשה בלי קבוצות חולשות. זה בית מאוזן ועלינו לפתוח אותו בצורה מוצלחת. אני שמח מאוד שהצלחנו להימנע מריאל מדריד. אני לא יודע אם עדיף היה לפגוש אותם עכשיו או אחר-כך, הייתה לי דווקא תחושה שנקבל אותם".