ברצלונה לא זכתה בעונה שעברה בשום תואר גדול, על הקווים עומד עכשיו מאמן חסר ניסיון לחלוטין, אבל הקבוצה מבירת קטאלוניה עדיין נחשבת לאחת הפייבוריטיות הגדולות לזכות השנה בליגת האלופות. אחרי שהודחה אשתקד על ידי צ'לסי בחצי הגמר, בארסה תנסה לטפס שני שלבים בסולם ולהביא גביע חמישי לארון בקאמפ נואו. הדרך לוומבלי (שם זכתה בארסה בשניים מתוך ארבעת הגביעים) תחל ביום רביעי (21:45), כאשר ספרטק מוסקבה הרוסית תגיע לביקור.

הדרך כאמור לוומבלי עדיין רחוקה מאוד, אבל זה לא מפריע לססק פברגאס לפנטז. "בעולם אידיאלי, אנחנו נגיע לגמר ונקבל שם את צ'לסי ונשיג נקמה על ההדחה בעונה שעברה. זה יהיה בלתי ייאמן", אמר הקשר הספרדי בראיון ל"סאן" האנגלי. "אבל האמת היא שהכי חשוב שאנחנו אכן נגיע לגמר, זה לא כל כך משנה מי תהיה היריבה שלנו שם".

פברגאס כידוע לא זכה להניף עדיין את גביע אירופה לאלופות, כאשר ב-2006 הוא הפסיד לקבוצת נעוריו בהיותו שחקן ארסנל. העונה הוא מקווה להירשם בהיסטוריה של המועדון. "יהיה חלום עבורי לשחק בגמר האלופות בוומבלי. לאיצטדיון הזה יש חלק נכבד בהיסטוריה של המועדון שלנו. זה מיוחד גם בשבילי כי ביליתי 8 שנים נהדרות בלונדון".

כאמור, ברצלונה תחל את המסע לעבר וומבלי מול ספרטק מוסקבה בקאמפ נואו, כאשר עוד איתה בבית נמצאות בנפיקה ליסבון וסלטיק הסקוטית. מבחינת המאמן טיטו וילאנובה מדובר במבחן אירופי ראשון בתפקיד, כאשר מנגד יתייצב מאמן שמכיר מצויין את בארסה. מדובר באונאי אמרי שהדריך את ולנסיה לפני שעזב לטובת הכדורגל הרוסי הפורח.  

מבחינת ההרכב ליאו מסי שפתח רק על הספסל מול חטאפה בליגה צפוי הפעם לשוב כמובן ל-11 של הקטאלונים, כאשר גם דויד וייה, שכבש, עשוי לקבל קרדיט ולהשלים משולש התקפה עם פדרו. מי שכמובן ייעדר הוא קרלס פויול שנפצע בשבת ובחולייה האחורית אמורים לשתף פעולה ג'רארד פיקה וחאבייר מסצ'ראנו.