הכותרות ב-
הכותרות ב-"מונדו דפורטיבו". כמה מסי רץ? (gettyimages) | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player

העיתונים בספרד עדיין מתקשים לעכל את אירועי אמש בליגת האלופות. ברצלונה, מי שהיתה בשנים האחרונות פייבוריטית לזכיה בתואר אלופת אירופה, הודחה על ידי בת ארצה, אתלטיקו מדריד אחרי שהפסידה 1:0. בעוד שבוע תשחק ברצלונה מול ריאל מדריד בגמר גביע המלך והיא עלולה להפסיד שני תארים תוך ימים ספורים. במשך 6 שנים רצופות האימפריה הקטאלונית הופיעה בשלב חצי הגמר, אך כעת, היא תעדר ממנו.

מי שלקח קשה את ההפסד היה אנדרס אינייסטה, שחגג אמש 500 הופעות במדי ברצלונה, אבל דווקא הקשר, שידוע כווינר אמיתי, ואחד המוסרים הטובים בעולם, הוחלף בדקות הסיום. "הופתעתי לעזוב את הדשא, אבל זו החלטה של המאמן", אמר הקשר, "מדיע לאתלטיקו להיות בחצי הגמר. היא ידעה לנצל את הדקות הטובות שלה כמו ב-20 הדקות הראשונות של המשחק".

מאמן ברצלונה, טאטה מרטינו, נשמע מיואש מאוד: "זה לא נכון שברצלונה לא הופיעה למשחק, שיחקנו כמו שהקבוצה שיחקה ב-10 השנים האחרונות, באותה השיטה שהביאה להצלחה. היינו צריכים לנצל את ההזדמנויות שלנו".

"אתלטיקו שלטה בהתחלה ושיחקה בשיטה שלה, כדורים ארוכים וניסיונות להגיע לריבאונד", המשיך המאמן, "רצינו לקחת את השליטה אלינו ולמנוע שערים נוספים ובזה הצלחנו. זה יום רע עבורנו, כי היו לנו ציפיות גבוהות. עכשיו צריך לדבר עם השחקנים כי אנחנו עדיין נלחמים על שני תארים, לא תמיד משיגים את כולם. ביום רביעי יש לנו את גמר הגביע, וזה לא יהיה קל".

ברצלונה אמש שיחקה רע מאוד ואפשר היה להבחין בשחקן אחד שלא הגיע למשחק וכמעט לא תרם במאמן - ליונל מסי. ע"פ ה-"אס", הפרעוש רץ בסך הכל 6.8 קילומטרים במשחק, בסך הכל קילומטר וחצי יותר מהשוער - מנואל פינטו. הנתון הזה בוודאי מספר את חולשתו אמש. רק לצורך השוואה, בצד השני, קוקה שכבש את השער רץ כמעט פי שניים ממסי - 12.2 קילומטרים.