בעוד שבתקשורת בארץ חגגו את ההעפלה של הפועל ת"א לשלב הבתים של ליגת האלופות, באוסטריה, כמעט כרגיל יש לומר, כבר שלפו עורכי העיתונים את הסכינים והחלו במלאכת ניתוח המשחק מאמש. משחק, שלפי דבריהם ייכנס גם הוא בהרבה הוד, כבוד והדר, לתיקיית הכישלונות של הכדורגל האוסטרי בכלל ומול קבוצות מישראל בפרט.          

"שוב פעם ספגנו בדקה ה-90", זעקה הכותרת ב"ווינר זייטונג", בתוך הכתבה נכתב: "שיחקנו טוב במחצית השניה, בעוד שחקני הפועל באופן טבעי נעו אחורנית. אך עדיין, חשוב לציין כי לשוער של זלצבורג טרמל, היתה עבודה, עצירה שלו מרגלי בן סהר, נתנה לחלום שלנו להימשך עוד קצת זמן. מול הכדור של זהבי בדקה ה-92, הוא כבר לא יכול היה לעשות דבר".

בעיתונות האוסטרית, לאורכה ולרוחבה, עסקו בשער של זהבי, כמעט מבלי להתחשב בעובדה שגם ניצחון 0:1 של האוסטרים, לא היה מעלה אותם לשלב הבא. ההתעסקות הזו נבעה בעיקר בשל העובדה כי רד בול זלצבורג, כבר הפסידה העפלה לשלב הבתים של ליגת האלופות לפני שתי עונות, בגלל שער בדקה ה-90 שספגה מרגלי שחקני שחטיור דונייצ'ק. 

העיתון "קורייר" היה ללא ספק האכזרי ביותר מבין עיתוני אוסטריה בנושא זה. "החטאים של זלצבורג", נכתב בכותרת הראשית של מדור הספורט, כשמתחתיה, לא עסקו בנתינת רחמים להוב סטיבנס ושחקניו: "אחרי ולנסיה, שחטיור דונייצ'ק ומכבי חיפה, הפועל תל אביב היתה אבן הנגף של זלצבורג העונה".

שחקני זלצבורג מאוכזבים (שי לוי)
שחקני זלצבורג מאוכזבים (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בתוך כתבת המשחק של העיתון, כבר פירשנו את הבעיה המרכזית שהביאה להדחה, השחקנים החדשים של הקבוצה שעדיין לא התחברו אליה. "המבחן החשוב, מבחן האלופות, הגיע מוקדם מדי עבור רד בול", הבהיר הכתב. "שחקני זלצבורג, לא הצליחו שוב היכן שנכשלו בעבר. אבל למען האמת נכתוב, כי למי שסופגת שלושה שערים בביתה מאלופת ישראל, שהיא יריבה מהדרג השלישי באירופה, לא יכולות להיות מחשבות רציניות על העפלה לליגת האלופות".  

שחקני רד בול מביטים על החגיגות באדום לא מאמינים שזה קורה להם שוב
שחקני רד בול מביטים על החגיגות באדום לא מאמינים שזה קורה להם שוב (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"החלום התנפץ בדקה ה-92", נכתב בכותרת הראשית של ה-"זלצבורג נצרטיכן". בהמשך הכתבה, התייחסו כמובן לשער שנספג בדקת הסיום של המשחק: "שוב, כמו לפני שנתיים היה זה שער אחד שהפריד בין רד בול לליגה של הגדולים באמת, זו באמת היתה צריכה להיות אופרה אחרת, אך במקום שהשער השני שהגיע לנו ייכנס מבעד לידיו של אניימה, ראינו את זהבי חוגג. איזו אכזבה מרה".