(מאריבור, האתר הרשמי)
(מאריבור, האתר הרשמי) | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player

גיא לוזון הודח, האלופה שלנו עפה וגם בירם כיאל וניר ביטון לא העפילו, כך שלישראל יהיו רק שני נציגים בליגת האלופות השנה: האחד הוא ביבראס נאתכו, שחתם בצסק"א מוסקבה המפוארת, והשני, המפתיע הרבה יותר - סינטיהו סלליך. הליגיונר שלנו במאריבור, שקבוצתו היתה אחרית להדחה של מכבי ת"א, אמנם לא שיחק אמש (שני), אבל אלופת סלובניה שלו הדהימה את סלטיק בגלאזגו, ועם 0:1 יקר עלתה לשלב הבתים של הצ'מפיונס ליג.

"שריקת הסיום הביאה שמחה מאוד גדולה והתרגשות עצומה", אמר סולליך לרדיו ''חמש באוויר" היום. "היו שירים וריקודים בחדר ההלבשה, ואפילו שלא כל כך הבנתי את המילים של השירים, חגגנו עליה לאלופות, אז כלום לא שינה. כשהגעתי לכאן ידעתי שהקבוצה מתמודדת במפעלים האירופיים ומגיעה בכל שנה לשלב הפלייאוף ועפה, אז אני שמח שעשינו זאת דווקא כשאני כאן. אני באופן אישי האמנתי שאפשר לעשות זאת. מול מכבי היינו עדיפים, ומול סלטיק כבר הוכחנו שאנחנו שווים מקום בשלב הבתים".

אקס מכבי חיפה, עכו, קרית שמונה ובית"ר ירושלים, סיפר על החיים בסלובניה: "אני נמצא במאריבור, שזו עיר שקטה ואנשים נחמדים. החבר'ה מהקבוצה מבלים איתי הרבה וההמולה ממש לא חסרה לי, כי מעולם לא חיפשתי תקשורת, טוב לי עם השקט. האימונים כאן שונים, אבל בגלל העומס כרגע לא ''קורעים'' אותנו. אנטישמיות? לא נתקלתי בשום בעיה בנוגע לישראל.

ומה חשוב סלליך על רגע השיא של העונה שלו עד כה? "היינו במתח אדיר לפני המשחק מול סלטיק, הגענו לאצטדיון מלא בקהל מתוחים. ברגע שנתנו את הגול המתח רק גבר, כי כל כך רצינו לשמור על היתרון. אשתקד עברתי שנה לא קלה בבית"ר ירושלים, ואם אז הייתם אומרים לי שאשחק היום בליגת האלופות הייתי אומר שאתם משוגעים".