"קאמבק ענק". רונאלדו (Getty) | צילום: ספורט 5

ריאל מדריד פתחה אתמול (חמישי) ברגל ימין את העונה האירופית שלה עם ניצחון דחוק 1:2 בתוספת הזמן על ספורטינג ליסבון. אלופת אירופה נותרה המומה כשברונו סזאר העלה את הפורטוגלים ליתרון בדקה ה-47, אך לאחר מאמצים רבים כריסטיאנו רונאלדו השווה בדקה ה-89 מול קבוצת נעוריו עם בעיטה חופשית מדהימה ולא חגג. כשהאורחת המאוכזבת חשבה על הנקודה המכובדת שיכלה להוציא בברנבאו, אלברו מוראטה המחליף נגח לרשת בדקה ה-94 והשאיר את שלושת הנקודות בבית.

"אנו שמחים בגלל שהאמנו בעצמנו לכל אורך המשחק", אמר מאמן הבלאנקוס זינדין זידאן. "לפעמים נתקלים ביריב שמגיע מוכן להתמודדות, אך ראינו את ריאל מדריד האמיתית שיכולה לשנות דברים בתוך רגע. לא שיחקנו טוב במחצית הראשונה, אך החילופים במחצית השנייה שיפרו אותנו. שלטנו בכדור ובסוף השגנו את הניצחון".

המאמן הצרפתי הוסיף: "תמיד צריך לשחק עד הדקה האחרונה. אנחנו קבוצה מאוחדת שיכולה להביא את השינוי בכל שלב במשחק. אנחנו יודעים שזו לא הייתה הופעה טובה שלנו, אך יש גם משחקים כאלה. השחקנים נלחמו והתאמצו, ובסופו של דבר השיגו את מה שהגיע להם".

"אני שמח על השינויים שעשיתי", אמר זידאן על החילופים שביצע במהלך המשחק. "השגתי את המטרה לשמה הכנסתי את השחקנים והיא לפתור את הבעיות שהיו לנו על המגרש. אני מרוצה מההופעה של של חאמס, ואסקס ומוראטה יחד עם שאר השחקנים על המגרש".

כוכב המשחק, רונאלדו, שכבש את השער המדהים בבעיטה חופשית, החמיא ליריבה: ספורטינג שיחקה ממש טוב ועשתה לנו את החיים קשים, בסופו של דבר הצלחנו לעשות את הקאמבק המדהים הזה".

הפורטוגלי יודע שאסור שדבר כזה יחזור: "זו הייתה אזהרה. אנחנו לא יכולים להיות רכים או להיות נשלטים. אנחנו רוצים לסיים במקום הראשון בבית". רונאלדו סיפר על כך שלא חגג מול קבוצת נעוריו אחרי השער: "באופן אינסטינקטיבי הרמתי את הידיים כדי לחגוג, אבל ספורטינג זו הקבוצה שעשתה אותי ולא יכולתי לחגוג".

כובש שער הניצחון, מוראטה, סיכם את המשחק: "לא התחלנו את המשחק טוב, אבל ריאל מדריד מפורסמת בקאמבקים שכאלה וסיימנו את המשחק בצורה מאוד משמחת. אנחנו כל הזמן מאמינים בעצמנו והוכחנו שתמיד אפשר לנצח את המשחק, עד שהשופט שורק לסיום".

החלוץ המשיך: "כדורגל הוא לא תמיד הוגן, אבל אין מה לעשות. אנחנו מבחינתנו רוצים לסיים בראש הבית". על כך שזו הייתה החזרה הרשמית שלו לברנבאו: "חזרתי בשביל לילות כאלה. אני תמיד רציתי להצליח כאן, זה החלום שלי. אני עובד קשה בשביל זה ואני רוצה לעזור בזכות שערים נוספים".