אנדרדוג מוחלט. בן חיים לא מצפה להרבה בן הרוש (אתר רשמי, מכבי ת
אנדרדוג מוחלט. בן חיים לא מצפה להרבה בן הרוש (אתר רשמי, מכבי ת"א) | צילום: ספורט 5

11 שנים חלמו על זה במכבי תל אביב, בשלוש השנים האחרונות החלום הפך למטרה, והערב (21:45 שעון ישראל, שידור ישיר בערוץ 2 וב-5SPORTHD) זה קורה 'על אמת'. אלופת ישראל תעלה על הדשא של הסטמפורד ברידג' ותפגוש את אלופת אנגליה, צ'לסי הגדולה, במחזור הפתיחה של שלב הבתים בליגת האלופות.

"כיף גדול. כל ילד שמתחיל לשחק כדורגל בגיל 6 או 7 חולם להגיע למעמדים האלה", סיפר בהתרגשות החלוץ טל בן חיים לאתר הרשמי, "זאת חווייה שלוקחים אותה לכל החיים. לדברים כאלה קשה להתרגל, בטח כשמדובר בשחקנים שלא חווים את זה על בסיס שנתי. דיברנו מספיק מאז באזל וזה כיף שהמשחק הזה כבר הגיע, אנחנו לא יכולים לחכות לשריקת הפתיחה".

"צ'לסי לא באותה ליגה בכלל, גם אם היא תשחק עם הרכב רביעי, עם כל זה שהיא בתקופה לא משהו", התייחס בן חיים ליחסי הכוחות, "אלה שחקנים שאני לא צריך בכלל לדבר עליהם. זה משחק שאין מאיתנו יותר מדי ציפיות. מבחינת קבוצה אנחנו בכלל לא קרובים לרמה הזאת, אבל גם באזל טובה מאיתנו והצלחנו לעבור אותה. אז מצד אחד נותנים את הכבוד לצ'לסי אבל מצד שני לא מגיעים עם רגשי נחיתות. כשמגיעים למשחק שוכחים הכל. כמובן שרוצים לנצח, ננסה לעשות את הכי טוב שלנו".

שלושה בלמים או ארבעה בהגנה? 

"עבדנו קשה מאוד בשביל להגיע לכאן ואנחנו מתכוונים להוכיח שזה המקום שלנו", אמר אחד משחקני מכבי ת"א לקראת המשחק. כבר באימון אמש על הדשא של האצטדיון הלונדוני, שחקני האלופה הישראלית דיברו על סוג של התרגשות, אבל באותה נשימה הם הדגישו שהם לא מגיעים כדי להוות תפאורה.

מבחינה מקצועית, סלבישה יוקאנוביץ' העדיף שלא לתרגל יותר מדי דברים טקטיים. במכבי מדברים על כך שלמרות העובדה שהיו מחשבות לעלות במערך של שלושה בלמים, הנטייה של המאמן הסרבי היא לעלות בסופו של דבר במערך של ארבעה שחקני הגנה. מעבר לאלי דסה, שהמריא עם הקבוצה ולא יוכל לשחק בגלל ההרחקה שלו מול שרלרואה במדי בית"ר, יוקאנוביץ' יצטרך לנפות מהסגל ארבעה שחקנים נוספים. כפי הנראה, שלומי אזולאי ועוז ראלי יהיו שניים מהארבעה, כאשר הודעה סופית צפויה לצאת בשעות אחר הצהריים.
 
ומה נשאר לשחקנים עד ההגעה למשחק עצמו? אז ככה, אחרי ארוחת הבוקר ייצאו השחקנים לאימון שחרור קצר על מנת להפיג מעט את המתח. לאחר ארוחת הצהריים, יכנס יוקאנוביץ' אסיפה טקטית לקראת המפגש מול הקבוצה של ז'וזה מוריניו. לאחר מכן ילכו השחקנים לנוח, יאכלו ארוחת ערב וייצאו לכיוון סטמפורד ברידג', שם ימתינו להם כ-3,000 אוהדים צהובים.

"במכבי מחנכים אותנו להגיע לכל משחק בשביל לנצח, אבל גם תיקו תהיה תוצאה טובה", סיכם שחקן במכבי תל אביב את המטרות של האלופה הישראלית לקראת המפגש הערב.