אוהדי באזל בביקור הקודם בארץ (Getty)
אוהדי באזל בביקור הקודם בארץ (Getty) | צילום: ספורט 5

מכבי תל אביב תעמוד מחר (21:45) באצטדיון בלומפילד מול אחד הרגעים המכריעים שלה בעשור האחרון. תיקו שהוא לא 2:2 ומעלה או ניצחון מול באזל יעניקו לה מקום בשלב הבתים של ליגת האלופות לצד הקבוצות הגדולות של אירופה, וזה עוד בלי לדבר על התמורה הכספית הגדולה.

המשלחת של באזל נחתה בארץ לקראת המשחק יחד עם כמה נציגי תקשורת וכעשרים אוהדים. השווייצרים הודיעו שכ-200 אוהדים נוספים צפויים להצטרף בהמשך.

בינתיים, קפטן באזל מתיאס דלגאדו לא החלים מפציעה בצלעות שספג במשחק הראשון מול הצהובים ולא נסע עם הקבוצה לישראל. הוא מצטרף למארק יאנקו וזדרבקו קוזמנוביץ' שגם כן ייעדרו בשל פציעות. לוקה זופי צפוי לתפוס את מקומו בהרכב.

בין מכבי ת"א לבין ההישג יעמוד אחד השחקנים הצעירים המבטיחים באירופה בשנים האחרונות. בגיל 18, בריל אמבולו מחזיק ברזומה שכולל שער בשלב הבתים של ליגת האלופות והופעה בנבחרת שווייץ הבוגרת ובזמן הקצוב שלו בבאזל (טוטנהאם כבר הביעה עניין), הוא רוצה להוביל אותה שוב לשלב הבתים של ליגת האלופות.

"מכבי היא קבוצה טובה מאוד", אמר אמבולו לאתר הרשמי של מכבי ת"א, "היה משחק קשה בבאזל, הם תקפו בצורה חכמה ואנחנו לא מרוצים מהתוצאה שהשגנו בבית, אך ננסה לתקן בחוץ".

סוזה. סיפר לשחקנים על בלומפילד (Getty)
סוזה. סיפר לשחקנים על בלומפילד (Getty) | צילום: ספורט 5

מול אמבולו יעמוד השחקן החם ביותר בישראל כרגע, ערן זהבי: "הוא שחקן מצוין. גם בפעם הקודמת הוא שיחק טוב נגדנו ונתכונן טוב יותר למשחק הבא. המאמן לא אמר לנו להתמקד בשחקן מסוים. ההכנות שלנו הן לקבוצה שלמה. לפעמים קורה שיש שחקן אינדבידואלי שכדאי לשמור עליו, זהבי שחקן נהדר, אך למכבי יש גם את מספר 11 (טל בן חיים) שהוא שחקן מהיר וטוב".

מכבי ת"א החליטה שהגומלין ייערך בבלומפילד, למרות שיכלה להעביר אותו לסמי עופר הגדול יותר. אמבולו: "אנחנו יודעים שהאווירה בתל אביב מדהימה. סוזה תמיד תיאר לנו את האווירה באיצטדיון בהתלהבות, אנחנו שמחים להגיע ומקווים שיהיה משחק טוב לנו ולאוהדים".