אלברמן. דרוך לקראת המשימה הגדולה (צילום: אלן שיבר)
אלברמן. דרוך לקראת המשימה הגדולה (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

רגע האמת של מכבי תל אביב הגיע. הצהובים יעלו הערב (21:45) לכר הדשא בסט. יאקוב פארק בבאזל, ינסו לשים בצד את היכולת החלשה והביקורות ולהתעלות פעם נוספת, הפעם מול אלופת שווייץ החזקה. גל אלברמן, אחד משחקני המפתח של מכבי ת"א במרכז השדה, מוכן למשימה ונשמע נרגש מאוד מהמעמד: "זה שלב מאוד מרגש כי זה משהו שלא חווינו עדיין בעידן החדש של מכבי ת"א".

"לליגת האלופות לא מגיעים בצעד אחד, זה מתבשל לאט לאט ככל שעוברים סיבוב אחרי סיבוב. בכל אחת מהפעמים הקודמות שהשתתפנו במפעלים האירופאים, השאיפה הייתה בשלב הראשוני להגיע לשלב הפלייאוף ואני שמח שהפעם עשינו את זה", הוסיף הקשר הוותיק.

"המטרה העיקרית שלנו הייתה להבטיח עונה אירופית ועשינו את זה", התגאה אלברמן. "אנחנו רוצים לעבור גם את הסיבוב הזה, למרות שאנחנו מודעים שזו משוכה גבוהה. נפגשנו עם באזל כבר 4 פעמים. בחלק מהמשחקים הצלחנו להתמודד איתם יותר טוב ובחלק פחות. קשה מאוד לנתח את פערי הכוחות אז והיום. אני חושב שזו משוכה גבוהה, אבל כדי להעפיל לבתים של ליגת האלופות צריך להתאמץ ולעבור משוכות גבוהות כמו זו".

"אין ספק שאנחנו הולכים למשחק אחר. יהיה משחק שונה ממה שאנחנו רגילים ברמה המקומית", התייחס הקשר ליריבה משווייץ. "גם בסיבוב הקודם היו לנו דקות לא פשוטות, כך שאנחנו מודעים לזה שאנחנו הולכים למשחק שהוא יותר מורכב, יותר קשה".

אלברמן התייחס גם לביקורות סביב יכולת הקבוצה מאז פתיחת העונה ולא נשמע מודאג: "מודעים לזה שתמיד יהיו ביקורות. זה נובע בעיקר מהציפיות הגדולות שיש מאיתנו. גם לי ברור שאנחנו אמורים לשחק טוב תמיד ולצלוח את כל המטרות שיש לנו, אבל אני לא חושב שאנחנו מתייחסים לזה יותר ממה שזה. אנחנו מודעים ליכולות שלנו ולמה שאנחנו מסוגלים לעשות".

"אני לא חושב שמכבי תל אביב לא טובה. היו דקות טובות יותר ופחות", המשיך אלברמן. "אני מאוד מקווה שנהיה במגמת שיפור, כי אין ספק שבמשחק מהסוג הזה נצטרך להיות בשיאנו, אחרת נשלם על הטעויות. ההגדרה 'לא מחוברים' היא מאוד כוללת. נעשו שינויים וריענון בקבוצה, כך שזה מאוד קשה לשמור על יציבות. מה שמאפיין שינויים זה בדרך כלל חוסר יציבות בתחילת הדרך ואנחנו אכן בתחילת הדרך".

מצד שני, הקשר הוותיק מבהיר ששום דבר לא יהווה תירוץ במקרה של כישלון מול השוויצרים. "זה רגע האמת שלנו ולא נוכל לתת שום דבר כתירוץ. אם ניכשל, לא נוכל לדבר על מחוברים או לא, נצטרך לשים את הכל בצד ולתת מבחינתנו את המקסימום כי זה הכרחי בסוג המשחקים הזה".

"לא נבוא כנועים ונגיד 'הבטחנו את הליגה האירופית, אז נוותר על האלופות', ממש לא. עצם זה שהבטחנו את הליגה האירופית זה מאוד שימח אותנו, אבל אנחנו מניחים אותה בצד. עומד בפנינו אתגר, הזדמנות להגשים חלום לאוהדים שלנו ולמועדון. כולם יודעים עד כמה אנחנו שואפים וחולמים להגשים את המטרה הזו".

אלברמן עצמו, אגב, עדיין לא זכה לשחק בשלב הבתים של ליגת האלופות וגם בשלב הפלייאוף של המוקדמות הוא יופיע לראשונה הערב. "אני לא הולך ונהיה צעיר עם השנים. גם אני באופן אישי חיכיתי להעפיל לשלב הזה, שאנחנו כבר חשים את ליגת האלופות. זה חלום גדול, יש כאן חלק מהשחקנים שהתמזל מזלם לחוות את זה. בניגוד אליהם אני לא, כך שעבורי אישית זה חלום. זה חשוב מאוד עבורי, עבור המועדון שלנו ועבור כל המדינה. בכל פעם שיש קבוצה ישראלית שמשתתפת במפעל זה מרגש מחדש וגם אנחנו רוצים להיות חלק מזה".

בנושא אחר, שחקני הקבוצה והצוות הגיעו היום (רביעי) לבקר את עוזר המאמן לשעבר, נאצ'ו טורנו, המחלים מניתוח בבי"ח בבאזל. ערן זהבי העניק לנאצ'ו חולצה חתומה ע"י כל שחקני הקבוצה ואיחלו לו החלמה מהירה ושלמה.