יש להם ליגת אלופות (אלן שיבר)
יש להם ליגת אלופות (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מכבי תל אביב עלתה לשלב הבתים של ליגת האלופות עם 1:1 בגומלין מול באזל, לאחר ה-2:2 הדרמטי במפגש הראשון, והר הגעש בצהוב התפרץ. מסירת עומק אחת של ניקולה מיטרוביץ' הגיע לערן זהבי והוא, כמו תמיד, ידע למצוא את הרשת ולהגשים חלום עבור האלופה הישראלית.

"הגשמנו את החלום, נתנו משחק הקרבה מדהים", חגג ערן זהבי. "קיבלנו גול מהמחלה של הכדורגל הישראלי. נלחמנו על כל כדור. זה כיף שהגשמתי את החלום עם המועדון. לקחנו אליפויות ולא עלינו, חוסר המזל משתנה הפעם. באנו ועשינו את זה ואין מאושר ממני".

"אני רואה את הקבוצה מתנהלת באימונים. שחקנים נותנים הכל, עושים הכל אחד בשביל השני", סיפר זהבי. "היו דקות שסבלנו ואני שמח שסבלנו בשביל לעלות. שחקנים סבלו בשביל לשמוח. עכשיו מגיע לכולם - לאוהדים, למיץ'. כרגע לקבל קבוצה גדולה זה היפותטי, תנו ליהנות לשמוח ומי יודע מה יהיה בעתיד. אני שמח שהגשמתי את זה דווקא עם מכבי ועבדנו קשה".

"אני רוצה את הכי קשה שאפשר, ריאל. נסבול במשחקים, החלומות הכי גדולים זה לשחק מול הקבוצות הגדולות ומולן הייתי מוותר על כל סכום כדי לשחק כאן. יהיו לנו מענקים. אם היו אומרים לי לשלם על לשחק בליגת האלופות, הייתי לוקח את זה. לא נראה לי שאני אאיים על מלך השערים של שלב הבתים. אני רוצה לפרגן לכולם על הגנה ומלחמה. טל וריקן סבלו ונפלו, אני גאה בכולם באיך שנראינו".

"עבורי זה עוד חלק בפאזל של הקריירה, מאוד ייחלתי לו הרבה שנים", סיכם גל אלברמן. "אני שמח שזה הגיע ונישאר ליהנות מזה. אני חושב שכדי לחפות על הפערים, אם נשים את הקלפים על השולחן אז הם יותר טובים, היינו צריכים לנצל מעט הזדמנויות ואני שמח שעשינו את זה. מול יריבה כה חזקה קשה לשחק רגיל. שינינו את הסגנון ואני שמח שזה עבד לנו".

"אין ספק שערן המוציא לפועל", הודה אלברמן. "מעבר לשערים, הוא סוחף אחריו בכריזמה וברעב. הוא עובד כל כך קשה וזה לא מקרי. הוא מושא הערצה עבור כולנו. עוד לא חשבתי על היריבות, אנחנו בשלבי עיכול אחרי מאמץ יוצא דופן. עכשיו כל הגרלה תתקבל".

"אני זוכר שכמו באליפות זאת אחת מהמטרות, אני מאוד שמח. החלום אמיתי מגיע עכשיו", אמר ניקולה מיטרוביץ' בהתרגשות. "אני לא חושב על היריבות או על שלב הבתים, אחר כך נחשוב. חשוב לשחק, להילחם. שיחקנו מול קבוצה חזקה שהשיגה הרבה בשנה שעברה. ואני רוצה לומר לאוהדים ולקבוצה שעשינו עבודה גדולה. המאמן אמר לנו לתת הכל ועשינו את זה. אני מאוד שמח, אבל בלי הקבוצה והמאמנים לא היינו משיגים את זה. רק ביחד. אני יודע שאם אני משחק, אני אתן הכל. הכי חשוב שמי שעל שהמגרש ייתן הכל. לא משנה מה נעשה, ההרגשה מדהימה".

"יאללה מכבייייי", צרח נוסא איגייבור מול מצלמות הטלוויזיה, והוסיף: "אני חסר מילים. אני חושב שזה כמו חלום שהתגשם עבורי. לא רק עבורי, גם עבור מכבי. זאת הרגשה מדהימה. אני חסר מילים, אבל גאה בעצמי ובקבוצה. אף פעם למכבי מגיע לשחק שם. זה טוב לשחק מול קבוצות גדולות, זה חלום עבור כולם. בארסה, מדריד... זה חלום עבור כולם".

"למען האמת, זאת המטרה שבשבילה חזרתי לישראל", סיפר הבלם טל בן חיים. "זה החלום שלי. עזבתי את מכבי כשהם עלו ואני שמח שנתנו לי לחזור ולהגשים חלום עם מכבי. אני מודה לחברים, זה משחק הקרבה שלא רואים כל יום מקבוצה ישראלית. זה מסוג המשחקים שנותנים הכל. כולם באו ונתנו הכל עד השניה האחרונה. אני שמח שנתנו בחזרה לאוהדים ולבעלים. ערן נתן גול גדול. ניקולה העמיד אותו מול השוער. צריך להירגע, כבר ביום ראשון יש משחק חשוב מאוד". כשנשאל על היריבה שהיה רוצה לקבל בבתים, השיב: "את האמת, חשבתי על צ'לסי הרבה זמן, אבל אני שמח שעשינו היסטוריה בפעם השניה בתולדות המועדון".

"חגגנו והיה כיף גדול, זו פסגת הפסגות עד כה בקריירה שלי", הצהיר טל בן חיים החלוץ. "אין מה להגיד. רוצים רק לשמוח ולחגוג. האמנו מהרגע הראשון. אני וערן (זהבי) יחד בחדר, במשחק הראשון אחרי ההגרלה ישבנו בחדר ואמרנו אותו דבר - 'עוברים אותם'. ידענו שנעבור, לא הגיוני שיעיפו אותנו שלוש פעמים".

"לא ידענו מה צריך בשביל לעבור, אבל ידענו שצריך את כל המזל ושכל שחקן ייתן את כל מה שיש לו, כל מה שהוא יכול להשאיר על המגרש. מחר ומחרתיים לא נדע מה אנחנו מרגישים בגוף. אני הכי מאושר שהייתי, היום וביום שהילד שלי נולד. לא מעניין אותי מה יהיה בשלב הבא, מול כל מי שנקבל יהיה כיף".

צפו בחגיגות של מכבי ת"א בסיום >