הקשר יעלה לצהובים לא מעט (אלן שיבר)
הקשר יעלה לצהובים לא מעט (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

ביום שאחרי ההעפלה המדהימה של מכבי תל אביב לשלב הבתים של ליגת האלופות, הצהובים כבר מתחילים להבין את המשמעויות, שנוגעות, לפחות כרגע, בעיקר לפן הכלכלי. בעוד שהצהובים צפויים לשלשל לכיסם סכום שעשוי להגיע לכ-80 מיליון שקלים, בעקבות ההעפלה יש גם רשימה לא קצרה בסעיף ההוצאות. ראשית, כל שחקן בסגל של האלופה צפוי לקבל כ-250 אלף שקלים בתור מענק עליה.

חשוב לציין, כי מספר שחקנים בקבוצה מחזיקים בסעיפים אישיים עם מענקי עליה גדולים יותר משאר השחקנים. בשבוע שעבר התקיימה שיחה בין ערן זהבי, טל בן חיים הבלם וג'ורדי קרויף, בה הגיעו להסכמה כי גם שחקנים שיש להם מענקים גבוהים יותר, שאצל חלקם מגיעים גם ל-100 אלף יורו, יוותרו עליהם. בנוסף, סיכמו השחקנים עם קרויף כי גם המענקים על ההישגים בשלב הבתים יהיו שווים בין כל השחקנים.

שחקן בקבוצה אמר לאתר ערוץ הספורט: "זה ממש לא משנה מה הסכום שכל אחד יקבל. כמו כל דבר במכבי, הכל נעשה תחת תיאום וכמו בעבר המועדון מאוד היה מאוד הוגן איתנו".

גם לאנשי הצוות במכבי תל אביב ישנם מענקים נכבדים, ולטענת גורמים במועדון, מאמן הקבוצה סלבישה יוקאנוביץ' והמנהל הספורטיבי ג'ורדי קרויף, צפויים לקבל מענקים שמוערכים במעל 250 אלף יורו כל אחד.

אם לא די בהוצאות שגולדהאר צריך לשלם על מענקים, בימים הקרובים ייצטרכו הצהובים גם להעביר לבטיס 450 אלף יורו עבור נוסא איגייבור. בעסקת ההעברה של הקשר הניגרי, סוכם כי מכבי תעביר אם הסכום אם תעפיל לליגת האלופות. אם מכבי הייתה מעפילה לשלב הבתים של הליגה האירופית, התשלום היה עומד רק על 150 אלף יורו.