מסי, הכדור החמישי בדרך אליו? (gettyimages)
מסי, הכדור החמישי בדרך אליו? (gettyimages) | צילום: ספורט 5
יש לו סיכוי לזכיה גם השנה? (gettyimages)
יש לו סיכוי לזכיה גם השנה? (gettyimages) | צילום: ספורט 5

ליונל מסי זכה ארבע פעמים, כריסטיאנו רונאלדו הוכתר שלוש פעמים וקשה עדיין לראות אם יש מישהו שמסוגל להקדים אותם הפעם. טקס הגאלה של פיפ"א ייערך ב-11 בינואר בציריך ובשיאו יוכרז הזוכה בכדור הזהב לשנת 2015.

מלבד הפרס היוקרתי לשחקן השנה בעולם, יוכרזו במסגרת ערב הגאלה החגיגי שמות הזוכים והזוכות בפרסי שחקנית השנה, מאמן השנה, מאמן/ת נשים של השנה, שער השנה על שם פרנץ פושקאש, הרכב השנה וכן פרס מיוחד מטעם נשיא פיפ"א.

הטקס כולו צפוי להיות האירוע הגדול האחרון של ספ בלאטר בתפקיד נשיא פיפ"א, לפני שייערכו הבחירות לנשיאות בהשתתפות נשיא אופ"א הנוכחי מישל פלאטיני והנסיך הירדני עלי בן חוסיין. ולכולם ברור מי הפייבוריט לזכות בכדור הזהב.

ליונל מסי הוביל את ברצלונה לזכיה באליפות ספרד, בגביע המלך, בליגת האלופות ובסופרקאפ האירופאי, וזה עוד לפני ההשתתפות בגביע העולם למועדונים שייערך ביפן. הפרעוש הבקיע 58 שערים ובישל 27 נוספים ב-57 משחקים בכל המסגרות במדי ברצלונה והוליך את נבחרת ארגנטינה לגמר הקופה אמריקה. זה לא אומר שלא יהיה מאבק על היוקרה.

"אין שום ויכוח, כריסטיאנו הוא הטוב בעולם. הוא זוכה אצלי להערכה עצומה", הכריז מאמן ריאל מדריד רפא בניטס אחרי שהפורטוגלי הבקיע 8 שערים בשני המשחקים האחרונים. יריבו-עמיתו מברצלונה לואיס אנריקה השיב: "מסי השחקן הגדול ביותר שאימנתי. הוא לא הגדול מכולם רק מבחינתי, אלא בכל ההיסטוריה".

בקרוב תוכרז רשימת 30 המועמדים הסופיים לזכיה בפרס וההצבעה תיפתח עבור מאמני וקפטני הנבחרות וכן חברי ועדת המומחים המשותפת לפיפ"א ו"פראנס פוטבול". לאחר מכן תצומצם הרשימה לפי התוצאות ולטקס בציריך יגיעו שלושת הפינאליסטים עם תקווה לחזור הביתה עם הזהב.