צפו בכתבה מתוך
צפו בכתבה מתוך "מתחממים" | צילום: ספורט 5
יוקאנוביץ' והשחקנים באימון (אלן שיבר)
יוקאנוביץ' והשחקנים באימון (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מכבי תל אביב זכתה בשלוש אליפויות ברצף ותנסה (שוב) להגיע לשלב הבתים של האלופות. בשני המפגשים הקודמים מול באזל היא כשלה, אבל במועדון מדברים על דרך, רעב והמנטליות בצהוב-כחול. עוד לפני הטיסה לשווייץ, יהונתן כהן הגיע מטעם התכנית "מתחממים" למתחם האימונים בקרית שלום וניסה לפצח את סוד ה-DNA של האלופה.

"המקום עבר שינויים, חדר ההלבשה משופץ, חדר כושר, חדר אוכל", סיפר הבלם טל בן חיים, שחזר אחרי כעשור לקרית שלום. ברק יצחקי, חלוץ הצהובים, הסביר: "כשנכנסים וחיים פה ביום-יום, ונמצאים פה בשעות האימון, זה משהו שצריך להסתכל, ללמוד, להכניס לזכרון ולדעת לעשות את זה בקבוצות אחרות". גל אלברמן, אחד הוותיקים בקבוצה, בטוח שהוא וחבריו עדיין רעבים: "הבסיס של הקבוצה הוא של אנשים שאוהבים לעבוד קשה ואף פעם לא שבעים".

על קנה המידה אליו שואפים במכבי תל אביב הסביר המנג'ר ג'ורדי קרויף. "כמעט שאין קבוצות ישראליות בשלבי הבתים באירופה, וזה עניין שלדעתי כדאי לחשוב עליו. אני יודע מה אני הייתי עושה, אבל בסדר - אני בטח הזר החכמולוג שהפתרון שלו הוא להביע את דעתו כל הזמן".

"אני חושב שיש חסרון גדול בחוק הגבלת הזרים. אין לי תלונות ועם התוצאות של השנים האחרונות אני יודע שאנחנו בדרך הנכונה", הדגיש קרויף. "בישראל מאוד אוהבים שינויים, חוץ מבפוליטיקה הם אוהבים לשנות הכל. אני מאמין שכשקבוצה זוכה בשלוש אליפויות ברצף, כולל טרבל, מגיע לה קצת כבוד".

ומה אומרים שם לקראת עוד צמד מפגשים מול הכחולים-אדומים משווייץ? נראה שטל בן חיים החלוץ לא מתרגש: "זו לא אכזבה לקבל את באזל, אבל זה כבר נהיה כאילו הם בליגה הישראלית".