גולדהאר. לא רואים את זה על הפנים שלו, אבל הוא מאושר (אלן שיבר)
גולדהאר. לא רואים את זה על הפנים שלו, אבל הוא מאושר (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

שש שנים בדיוק עברו מאז שמיץ' גולדהאר רכש את מכבי תל אביב מידיו של אלכס שניידר. בזמנו, אנשים הרימו גבה כששמעו על איש העסקים, תהו איך אדם קנדי יידע מה לעשות עם קבוצת כדורגל. שש שנים עברו, והצהובים נמצאים ברקיע השביעי. אחרי שלוש אליפויות רצופות, הערב (שלישי) מכבי העפילה בפעם השנייה בתולדותיה לשלב הבתים של ליגת האלופות, עם גולדהאר ביציע של בלומפילד.

"הופצצתי בחדר הלבשה, זה היה צונאמי", סיפר גולדהאר על החגיגות, "הסיפוק עצום.  זה הרגע הכי גדול מאז שאני הבעלים של מכבי. הליגה מאוד חשובה והיא בעדיפות, אבל זה הזמן שלנו לצעוד קדימה באירופה, גם זו עדיפות. זה מה שמועדונים גדולים עושים וגם אנחנו נעשה".

"כרגע כדורגל וכסף הם מחוברים ובלתי נפרדים, אנחנו נמלא את החורים שאני חושב שצריך למלא ונוציא כסף בתבונה", אמר הבעלים היהודי, ש-12 מיליון יורו נכנסו לקופת המועדון שלו בזכות העלייה, "עדיין יש לנו לאן להתקדם, לא הגענו למיצוי היעדים שלנו, אנחנו נלך צעד צעד אבל נעשה את זה לאט".

גולדהאר דיבר על עצם הדחת באזל השווייצרית: "זו פחות או יותר הרמה שבה ציפינו להתחרות בשלב הזה. באזל קבוצה נפלאה, אני מוריד בפניהם את הכובע. היא קבוצה מיומנת וחזקה, אבל לנו יש מלא לב ואומץ. אני מצדיע לשחקנים שלי בהרבה דברים".

איך לא, הבעלים נתבקש להתייחס גם לערן זהבי, איש השעה. "מה שקורה עכשיו עם ערן זה עסק ולא מדברים על מה שקורה בתוך העסק", התעקש האיש החזק של הצהובים, "ערן נאמן למכבי, הוא מנהיג גדול בקבוצה. הוא מאוד מסור ונאמן, חלק אינטרגרלי בקבוצה. לא מדובר במכונית שמעבירה שחקני כדורגל ממקום למקום, זאת קבוצה שבנויה כמו פאזל, וערן חלק חשוב. אנחנו לא נעשה טרייד למטרות שלנו. המטרה שלי היא לבנות קבוצה שתתחרה שנה אחר שנה באירופה".

ולא רק שגולדהאר מסרב למכור את הכוכב הגדול שלו, הוא גם חושב על חיזוק לשלב הבתים. "אם יהיה הגיוני להביא שחקן, נביא", אישר הבעלים של מכבי, "קבוצה זה משהו שתלוי באיזון. אנחנו נסתכל על כל אופציה. אנחנו מדברים על זה כל יום, אבל לא עם התקשורת".

וכמובן, שגם לבעלים יש העדפה לקראת ההגרלה ביום חמישי. "אני רוצה את בארסה", הצהיר, "אבל יש כל כך הרבה קבוצות וכולן מדהימות. לראות את בארסה או ריאל בישראל? אני אצבוט את עצמי. זה יהיה מדהים".