כולם רואים לו את הגב (אלן שיבר)
כולם רואים לו את הגב (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

את הדברים הבאים על ערן זהבי כתבתי כבר במחצית, בידיעה שגם אם באזל תבקיע שער ניצחון - זה לא ישנה את העובדה - ויסלחו לי שפיגל ושפיגלר, סיני ומלמיליאן, תקוה, רוזנטל ואוחנה, רביבו וברקוביץ, נימני ובניון - ערן זהבי הוא השחקן הישראלי הגדול בכל הזמנים. נכון שחלק מהם הצליח יותר באירופה ואחרים הרשימו יותר בנבחרת, אבל לא היה שחקן גדול ומשפיע כמוהו.

מי שהרים גבה כשמיץ' גולדהאר הסכים לתת לשחקן ישראלי מיליון יורו לעונה, בטח יסכים עכשיו נאמר שמגיע לו גם כפול. מועדון הכדורגל העשיר והמפואר ביותר בכדורגל הישראלי תלוי בשחקן אחד. לזהבי כבר לא נעים מהחברים שלו והוא תמיד מפרגן להם, אבל גם הם יודעים שבלעדיו הם חצי שחקנים, כמילות השיר "בלעדייך אני חצי בן אדם".

לזהבי יש השפעה קוסמית, אפילו בסטנדרטים הכי גבוהים באירופה, מה שמעצים את הגדולה שלו. לא צריך להזכיר את הסטטיסטיקה שלו, כולם יודעים, ואם לעבור לשחק באירופה, אז רק לקבוצה גדולה, כן, ברמות הכי גבוהות באירופה. מעולם לא היה שחקן מאני טיים כמוהו.

מגיע כל הכבוד למכבי ת"א. מה לא עבר על הצהובים בתחילת הדרך באירופה? הפסד לאלופת מלטה, ביקורות קשות, הפסד ביתי לפלזן - אבל לא קרה כלום. מנצחים בחוץ, עוברים שלב, חוששים מבאזל, מקבלים אותה בהגרלה, עושים תוצאה מדהימה בחוץ, נקלעים לפיגור ביתי, ושב - ערן זהבי - במקום הנכון. זה כבר בכלל לא מעניין שבאזל שלטה בשני המשחקים, כי בשורה התחתונה למכבי יש את האופציה לשחק נגד צ'לסי, ברצלונה, ריאל מדריד ומנצ'סטר סיטי, ולבאזל לא. נקודה.

אבל יש שלושה אנשים נוספים להם מגיע קרדיט. קודם כל, מיץ' גולדהאר שהביא סטנדרט גבוה, ובלעדיו לא היתה מכבי ברמה הזאת. רק תראו מה קורה כעת במכבי חיפה, המועדון מס' 2 בכדורגל הישראלי, ותבינו שנכון להיום אסור להזכיר את שני המועדונים באותה נשימה. השני הוא המאמן הסרבי, "רוק סטאר" ומאמן מצוין. השלישי הוא גל אלברמן. שחקן מזן אחר, ענק ומחוייב, במכבי ויש לא מעט שחקנים טובים - אבל עם אלברמן אין פחד לצאת למלחמה, גם אם היא בעזה. מגיע כל הכבוד לשחקנים שחלקם התחילו רע את העונה, אבל שיחקו אותה מול באזל ובמיוחד אמורים הדברים על הבלם טל בן חיים והמגן עומרי בן הרוש. בן הרוש שחה בשבת מול מוגרבי מסכנין, אבל יוקאנוביץ' הימר עליו והצליח, מיטרוביץ' היה רע ועצבני, וקיבל אדום מול סכנין, אך מול באזל הכניס כדור כדור של אמן לזהבי.

לסיום, פנייה אישית לרון חולדאי ראש עיריית ת"א. לאור התרומה של ערן זהבי לעיר, כשכל אירופה מזכירה היום את השם של העיר הנהדרת ויש לו אהדה עצומה בעיר, אולי יש מקום לשקול לקרוא על שמו רחוב או כיכר?