לעירוני רמת השרון והכח-עמידר רמת גן לא הספיקו 120 דקות כדי לקבוע הכרעה במשחק רבע גמר גביע הטוטו ביניהן היום (שישי), ורק בתום דו-קרב פנדלים אחרי 1:1, הכח ניצחה 3:5 ועלתה לחצי הגמר.

המשחק יצא לדרך לעיני כ-200 צופים בלבד באצטדיונה הביתי של עירוני רמת השרון. על הגדר הצטופפו עשרות ילדים ומבוגרים שלא הפסיקו להציק לשופט ולמאמן הכח-עמידר ר"ג, רונן ויינשטיין, במהלך כל המשחק.

בדקה ה-12, יצחק בן סולומון בעט מ-25 מטר בעיטה חזקה שכמעט והכניעה את שוער רמת השרון, שבסופו של דבר הצליח להדוף את הכדור לקרן.

המחצית הראשונה התאפיינה בהרבה איבודי כדור, כששחקני שתי הקבוצות לא הצליחו לחבר יותר משתי מסירות וכל כמה דקות שחקן אחר מאחת הקבוצות נפל על הדשא והמשחק היה איטי ומסורבל.

בדקה ה-30 משה בן לולו קיבל הרמה מלירון דיאמנט לתוך הרחבה ונגח את הכדור פנימה מ-8 מטרים כדי לקבוע 0:1 להכח.

בדקה ה-39 גאגה צ'קטיאני קיבל כדור גבוה ומצא את עצמו לבד מול השוער של הכח. הוא לא התקשה להכניע אותו ולהחזיר את רמת השרון למשחק.

הכח עמידר ר"ג חוגגת (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
בן לולו חוגג. הכח-עמידר בחצי הגמר (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

במחצית השניה שתי הקבוצות ניסו להגיע להזדמנויות. רוב המשחק התקיים במרכז השדה. בן לולו, כובש השער לרמת גן, בעט נפלא מ-20 מטר, אבל הבעיטה שלו פגשה את משקוף השער של המקומיים. עד לסיום לא הושגה הכרעה ושתי הקבוצות הלכו להארכה אחרי 1:1.

ההארכה לא התעלתה לרמה גבוהה, בלשון המעטה, והאירועים שנרשמו היו בעיקר הרבה עבירות משני הצדדים ללא הזדמנויות. בסיום ההארכה התוצאה נשארה מאוזנת והקבוצות הלכו לדו-קרב מהנקודה הלבנה.

ברמת השרון היו מאוכזבים בסיום (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
ברמת השרון היו מאוכזבים בסיום (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

משה בן לולו, שכבש את השער לזכות רמת גן, כבש את הפנדל המכריע והעלה את קבוצתו לחצי הגמר, מה שמזכה את הכח ב-100,000 ש"ח.

ברמת השרון, שמוליכה את הטבלה, התקשו לעכל את ההפסד ובחרו שלא להתראיין בסיום המשחק. מאמן הכח, רונן ויינשטיין אמר בסיום: "עם כל השמחה, הייתי מעדיף נקודות בליגה ולא בגביע הטוטו".

ויינשטיין. ימשיך לשבת על כיסא המאמן (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
רונן ויינשטיין. &"תמיד טוב לנצח&" (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

"עם זאת, לנצח זה תמיד טוב, בכל מפעל ובכל משחק. עבדנו והשקענו לאורך כל המשחק ואם היינו יוצאים בידיים ריקות היינו מתוסכלים. אני מקווה מאוד שנתחיל לקחת נקודות בליגה ונתרחק מהתחתית".

גם נס ציונה בחצי הגמר אחרי 0:2 על מכבי הרצליה


במשחק נוסף שנערך היום בשלב רבע הגמר ניצחה סקציה נס ציונה 0:2 את מכבי הרצליה ועלתה לחצי גמר המפעל. הרצליה הגיע להזדמנות טובה בתחילת המשחק, כאשר אופיר חיים כבר כבש בפנדל, אבל השער נפסל בטענה ששחקן הרצילייני נכנס לרחבה בטרם עת. את הבעיטה השניה עצר שלומי בן חמו ושלח את שתי הקבוצות להפסקה ב-0:0.

דראפיץ'. יישאר על הקווים (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
סלובודאן דראפיץ´. הרצליה מחוץ לגביע הטוטו (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

במחצית השניה, בדקה ה-55, נס ציונה קיבלה פנדל משלה וניצלה אותו עם שער של זיו כבדה. אלירן שערי חתם את התוצאה בדקה ה-84, ובסיום 0:2 לכתומים של רפי כהן בדרך לחצי הגמר.