יהודה זגורי, הקבוצה שלו חייבת לנצח (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
יהודה זגורי. רמה"ש עלתה עם ניצחון חלק (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

עירוני רמה"ש, הכח עמידר ר"ג והפועל נצרת עילית הצליחו לעלות היום (שישי) לרבע גמר גביע הטוטו של הליגה הלאומית.

רמה"ש של יהודה זגורי העפילה לשלב הבא בזכות ניצחון 0:3 על בית"ר/שמשון. אצל הכח עמידר ר"ג, גם כן בבית א', זה הלך קצת יותר קשה עם 1:2 בדקות הסיום על בני לוד. בבית ב' הפועל נצרת עילית עלתה עם ניצחון 2:3 על חשבון הפועל ירושלים, שהודחה בעקבות ההפסד.

בבית א', בני לוד והכח עמידר ר"ג נפגשו לקרב ראש בראש על העליה לרבע הגמר. חמודי כיאל מבני לוד הצליח להבקיע בדקה ה-16 ולהעלות, לפחות זמנית, את קבוצתו לרבע הגמר. לוד הצליחה לשמור על היתרון עד הדקה ה-85 אז כבש איציק סולומון את השוויון שהעלה את הכח עמידר ר"ג. את המהפך השלים לירון דיאמנט בתוספת הזמן, 1:2.

במשחק השני של הבית הצליחה עירוני רמה"ש לעשות את המוטל עליה עם ניצחון קליל 0:3 על בית"ר שמשון ת"א. גאגה צ'אקטיאני הבקיע את הראשון בדקה ה-70. בן פלח הכפיל את היתרון בדקה ה-82 ואור אוסטיינד חתם את התוצאה בדקה ה-88, 0:3.

במהלך המשחק נידאל טהא מבית"ר/שמשון פונה לבית החולים כשמנהל הקבוצה שי בללי מלווה אותו. לפי שעה מסתמן שהשחקן קרע את הרצועה הצולבת ועלול להעדר לתקופה של כחצי שנה.

נידאל טעאה (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
נידאל טעאה (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בית ב', הצמוד ביותר במפעל, ניפק סוף סוף עולה אחת בדמות הפועל נצרת עילית. כבר בדקה ה-9 הצליח מור שושן מנצרת עילית להבקיע את הראשון במשחק, וארבע דקות לאחר מכן מוטי כלטוב קבע 0:2 ואת תוצאת המחצית. שי אהרון הצליח להחזיר את ירושלים למשחק בדקה ה-47 רק כדי לראות את קובי שריקי 13 דקות לאחר מכן קובע 1:3.

הירושלמים עוד האמינו עם שער של אופיר עמרם בדקה ה-62, מה שלא הספיק להם, ובסופו של דבר נצרת עילית השלימה את הניצחון. המארחים עלו לראשות בית ב' עם 8 נקודות ויחכו לראות מי תנצח במאבק בין אחווה עראבה לעירוני בת-ים שיקבע את זהות העולה השניה מהבית.

שי אהרון. ירושלים נואשת לניצחון (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
שי אהרון (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

מחשש להתנגשויות - המשחק בין עראבה לבת ים יתקיים ללא קהל
המשטרה הודיעה היום (שישי) להנהלת אחווה עראבה מליגה לאומית כי לא תוכל להכניס קהל למשחקה הביתי בנצרת עילית במסגרת גביע הטוטו מול עירוני בת ים.

בתחילה, ביקשה המשטרה לא לקיים כלל את המשחק באצטדיון, בשל חשש כבד מפרוץ מהומות והתנגשויות בין תושבי נצרת עילית החוגגים את שמחת תורה לבין אוהדי עראבה, בגלל המתיחות הגדולה בהר הבית בירושלים. ראוי לציין, כי אירועי ההקפות של החג אמורים לעבור ליד האצטדיון בנצרת עלית, והמשטרה לא הייתה מוכנה לקחת סיכונים מיותרים.

מומי זפרן. מתחיל לעבוד (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
מומי זפרן (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בהתערבות חבר מועצת נצרת עלית ד. שקרי עואוודה, ולאחר הערכת מצב עם צמרת המשטרה, הוחלט בסוף לאפשר לעראבה לארח את בת ים בנצרת עלית אבל בלי קהל. הנהלת עראבה ניסתה בהתחלה להשיג מגרש אחר אבל לא הצליחה ובסוף הסכימה לדרישות המשטרה והודיעה לאוהדיה לא להגיע למגרש בנצרת עילית.