(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

התקציר באדיבות "ספורט1"

מכבי תל אביב ידעה שהיא עולה היום (חמישי) למשחק הקשה ביותר שלה בקונפרנס ליג, כשהגיעה למגרשה של גנט הבלגית, ובסופו של דבר הפסידה לה 2:0. הבלגים היו טובים יותר משריקת הפתיחה, להוציא אולי עשר דקות, ויצאו עם שלוש נקודות מהמשחק.

בשונה מבריידבליק האיסלנדית אותה הצהובים ניצחו 2:3, הפעם הם לא שיחקו בבלומפילד והפעם מול יריבה איכותית יותר. גנט במקום השני בליגה הבלגית החזקה עם כמות נקודות ששווה לסן ז'ילואז' הראשונה, והיא פתחה בצורה עוצמתית בה הניעה כדור ועלתה ליתרון מוצדק משער אדיר של טיסודאלי (40). הוא הוכשל והבקיע פנדל בדקה ה-91.

השער הראשון, בו הוא עקף בקלות את ניר ביטון ובעט לרשת של רועי משפתי - במשחק לא רע - העיד על פערי האיכות בין הקבוצות. ההתקפה של גנט טובה יותר מההגנה של הצהובים, והפערים בקישור הורגשו. עמרי גנדלמן וחבריו בבלגיה היו טובים יותר ממקביליהם הישראלים. השער השני, טעות לא מחוייבת במצב בו המשחק גמור, יכול להשפיע מבחינת הפרש השערים.

רובי קין עשה שינויים לא רעים במחצית ובמשך עשר דקות ראינו את מכבי ת"א יותר טובה מגנט, כשדור פרץ היה קרוב במיוחד לשער בדקה ה-56, אבל זה לא היה מספיק. גנט הצליחה להשתלט על המאבקים במרכז השדה ולבלוע את פרץ ואת יוריס ואן אובריים, ערן זהבי כמעט ולא הורגש ובמשך דקות הכתיבה את קצב המשחק בביתה, במה שהיה ההפסד הראשון של מכבי ת"א העונה. גנט, אגב, לא פתחה עם ההרכב החזק ביותר ובהחלט עשויה לעלות אותו בבלומפילד, כתלות במצב הבית בשלב זה.

קשה להגיד שהוא לא היה מוצדק. אמנם דור תורג'מן נראה לא רע כשעלה, אמנם קיקו בונדוסו פצוע ואמנם פליסיו מילסון רשם הופעה יוצאת דופן, אך שאר השחקנים לא היו במשחק. לכן זהו ההפסד הראשון לעונה ואחד שמשפיע על הסיכוי למקום הראשון, אבל כעת הראש של מכבי ת"א צריך להיות במשחקים הבאים בליגה ובקרב מול זוריה.

אותה זוריה הוציאה נקודה מגנט וביתרון של נקודה על הצהובים, שיארחו אותם במשחק הבא בבלומפילד. סיטואציה בה זוריה יוצאת מתל אביב עם נקודה, או שלוש, תקשה מאוד על הבחורים של רובי קין לעבור שלב בקונפרנס. היכולת הזאת כנראה לא תספיק, אבל למזלם של הצהובים רוב הקבוצות בבית אינן גנט, גם בהרכב הזה. הכל פתוח.