(צילום: אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

אחרי משחק שבו הציגה יכולת לא משכנעת, לא מאיימת ובעיקר משעממת, מכבי חיפה סיימה את דרכה בקונפרנס ליג. אלופת ישראל הפסידה הערב (חמישי) בסמי עופר 1:0 לאלבה ברלין, איבדה סיכוי לסיים במקום השני, וכעת תתמקד בעיקר בשמירה על התואר המקומי, כאשר המשחק נגד פיינורד במחזור הבא יהיה לפרוטוקול בלבד.

אם מסתכלים על הנתונים, זה לא היה משחק רע מדי של מכבי חיפה. היא אומנם החזיקה יותר בכדור (54% מול 46% של הגרמנים) ובעטה יותר לשער (14 מול 8), אך פשוט לא הצליחה להיות מסוכנת באמת בשום שלב של המשחק. ושני החלוצים, גודסוואי דוניו ודין דוד, שפתחו יחד בחוד במערך שלושת הבלמים של ברק בכר, הציגו יכולת חלשה מאוד.

בסופו של דבר, מכבי חיפה שילמה על כך בדקה ה-66, ובמזומן, כאשר טעות איומה בהגנה הפכה להתקפה אדומה, שבסופה שראלדו בקר הסורינאמי מצא עם הגבהה את יוליאן ריירסון, והנורבגי נגח את הכדור לרשת של ג'וש כהן את ה-0:1, שהתברר גם כשער הניצחון.

צ'ארון שרי, שספג כרטיס צהוב, יחמיץ את המשחק לפרוטוקול מול פיינורד במחזור הסיום של שלב הבתים, וכעת הירוקים יתמקדו בליגה ובשבוע המאתגר שצפוי להם, כאשר ביום ראשון הם יתארחו אצל הפועל תל אביב ובחמישי יפגשו את הפועל חיפה לדרבי. מנגד, אוניון ברלין החזירה לעצמה את הסיכוי למקום השני, ובמחזור הבא היא תפגוש את סלביה פראג לקרב ישיר עליו.