גרם לסערה. חוסה מריה גרסיה (צילום מסך מטוויטר) (צילום: ספורט 5)
גרם לסערה. חוסה מריה גרסיה (צילום מסך מטוויטר) | צילום: ספורט 5
לעג וצחק על כדורגל נשים. גרסיה (צילום מסך מטוויטר) (צילום: ספורט 5)
לעג וצחק על כדורגל נשים. גרסיה (צילום מסך מטוויטר) | צילום: ספורט 5

סערה חדשה: חוסה מריה גרסיה, עיתונאי ספורט ותיק ומוערך בספרד, נמצא היום (ראשון) במרכז העניינים אחרי שאמר בראיון לרשת טלוויזיה ש"כדורגל נשים הוא דבר לא אמיתי". גרסיה בן ה-75, הידוע בספרד בעיקר בשל חיבתו הרבה למרוצי אופניים, כבר הצהיר לא פעם שהוא לא מתחבר לספורט נשי ולכדורגל נשים בפרט.

בראיון לתכנית טלוויזיה, גרסיה נשאל מה דעתו על צמיחת כדורגל הנשים בספרד ובעולם וענה: "זה מביך אותי שמשחקי כדורגל נשים משודרים במקום מרוצי אופניים", אמר גרסיה, שהמשיך: "כדורגל נשים הוא דבר לא אמיתי. מדובר בשקר גדול. זה לא רציני".

כשהתבקש להסביר את דעתו, גרסיה ניסה לנמק: "רק תסתכלו כמה קרנות מסתיימות עם שערים בכדורגל נשים. אין להן שום חוזקות או יכולות פיזיות ראויות". המגיש ניסה להוציא מגרסיה מילה טובה, ושאל אותו מה דעתו על משחק קבוצת הנשים של אתלטיקו מדריד, שהצליחה להביא 70 אלף צופים לוונדה מטרופוליטנו.

"כן, 70 אלף. 70 אלף מוזמנים", אמר גרסיה בלעג וצחק. "קבוצת הנוער של אתלטיקו הייתה מנצחת את קבוצת הנשים 0:10, וזה אומר הכל. אגב, בדקתם כמה קהל הגיע במשחק הבא אחרי שקבוצת הנשים הצליחה להביא 70 אלף מוזמנים? הגיעו 1,200 אנשים".