קלינגר לצד עידן בראון (צילום: ספורט 5)
קלינגר לצד עידן בראון | צילום: ספורט 5

"יש לי סעיף שחרור רק לנבחרת ישראל שהיא מעל הכל", כך אמר הערב (שני) ניר קלינגר, שחתם אתמול במכבי שעריים, "בשביל הנבחרת אני מוכן גם לזחול ולא משנה מה התפקיד". המאמן שחוזר לכדורגל הישראלי אחרי חצי עונה בחוץ, ישמש כמנהל המקצועי של הקבוצה מליגה א' והחוזה בין הצדדים הוא ל-3 שנים. בראיון לתוכנית הרדיו של ערוץ הספורט, "5 באוויר", סיפר המאמן על הבחירה המפתיעה, הקבוצה החדשה שלו והעתיד.

"לשאר הקבוצות אין לי סעיף שחרור וזה לא משהו שמסקרן אותי", הסביר קלינגר, "יש כאן סוג של אמירה, ולא רק אמירה אלא סוג של התרסה - כלפי אנשים שחושבים שהם יודעים הכל בכדורגל והם יכולים גם לנהל, גם לשלם, גם למנות, גם לפטר וגם לעשות כביסה. זה לא עובד ככה באף מועדון ראוי בעולם. המועדון היחידי שעושה את זה בארץ זכה ב-3 אליפויות רצופות".

קלינגר שאימן את אשדוד בעונה שעברה, המשיך: "להגעה שלי לשעריים אין שום קשר לזה שירדתי ליגה. אף פעם לא פחדתי להתחיל מלמטה. התחלתי את קריירת האימון שלי בבית"ר ב"ש, הייתי קפטן נבחרת ישראל ולקחתי אליפויות במכבי חיפה ובמכבי ת"א. לא פחדתי לרדת למקום שבו ציירנו אנשים על הקירות כדי שיחשבו שיש קהל. החיים לוקחים אותנו למקומות שאנחנו בוחרים ואני לא אחד שמתגלגל עם הזרם".

קלינגר הסביר את שיקולי הבחירה בשעריים: "זה לא ממניעים כלכליים. אני יודע להעריך את עצמי בשכר שאני עובד בו והכדורגל זה מקצוע קשה. אני לא אחד שיושב בבית ומחכה להצעות. לזכותו של אלדד פרי (הבעלים של שעריים) ייאמר שהוא חיזר אחריי במשך חודש וחצי בצורה שזה ממש החמיא לי מאוד. הוא איש רציני שבא לעזור לקהילה מצד אחד, ומצד שני רוצה לייצר הישגים.

"אני לא מודאג מהיציאה מליגת העל כי אני כבר הייתי בכל מה שאפשר להיות. אני תמיד יכול לחזור לאמן ולא אשכח איך עושים את זה. תמיד שלטתי במה שרציתי לעשות וקיבלתי החלטה שאני מעוניין בניהול. כל החיים שלי הייתי בגילאי נערים, נוער ונבחרות, והתעסקתי באליפויות, גביעים וצמרת, כך שקשה לי עם זה ואני מודה בכך. כאדם שאימן בחו"ל, התפקיד הזה מכבד כל מאמן".

על הנבחרת אמר קלינגר: "מי שיאמן אותה זה מי שיצליח הכי הרבה העונה. אין קשר למה שעשית אתמול ומי אתה. לדוגמא: ריאל מדריד בחרה בבניטס כי הוא יכול לעשות את מה שצריך. מי זוכר שלקחתי אליפות במכבי ת"א לפני 10 שנים? אתה נמדד רק בעונה האחרונה שלך". המנהל המקצועי של שעריים התייחס גם לקבוצה: "יש פה סגל טוב, אני מקווה שאוכל לתרום מניסיוני ואין סיכוי שארד לדשא ואאמן. עידן בראון הוא מאמן צעיר, אבל לא חסר ניסיון".