(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
שועה שוב ישב על הספסל (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
שועה שוב ישב על הספסל (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

נבחרת סורינאם עשתה לאחרונה היסטוריה כשעלתה בפעם הראשונה בתולדותיה לגביע הזהב, הטורניר הגדול ביותר של נבחרות צפון ומרכז אמריקה, כשאחד השותפים לעלייה היה נייג'ל האסלביינק, שבמשחק האחרון של הנבחרת מול ניקרגואה כבש בניצחון 1:2. עכשיו יהיה לו חבר חדש ומוכר בסגל הנבחרת.

לערוץ הספורט נודע שאחרי תקופה בה עבד על דרכון סורינאמי, הצליח קשר מכבי חיפה צ'ארון שרי, שיהיה ביוני בן 32, לקבל את הדרכון והוא זומן לסגל לקראת משחק הידידות מול גרנדה ב-29 במרץ, משחק אליו כאמור לא ייצא בשל נגיף הקורונה והוא עשוי להתבטל. מדובר במשחק אימון מול הנבחרת שנחשבת למדינת איים בים הקריבי.

בשל אישור מיוחד שניתן לשחקנים כמו שרי והאסלביינק, יוכלו השניים לשתף פעולה במסגרת הנבחרת. האישור אינו ויתור על הדרכון ההולנדי, אלא נחשב ל'דרכון ספורטיבי' שמסייע לשחקנים המחזיקים בו לייצג את המדינה מהם יש להם שורשים.

שרי, זימון משמח אך לא בטוח שהמשחק יתקיים (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
שרי, זימון משמח אך לא בטוח שהמשחק יתקיים (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

במכבי חיפה מנסים להתאושש מההדחה מגביע המדינה. מצב רוחו של המאמן מרקו בלבול ירוד, אבל הוא עדיין מאמין שמשחקים טובים בפלייאוף יובילו לשינוי במעמדו שנסדק אחרי ההדחה, ובעקבות ניהול המשחק שלו והחילופים שלשום, כשבין היתר לא שיתף את ירדן שועה. "מרגיש שמרקו ממשיך לעשות לירדן דווקא, למרות שנערכו איתו שיחות רבות בנושא", אמר מקורב לחלוץ.

בעניין אחר, בכרמל יקבלו החלטה בקרוב בהתאם להתפתחויות אם להחזיר לאוהדים את כספם על המשחקים הביתיים אותם לא יוכלו לראות, בשל התפרצות נגיף הקורונה והחלטת משרד הבריאות, או לחילופין להציע להם לשלם מחיר נמוך יותר למנוי בעונה הבאה. "מה שהאוהדים ירצו, זה מה יהיה", אמרו במועדון.

לקראת המשחק מול הפועל תל אביב בשני, בלבול יצטרך להסתדר ללא סאן מנחם ונטע לביא המוצהבים ויובל אשכנזי הפצוע. ההערכה היא שאשכנזי יוכל לשחק במשחק העונה מול מכבי תל אביב, למרות הפגיעה בכתף. בקיץ יוחלט אם השחקן, שפרק את הכתף ולא בפעם הראשונה, יצטרך התערבות כירורגית או יסתפק בחיזוקים בלבד. בינתיים אקוים אוטין ומקסים פלקושצ'נקו יפתחו, כשלא מן הנמנע שגם שועה, שהייתה ביקורת על אי שיתופו מול ב"ש, ייכלל בהרכב.

ברשתות החברתיות קוראים האוהדים שלא להשאיר את בלבול בעונה הבאה, ורוצים להחתים את ברק בכר במקומו. חלק קטן מהאוהדים תומך בבלבול, שאחרי עשר שנים מוביל את מכבי חיפה לעונה טובה, אבל גם הם מבינים שההדחה מהגביע תשפיע ככל הנראה על עתידו במועדון.