אייל טרטצקי. ציון דרך משמעותי (עמית מצפה)
יניב אלול (בלבן). ממשיך באשקלון (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

העולה הטריה לליגת העל, הפועל אשקלון, שהחלה בתחילת השבוע באימוניה באופן רשמי ממשיכה לבנות את סגל הקבוצה לעונת החזרה שלה לליגת העל, כשראשי הקבוצה סיכמו עם הבלם יניב אלול את תנאיו והוחלט כי הוא ימשיך בקבוצה לעונה נוספת, הבלם כבר הופיע היום (שלישי) לאימון הבוקר של הכחולים.

אלול הגיע בעונה שעברה במהלך חודש ינואר לקבוצה עת היתה בתחתית הטבלה והיה מעוז ההגנה ואחד הגורמים המרכזיים לשינוי שהתחולל בקבוצה, שדהרה עד לעליה הדרמטית לליגת העל, לראשונה אחרי 12 שנים ובפעם השניה בלבד בהיסטוריה.

בנוסף הגיע לאימון שוער ממוצא סרבי בעל אזרחות שבדית בשם מילאן באירקטרביץ' אשר שיחק בשנה האחרונה בקבוצת קלמאר מהליגה השבדית הראשונה בתור שוער המשנה, ובקריירה שלו גם הופעות במדי קבוצת הארטס הסקוטית, אליה עבר בגיל 17 בלבד.

השוער בן ה-23 החל את הקריירה שלו בקבוצת האמרבי השבדית ובעונה שעברה הושאל לקבוצת סיריוס מהליגה השניה בארצו. במהלך האימון נפל באירקטרביץ' לא טוב על ידו וישב בצד עד תום האימון עם קרח להורדת הנפיחות.

פרוספר אזוגי חוגג עליה (שי לוי)
פרוספר אזוגי חוגג עליה. ממשיך לחפש שוער לקבוצה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

באשקלון מחפשים פתרון לעמדת השוער בעקבות פציעתו של שוער הנבחרת האולימפית של קמרון, פרנסואה ביוקול, שהובא לקבוצה על ידי הבעלים פרוספר אזגי, אך לרוע מזלו נפצע יום לפני הגעתו ארצה ויזדקק לניתוח, לכן לא נראה כי יוכל לפתוח את העונה. מחר יצטרף לאימוני הקבוצה קשר הרכש הגיאורגי, זוראב מנטשאשווילי, ששיחק בעונה החולפת בהפועל ת"א.

במהלך האימון ניתן היה להתרשם מצמד הגנאים הנבחנים בקבוצה הבלם יהו ניירקו והחלוץ אריק גאו, שהציגו יכולת משכנעת במשחק אימון פנימי והותירו רושם חיובי בסך הכל. את אימוני הכושר של הקבוצה מעביר עוזר המאמן, אילון שווגר, שמעביד את השחקנים בפרך.

פרופסור מרק ורטהיים, מי שעבד עם עזורי בעונה שעברה, הוא זה שקובע את תוכנית האימונים של הקבוצה, ומשלב בין אימוני הכושר של שווגר לאימוני הטקטיקה של המאמן גיא עזורי. למן פתיחת האימונים ועד להודעה חדשה תקיים הקבוצה שני אימונים ביום כשאחד יתקיים על כר הדשא והשני בחדר הכושר.

גיא עזורי. ינסה לעלות לליגת העל (שי לוי)
עזורי (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בקבוצה הדרומית החליטו לקיים את מחנה האימונים של הקבוצה בצפון הארץ במקום לערוך אותו בחו"ל, תאריך למחנה עדיין אין אך ברור כי הוא יימשך מספר ימים בלבד. עד לפתיחת משחקי גביע הטוטו מול בית"ר י-ם ב-31 בחודש יולי תקיים הקבוצה שני משחקי הכנה.