קובי ולימור בלדב. אין קשר בין הזוג לפרשת השוחד (צילום: מערכת ONE)
קובי ולימור בלדב. אין קשר בין הזוג לפרשת השוחד | צילום: מערכת ONE

משרד המשפטים הודיע רשמית כי עו"ד לימור בלדב ובעלה קובי בלדב, שמכהן כמנכ"ל מכבי נתניה, אינם קשורים לפרשיית השוחד במנהל מקרקעי ישראל שנחשפה לפני שנה וחצי.

כזכור, הזוג המתוקשר נעצר לחקירה בנובמבר 2008 בחשד לכאורה כי שיחדו פקידים בינהל מקרקעי ישראל וזאת בתמורה להקלות והטבות בהליכי בנייה פרטיים.

באותה עת דובר על הפרשה כאחת הגדולות בתחום השחיתות הציבורית ושמם של הזוג בלדב השתרבב לתוך הפרשייה. בימים האחרונים, כאמור, החליטה הפרקליטות לסגור את התיק נגד השניים עקב חפותם המלאה.

את הזוג בלדב, שנמצא בחופשה בחו"ל, מייצגת עו"ד אופיר נריה כץ שמסרה ל-ONE: "נערך הליך שימוע יסודי בנושא. אנחנו טענו את הטענות בצורה חד משמעית והן היו שלזוג בלדב אין כל אשמה בסיפור הזה והם נקלעו לפרשייה על לא עוול בכפם.

"הפרקליטות ברוב הגינותה שמעה את טיעונינו, שקלה בכובד ראש והבינה כי אין להם יד ורגל בסיפור. הוחלט לסגור את התיק נגד קובי ולימור בלדב ואנחנו שמחים על כך.

קובי בלדב. הודה לכל הספונסרים (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
קובי בלדב (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

עוד הוסיפה נריה כץ: "זה בלתי ניתן לתיאור מה עובר אדם חף מפשע כאשר מתנהל נגדו משפט שכזה, פשוט סיוט. עכשיו הוא נגמר והוכח שהזוג הם שומרי חוק. לצערי נגרם נזק רב לבני הזוג אשר הינם שומרי חוק בעקבות הפרסומים הרבים בכלי התקשורת באותה תקופה".