קורנפיין ומלמיליאן.
קורנפיין ומלמיליאן. "שמח לחזור" (אסף שקד) | צילום: מערכת ONE

פרסום ראשון: אורי מלמיליאן חתם היום (שישי) בשורות בית"ר ירושלים ויאמן בעונה הקרובה את הקבוצה.

המאמן חוזר למועדון בו גדל ונחשב כסמל, זאת לאחר שהקבוצה מכרה את ברק יצחקי למכבי תל אביב, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE ולאחר שגובש למעשה תקציב ראשוני לקראת העונה החדשה.

מלמיליאן, שהעלה את הפועל אשקלון בעונה האחרונה מהליגה הלאומית לליגת העל, יצטרך להתמודד כעת עם חוסר הוודאות שקיים בבית"ר נוכח העובדה שהיא נותרה ללא משקיע עם עזיבתו של גומא אגייאר.

אך יש לציין שמכירת ברק יצחקי, כמו אולי מכירה אפשרית של עידן ורד, יכולה לעזור לבית"ר להעמיד תקציב ראוי שיחזיר אותה לקדמת הבמה של הכדורגל הישראלי לאחר עונה חלשה למדי בה סיימה במקום החמישי בליגת העל.

בין קורנפיין למלמיליאן סוכם שבית"ר ירושלים תתחזק בעונה הבאה במספר שחקנים ולצידו של המאמן יעבוד גם דוד אמסלם.

איציק קורנפיין אמר לאחר החתימה: ”בשביל המועדון זאת סגירת מעגל שאורי מלמיליאן סגר בבית"ר ירושלים. אני בטוח שעם אורי נצליח לעמוד במטרות שלנו לעונה הבאה".

קורנפיין ומלמיליאן (ONE)
קורנפיין ומלמיליאן (ONE) | צילום: מערכת ONE

אורי מלמיליאן אמר לאחר המינוי: ”אני שמח לחזור לבית"ר, זה הבית שלי ואני שמח לחזור אחרי כל כך הרבה שנים".

אורי מלמיליאן: הסמל חוזר הביתה
אורי מלמיליאן, אחד משני הסמלים הגדולים של בית"ר י-ם יחד עם אלי אוחנה, חוזר לקבוצה שבה גדל ושיחק מ-1973 עד 1989 ושעמה זכה באליפות הראשונה בתולדותיה ב-1987. אחרי שעזב את בית"ר המשיך מלמיליאן למספר עונות במכבי ת"א והפועל ב"ש, אז פרש ממשחק, כשבמאזנו 62 הופעות ו-16 שערים במדי הנבחרת.

את קריירת האימון שלו החל מלמיליאן בעונת 1995-96 דווקא אצל היריבה העירונית, הפועל ירושלים, אך למרות שזכה להצלחה רבה כשהעלה אותה ליגה לא המשיך בה. הייתה זו הפעם הראשונה מתוך ארבע שמלמיליאן מעלה קבוצות לליגת העל כשלאחר מכן עשה זאת גם כמאמן מכבי נתניה והכח עמידר ר"ג, שאותן אימן גם בליגת העל, ובעונה האחרונה הפועל אשקלון.

אורי מלמיליאן (איציק זיאת)
אורי מלמיליאן (איציק זיאת) | צילום: מערכת ONE

חוץ מקבוצות אלו אימן מלמיליאן את הפועל פ"ת, כשזו הייתה בליגה הלאומית בעונת 2007-08 אך פוטר במהלך העונה. לאורך השנים נקשר שמו לא פעם למשרת מאמן בית"ר י-ם אך עוד כה לא הבשיל המהלך, וזוהי הפעם הראשונה שמלמיליאן זוכה להזדמנות לאמן את אחת הקבוצות הגדולות בארץ.