אייל גולסה. בחיפה לא אהבו את הזימון  (שרון קביליו) (צילום: מערכת ONE)
אייל גולסה. בחיפה לא אהבו את הזימון (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

מכבי חיפה תקיים היום ב-10:30 משחק אימון בכפר גלים מול הפועל עכו שיועבר בשידור ישיר ובחינם ב-ONE TV LIVE.

במשחק אמור אלישע לוי לתת אפשרות למספר שחקנים הזדמנות להוכיח את יכולתם. בין השחקנים יהיה דוטרה טיאגו, שעד עכשיו לא הוכיח את עצמו. השוער אמיר אדרי בספק למשחק בגלל פציעה. האלופה תחסר מספר גדול של שחקני הנבחרות השונות.

קשר מכבי חיפה, אייל גולסה, שזומן למחנה האימון של נבחרת הנוער למרות פציעתו, נבדק ע"י רופא הנבחרת, ד"ר אהרון פרנק, ושוחרר מהסגל, אחרי שהאבחנה הרפואית לא הותירה ספקות באשר לפציעה ממנה סובל השחקן מאז המשחק מול בורדו.

במכבי חיפה לא אהבו, בלשון המעטה, את החלטת נבחרת הנוער, שעורכת מחנה אימונים במכון וינגייט, לזמן את גולסה להתייצב לאימוני הנבחרת, למרות פציעתו של הקשר.

גולסה לא מתאמן לאחרונה בשל פציעה במפשעה בגללה נאלץ להיעדר ממשחק הליגה של הירוקים מול מכבי פ"ת.

גולסה הבהיר מבעוד מועד שאין לו כל כוונה להתאמן ואמר: "אני פצוע ולא מתאמן. אם הייתי יכול להתאמן הייתי עושה זאת בנבחרת הבוגרת". בהתאחדות לכדורגל סירבו להגיב בנושא.

בתוך כך, לגולסה מלאו היום 18. בשלב זה לא נקבעה פגישה בין נציגיו של השחקן לראשי המועדון בנוגע לחוזה חדש של השחקן.

אייל גולסה. יעמוד לרשות איווניר (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
גולסה. בקבוצה ביקשו שינוח, בנבחרת הנוער רוצים אותו על הדשא (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

התקנון קובע כי שחקן שמתחיל את העונה וטרם מלאו לו 18 שנים לא יכול לחתום עד סיומה של אותה עונה על חוזה מקצועני. פירוש הדבר שכרגע גולסה ימשיך להשתכר על פי השכר שהשחקן מקבל בשנה האחרונה (2000 שקל) ובהמשך גולסה ישתכר משכורת חייל בלבד על פי החוק. גולסה יתחיל את לימודיו בכיתה י"ב אחרי החגים ורק בסיומם ייתגייס לצה"ל מה שאומר שגולסה יהיה כאן שלוש שנים לפחות עד לתום שרותו הצבאי.

המאמן אלישע לוי, המנכ"ל איתמר צ'יזיק, יו"ר מחלקת הנוער יניב כהן והמנהל המקצועי שמוליק חנין חנכו את פתיחתו של ביה"ס לכדורגל בהנהלתו של איתן טייב, שיהיה שלוחה של מכבי חיפה.