בזמן שקבוצתם נאבקת על ההישרדות בליגת-העל, ממשיכים אוהדי הפועל ר"ג במאבק על מה שהם מכנים "הבית" - המגרש המיתולוגי במכתש.

כזכור, לפני כחודש הגיעו ראשי הפועל ר"ג וקבוצת יורוקום נדל"ן להסכם פשרה, אחרי מאבקים משפטיים ארוכים, על פינויו של המכתש בתום העונה הנוכחית לטובת בניית שלושה מגדלים על הקרקע שלו.

גם אחרי הפשרה שהושגה, לא השלימו אוהדי הקבוצה עם הבשורה המרה, והמשיכו להפגין ימים כלילות מתחת לביתו של מנכ"ל יורוקום נדל"ן, אריק אלוביץ'. היום (חמישי) הפגינו האוהדים גם מול בניין ההסתדרות.

שמונה אוהדים בלבד נכחו מול משרדיו של יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, עם שלטים ומיקרופון בו הם קראו לו לתקן את הטעות שעשו קודמיו ולהראות שלהסתדרות החדשה אין שום עניין לכסות חובות כספיים על חשבון ציבור שלם.

כמו כן, הם הציגו מסמך שנחתם עוד לפני המכירה, ובו הובהר לתושבי שכונת בורוכוב בגבעתיים שהאיצטדיון לא יהיה רכוש למכירה.

אוהדי הפועל ר"ג. ממשיכים להילחם (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי ר"ג מפגינים. ממשיכים להילחם (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

אחד המפגינים, צחי בן-יוסף, אמר ל-ONE: “אנחנו מתכוונים לעמוד פה ולפנות לעופר עיני שיתקן את העוול והמחטף שעשו קודמיו ב-1988, כשהם נקלעו לחובות כספיים, והחליטו להשתמש במכתש, נכס ציבורי, כדי לכסות כמה חובות כספיים. צריך להבין שאנחנו ממשיכים להאמין שהמכתש צריך להמשיך להתקיים, זה נכס ציבורי, ומעל הכל זה הבית של הפועל ר"ג ובלעדיו היא לא תהיה קיימת".

מגרש טיפוסי בישראל 2011 (צילום: מערכת ONE)
מכתש (ONE) | צילום: מערכת ONE

על השאלה מדוע הגיעו רק שמונה אוהדים להפגנה, הוסיף צחי: “יש המון שפשוט הפסיקו להאמין שבמדינה שלנו יש דברים שצריך לעשות בשביל הציבור ולא ההיפך. אנחנו פה עד הרגע האחרון, נעשה הכל כדי שמר עיני יתקן את העוול, ולא יאפשר את המכירה של המכתש".