שבחון. דחה הצעה מפתה ובחר בהפועל (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
שבחון. דחה הצעה מפתה ובחר בהפועל (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

מסתמן כי סאגת יוסי שבחון הגיעה לסיומה, לאחר שקשר מכבי ת"א לשעבר נפגש הבוקר (ראשון) עם בעלי הפועל  פ"ת, גל חצור והיו"ר, דני לוי, בכפר המכביה בת"א, ודחה את הצעתם הכספית המשודרגת ואמר להם שהוא מעדיף לשחק בהפועל ת"א.

המלאבסים פנו לשבחון כבר לפני חודש ובמהלך המו"מ הגישו לו הצעה של 174 אלף דולרים נטו לעונה. ימים ספורים לאחר שזעמו על התנהלות המו"מ בפרשת ברק יצחקי, פנו בהפועל ת"א לשבחון המצוי במו"מ עם פ"ת וסיכמו איתו לשנתיים עם שכר של 125 אלף דולר.

הבעלים של הפועל  פ"ת, גל חצור, החליט לא לוותר ובפגישה עם השחקן, אביו וסוכנו שדרג את ההצעה אליו ל-253 אלף דולרים נטו בעונה. למרות ההצעה המפתה והאפשרות לחזור למועדון בו גדל, בחר שבחון בקבוצה של אלי גוטמן, חרף העובדה שלא יחשב שם לשחקן הרכב.

חצור אמר ל-ONE לאחר המו"מ: "מאוד רצינו לראות אותו חוזר להפועל פ"ת, נתנו לו הצעה חסרת תקדים ולא ריאלית במונחים של המועדון שלנו. למרות זאת ועל אף האפשרות לחזור למקום בו גדל, הוא בחר ללכת להפועל ת"א, שם ירוויח חצי ממה שהצענו לו. לשחק בהפועל פ"ת זו זכות ולא חובה, שיהיה לו בהצלחה".

כעת ינסו המלאבסים להחתים את אחד מהמועמדים האחרים שלהם לתפקיד הקשר, סטיבן כהן ויניב לוזון. כמו  כן, במועדון מאם המושבות ממתינים  שחלוץ בית"ר/שמשון ת"א, עידו אקסברד, יסדיר את סוגיית השחרור שלו מקבוצתו לשעבר כדי להחתימו באופן רשמי, זאת לאחר שכבר סיכמו את התנאים עמו.

סטיבן כהן חוגג את שער היתרון שלו (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
סטיבן כהן חוגג את שער היתרון שלו (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE