ג´וניור ויסה. הרשים בבכורה המחודשת (תומר גבאי) (צילום: מערכת ONE)
ג´וניור ויסה מהתקופה בפ"ת. שב להתאמן (תומר גבאי) | צילום: מערכת ONE

הפועל פ"ת המשיכה היום (שישי) בהכנות לקראת העונה הקרובה ובחזרה לכושר משחק. הצוות המקצועי בראשות המאמן, אלי מחפוד, ומאמן הכושר, אבנר עיני, לקח את השחקנים לאימון כושר אינטנסיבי במתקן האתלטיקה בהדר יוסף שבת"א.

המלאבסים ערכו בעיקר ריצות 8X1000 במטרה להחזיר את השחקנים לכושר אופטימלי. מי שערך אימון בכורה מחודש במדים הכחולים הוא הקשר הפרואני, ג'וניור ויסה, שנחת לפנות בוקר בישראל והתקבל באהבה גדולה ע"י הכחולים כשהגיע לאימון בהדר יוסף. ויסה הסתפק באימון קצר באורך כחצי שעה.

הפרואני, שמיעט לקבל דקות בבית"ר ירושלים בעונה שעברה, אמור להוביל את הקישור של המלאבסים בעונה הקרובה, ונחשב לרכש הבולט ביותר בעיקר בגזרת האוהדים, עליהם התחבב ויסה מאוד בתקופתו הקודמת במועדון לפני שנתיים.

שחקן הסגל היחיד שחתום בקבוצה ולא נכח באימונים עד כה הוא השוער הניגרי, אוסטין אג'ידה, שביקש להאריך את שהותו בדרום אפריקה עקב עניינים אישיים וקיבל אישור לכך מהנהלת המועדון.

אג'ידה הודיע לאחרונה כי הוא כשיר לשחק, מה שעלול ליצור בעיה בעמדת השוער עבור אלי מחפוד, הואיל ובקבוצה מתאמנים גם הגנאי, וויליאם אמאמו, וגם השוער המוכשר שניר דורי, שהחלים מפציעתו באופן מלא ונראה טוב באימונים.

אוסטין אג´ידה. מתאושש מפציעה וישוב לסגל (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אוסטין אג´ידה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

במועדון הבהירו כי אחד מהשוערים הזרים יימכר ואלי מחפוד אמר בנושא: "נחכה כדי לראות את מצבו הבריאותי של אג'ידה, יש לנו גם את אמאמו ונעשה רק את מה שטוב להפועל פ"ת ולא שום דבר אחר".

בשבוע הבא מתכוונים המלאבסים לפנות לוועדה למעמד השחקן בנוגע לחלוץ, עידו אקסברד, כדי להסדיר את שחרורו מבית"ר/שמשון ת"א, שמערימה קשיים בנושא.

יבוריאן (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
יבוריאן (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

בתוך כך, בהנהלת המועדון מאם המושבות החליטו לרדת מאופציית צירופו של איליה יבוריאן, זאת למרות שכבר החל להתאמן בשורות הכחולים והיה אמור לחתום על חוזהו ביום רביעי. ראשי המועדון גילו כי בעיותיו האישיות של החלוץ הארמני גדולות וכי הן יקשו עליו להתרכז בכדורגל.

אי לכך, החליטו בעלי הקבוצה, גל חצור ותומר סיני, להוריד את מועמדותו מהפרק ולהתמקד במציאת חלוץ זר, אם כי גם מועמדותו של דודו ביטון עשויה להפוך שוב לרלוונטית, למרות שהמלאבסים החליטו במהלך השבוע כי הוא לא מתאים להם.