האם חיפה תחגוג הערב (שבת) אליפות שניה ברציפות? את זה נדע קצת לפני השעה 22:00, בתום המשחק בינה לבין בני יהודה, שייפתח ב-20:00.

13 אלף אוהדים ירוקים צפויים לשבת ביציעי בלומפילד, וניצחון של מכבי חיפה יעניק לקבוצה את האליפות ה-12 בתולדותיה. שיירת כלי רכב עמוסת אוהדי מכבי חיפה יצאה כבר בשעה 15:00 בדרכה מחיפה לאצטדיון בלומפילד ביפו. כשעברו האוהדים ליד מה שהיה פעם האולם המיתולוגי, אוסישקין הם רקדו כדי לשמוח לאידם של אוהדי הפועל תל אביב שנלחמו מול העירייה נגד הריסת האולם. האם מסתמן כי היריבות בין הקבוצות שעד כה היתה על טהרת הספורטיביות גולשת לפסים אחרים?

יש מי שמנצלים את הביקוש האדיר למשחק, וכמה ספסרים מוכרים במקום כרטיסים לשערים 8 ו-13 בלא פחות מאשר 350 ש"ח. לפני המשחק אוהדי חיפה הגיעו לבית המלון ונופפו לשחקנים. אוהד רב עם שוטר בתחומי האצטדיון וספג תרסיס גז מדמיע בפניו.

שחקני הקבוצה הגיעו בשעות הצהריים לבית מלון במרכז ת"א שם הם עושים את ההכנות למשחק. בקרב השחקנים יש תכונה מיוחדת וכולם תמימי דעים שאת המשחק הזה לא ניתן יהיה ואסור להחמיץ. נשיא המועדון יעקב שחר לא נכח בבית המלון.

אוהדי חיפה מרעישים בבלומפילד  (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי חיפה מרעישים בבלומפילד (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

אחד השחקנים אמר ל-ONE: "אין שום סרט שאנחנו חושבים עליו מלבד ניצחון. נהיה הפראיירים הכי גדולים אם לא ננצח. כל השחקנים יודעים היטב את חשיבות המשחק ולאף אחד מאיתנו אין רצון לחזור מבלומפילד עם ידיים ריקות, בטח כאשר יש קהל כזה גדול מאחורינו".

ארבייטמן ובוקולי מתחממים (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ארבייטמן ובוקולי מתחממים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מהסגל של אלישע לוי יחסרו לא מעט שחקנים משמעותיים, מה שמותיר אותו ללא יותר מדי אופציות בהתקפה. מוחמד גדיר וסאדאת בוקארי פצועים ולוי נאלץ לזמן מהנוער את סינטיהו סוליליך. גם בהגנה, האופציה המשמעותית היחידה תהיה שי מימון מאחר שאייל משומר פצוע. גם בירם כיאל שעבר ניתוח לא עומד לרשות המאמן.

דבאלשווילי, בוקולי וגולסה בהכנות אחרונות (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
דבאלשווילי, בוקולי וגולסה בהכנות אחרונות (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

הרבה במשחק מול הכתומים יפול על הקפטן יניב קטן, שמשווע לצאת לחופשה לא לפני סיום המשימה והגשמת היעד. קטן, שסוחב פציעה, יחד עם ליאור רפאלוב, ינסו להזין את ההתקפה ולכבוש שער מהיר שיקל על הירוקים את המלאכה.

אלישע לוי (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
אלישע לוי (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

אייל גולסה יחזור להרכב על חשבונו של ג'ון קולמה המוצהב, שעתידו במועדון יוכרע בימים הקרובים. בהנחה שחיפה תנצח ותזכה בתואר, השיירה הארוכה יחד עם השחקנים תגיע לחגיגות המתוכננות באצטדיון העירוני בקרית אליעזר.

אוהדי חיפה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי חיפה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בקרב השחקנים והאוהדים יש התרגשות מיוחדת ובקבוצה ביקשו מהאוהדים להגיע לבלומפילד בחולצות ירוקות. אחרי תקופה של אליפויות שהיו מובטחות עוד לפני סיום העונה, הפעם מכבי חיפה מגיעה לקו הסיום כאשר הדברים תלויים אך ורק בה.

דקל קינן. טרם החליט אם להמשיך במכבי חיפה (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
דקל קינן (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

אלישע לוי: "תעשו את העבודה ואל תסתכלו על אחרים"


עיריית חיפה השלימה את כל ההכנות למשחק לקראת החגיגות האפשריות. שערי האיצטדיון יפתחו כבר בשעה 22:00. הזמר דודו אהרון יזמר באירוע כאשר תתקיים הצגת שחקנים, ומי שאמורים לשאת דברים הם ראש העיר יונה יהב, נשיא המועדון יעקב שחר והקפטן יניב קטן. יהיו גם מופעי זיקוקים והקבוצה אמורה להגיע לאיצטדיון אחרי חצות.

אוהדי חיפה (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי חיפה (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

אלישע לוי בירך בפתיחת האסיפה הקבוצתית את שחקני הנבחרת ואת ארבייטמן ביום הולדתו ואמר: "תשחקו בסבלנות. תעשו את העבודה כמו שצריך ואל תסתכלו על האחרים".

אוהדי חיפה מחוץ לאצטדיון בלומפילד (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי חיפה מחוץ לאצטדיון בלומפילד (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בחיפה לא עוסקים ביום שלמחרת המשחק ורוצים להבטיח קודם את התואר. אחד השחקנים אמר ל-ONE: "זה רגע האמת של המועדון. עשינו דרך ארוכה לתואר ולמרות הקיזוז הדברים תלויים בנו. נתנו לנו מהשמיים מתנה בשבוע שעבר בדמות תיקו בדרבי ואין לנו כל כוונה להחמיץ את ההזדמנות. נעלה כמו אריות למגרש. זו תהיה מלחמת עולם".

רפאלוב (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
רפאלוב (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

הרכב משוער: ניר דוידוביץ', עלי עותמן, ג'ורג' טשיירה, דקל קינן, פיטר מסיללה, גוסטבו בוקולי, אייל גולסה, ליאור רפאלוב, יניב קטן, ולדימיר דבאלשוילי ושלומי ארבייטמן.

בלדוט: "מאחל לגיא בהצלחה, רוצים לנצח במיוחד שזה מכריע"


המאמן, גיא לוזון, ערך את האימון האחרון שלו בבני יהודה ובאווירה מעודדת תגיע בני יהודה למשחק האחרון שלה. זה לא סוד שההפסד בגמר גביע המדינה העכיר מעט את האווירה אך בכל זאת שמחים בקבוצה על המטרה הראשונה שהציבו לעצמם - השגת כרטיס לאירופה.

אוהדי חיפה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי חיפה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

כעת, בבני יהודה מייחלים לסיים את המחזור האחרון במקום השלישי בטבלה על חשבון מכבי ת"א. לוזון יצטרך להסתדר לא איינוגבה שהורחק ורן קדוש יפתח בין הקורות.

גיא לוזון (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
גיא לוזון (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

אסי בלדוט התייחס לאימון האחרון של מאמנו ואמר :"אני חושב שכשגיא הגיע הוא חיזק את המועדון והשחקנים. הוא מאמן שנותן מעצמו הכל, שעות של צפיה בוידאו, הוא חי כדורגל, למדו ממנו הרבה. אני רוצה לאחל לו בשמי ובשם כל השחקנים בהצלחה והרבה תודה. הוא יגיע רחוק כי הוא מאמן מצויין. אנחנו מצידנו נעשה הכל כדי לסיים בטעם טוב את העונה".

אוהדי חיפה. הם כבר בטירוף (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי חיפה. הם כבר בטירוף (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

גם המגן, כפיר אדרי, התייחס לנושא גיא לוזון ואמר: "זה עצוב מאוד אבל זה טבע הדברים בכדורגל. אנחנו לא שנה או שנתיים בכדורגל. אך הפעם היו לנו שנתיים נהדרות עם גיא. בבני יהודה הוא עשה משהו מדהים. הוא הפך את הקבוצה למועדון לגיטימי בצמרת הכדורגל. כעת יש ציפיות מבני יהודה בכל עונה ובכל משחק ונאחל לו בהצלחה בהמשך".

אלירן עטר מתחמם יחף (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
אלירן עטר מתחמם יחף (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

על מכבי חיפה, הוסיף המגן ואמר: "זה אפשרי לנצח כולנו יודעים את חשיבות המשחק. אנחנו נבוא ונעשה את המקסימום כדי לנצח ולקוות לטוב. אנחנו לא רוצים להרוס או לעזור לאף אחד. רוצים להתקדם בטבלה, הרי יש פרמיות לכל אחד ואחד בקבוצה ולכן מהסיבה הזו כל אחד רוצה".

אוהדי חיפה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי חיפה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הרכב משוער: רן קדוש, עוז ראלי, אביב חדד, איבאן גארידו, כפיר אדרי, סנסיה ליניץ', לירוי צעירי, מהראן ראדי, אסי בלדוט, מיכאל זנדברג , אלירן עטר.

יניב קטן. יתחיל את האימונים שבוע מאוחר יותר (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
יניב קטן מודה לקהל (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE
אוהדי חיפה. הקבוצה תספוג את העונש? (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי חיפה בתצוגת דגלונים ביציע (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE
אוהדי חיפה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי חיפה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE