הראל עם לוזון. "לא אהיה חותמת גומי" (עדי בן ברון) (צילום: מערכת ONE)
הראל עם לוזון. "לא אהיה חותמת גומי" (עדי בן ברון) | צילום: מערכת ONE

בעלי הפועל ת"א, מוני הראל, לא מוכן לשתוק יותר. הראל נחשב לאחד האנשים השקולים בכדורגל הישראלי, אך היום (שלישי) החליט תובע ההתאחדות לכדורגל, שלום אבן עזרא, להעמידו לדין משמעתי בעקבות דברים קשים שאמר לעבר מנשה משיח במהלך הפסד הקבוצה 2:1 למכבי חיפה בבלומפילד.

בראיון ל-ONE הסביר הראל את הסיבות להתפרצות כלפי משיח ואת הרהורי ההתפטרות שלו מתפקידו כחבר מזכירות ההתאחדות: “ההתפרצות שלי כלפי משיח לא אופיינית לי, אבל היא נבעה מהצטברות של דברים שקרו סביב המועדון בתקופה האחרונה ומחוסר ההתחשבות של ההתאחדות לכדורגל בצרכיו האובייקטיביים של המועדון".

“קורה ששופט טועה, אין לי בעיה עם זה, אבל הרגיזה אותי העובדה שבסיום המשחק משיח לא ידע להודות בטעותו בזמן שכולם ראו שהיה צריך להישרק לזכותנו פנדל שיכול היה לשנות את פני המשחק והיה מכניס אותנו למומנטום שונה לגמרי", אמר הראל שהוסיף, "הייתי מצפה מאיגוד השופטים לשלוח שופטים בכירים יותר למשחק שכזה".

"לא מתחשבים בנו ובחיפה"
אחרי שדיבר על השופט, עבר הראל להתלונן על הממונים עליו, ראשי ההתאחדות לכדורגל: "לא זו בלבד שהוחלט להקדים את המשחק מול מכבי חיפה בשבוע, דבר שבאופן טבעי לא נתן לנו מספיק זמן להתאוששות אחרי המשחק ביום חמישי מול סלטיק, אלא שבהתאחדות החליטו שכבר מחר, יום רביעי, נקיים משחק נוסף במסגרת גביע הטוטו מול בית"ר ירושלים. 

לאחר מכן הגיע הניצחון הגדול על סלטיק (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל חוגגים מול סלטיק. (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

ההחלטה הזו לא היתה בלו"ז המתוכנן והמקורי, מדובר בהחלטה שהיא בעצם שליפה שגם פוגעת בנו בתבנית ההכנות, סדר האימונים והמשחקים כאחד".

הראל המשיך ויצא בביקורת נוקבת והכניס גם עקיצה על יכולת קבוצתו אל מול יכולת הנבחרת: "מכיוון שעד עכשיו לא ראיתי שהנבחרת הביאה כבוד לכדורגל הישראלי, ראוי וצריך היה להתחשב בבקשות של מועדונים כמו מכבי חיפה והפועל ת"א, שמביאים כבוד לכדורגל הישראלי.

מוני הראל.  (ONE) (צילום: מערכת ONE)
מוני הראל. (ONE) | צילום: מערכת ONE

איך אפשר לצפות מאיתנו לקחת ברצינות את מפעל גביע הטוטו בזמן שמנחיתים על השחקנים שלנו עומס בו הם נופלים מהרגליים? צר לי שלמרות בקשות חוזרות ונשנות, הבקשות שלנו לא נענו בחיוב".

"טעיתי כשלא הלכתי עם שחר"
הראל לא הסתיר את הרהורי הרצון שלו להתפטר מחברותו במזכירות ההתאחדות: “לצערי המזכירות הפכה להיות חותמת גומי ואני לא רוצה להיות בובה של אף אחד. אני כבר הרבה זמן שוקל להתפטר, כל עניין ההתנהלות, כולל מתכונת בחירת המאמנים לא נראית לי".

_OBJ

בעלי הקבוצה יצא נגד ההחלטה להגדיל את הליגה ל-16 קבוצות: "עשיתי טעות כשלא אימצתי את ההחלטה של יעקב שחר שלא להגדיל את הליגה ל-16 קבוצות. היה לחץ ציבורי והלכתי עם הזרם ובכך טעיתי. אני יכול להגיד בפירוש שאין מקום ל-16 קבוצות בליגת העל. לא יעלה על הדעת ש-4 קבוצות מובילות בליגת העל ישרתו ליגה שלמה ויזכו לאותו תקציב וזכויות כמו כל קבוצה אחרת בליגה".

גורם בהתאחדות: "הפועל לא התכוננה לרמות של אירופה"


גורם בהתאחדות מסר בתגובה ל-ONE: "מוני לא נמצא לרוב בישיבות המזכירות וזו האמת לאמיתה. מעניין אם היינו שומעים את הטענות של מוני במידה והפועל ת"א היתה מנצחת. הראל מתיימר להיות בעלים של קבוצה שמתיימרת להיות אירופית, אבל כנראה ששם לא הכינו את עצמם לשחק ברמות האלה. בספרד שיחקו בשבת ומשחקים גם היום וגם אצלנו מתקיים מחר מחזור גביע הטוטו בסמיכות למשחק הליגה.

פיפ"א קבעה סיום מוקדם למשחקים השנה בגלל משחקי המונדיאל. אמנם אין תופסים אדם בעת צערו, אבל ההתבטאויות הפרועות של אנשי הפועל כלפי השופטים וההתאחדות מביאות בסופו של דבר לאלימות מצד קהל האוהדים שלהם. מעניין אם גם הפציעה של שכטר, שלא שיחק ביום חמישי, נבעה כתוצאה מעומס".