הפועל ת"א שיחררה במהלך העונה שני שחקנים בכירים, סמואל יבואה וביברס נאתכו. עבור הקשר הישראלי, הוסדר הנושא הכספי אולם בעניין החלוץ הגנאי, הדברים מסתבכים.

רובין קאזאן העבירה הבוקר (רביעי) את דמי העברה עבור עסקת ביברס נאתכו בסך 650 אלף יורו. לאחר שהתקבל הכסף, האדומים יעבירו את השחרור הבינלאומי של השחקן ביממה הקרובה.

בעוד שהעניינים עם קאזאן נסגרו במהירות, הפועל ת"א עדיין לא קיבלה את הכסף עבור העברתו של סמואל יבאה לגנק הבלגית. יבואה התייחס לעניין העברת הכספים בין המועדונים ואמר ל-ONE: "אני יודע שגנק צריכים להעביר כסף להפועל ת"א אבל לפני כן, על הפועל לעשות משהו. עד שהם לא יעשו את מה שעליהם לעשות אז אני חושב שלא יעבור הכסף".

על השאלה מהו הדבר שהמועדון התל אביבי צריך לבצע, יבואה לא הסכים לענות בפירוט ורק אמר: "הפועל יודעים מה עליהם לעשות, אתם יכולים לשאול אותם והם יגידו לכם. רק כשהם יסיימו לעשות את הדבר הזה שהם צריכים לעשות אז הכל ייסגר".

בהנהלת הפועל ת"א חושדים כי דודו דהאן עומד מאחורי אי העברת הכספים מאחר והוא נמצא בבוררות עם הקבוצה וטוען כי האדומים חייבים לו שכר טרחה בגובה של 170 אלף שקלים.

יבואה ודהאן. הכסף לא הועבר לאדומים (רועי גלדסטון)
יבואה ודהאן. הכסף לא הועבר לאדומים (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

לגבי הכספים שיבואה טוען כי חייבים לו אמרו גורמים בכירים בהפועל: "יבואה נקנס מספר פעמים עקב עבירות משמעת בעונה הקודמת. אולי הוא שכח את זה. בכל מקרה אם הוא חושב שמגיע לו משהו שיפנה ויבקש ואם מגיע לו, הוא יקבל הכל. אין קשר בין העניינים מול דהאן ויבואה, לבין העברת הכספים מגנק. הם צריכים להעביר את הכסף כפי שמתחייב בסיכום בין המועדונים".

כפי שפורסם כבר בעבר ב-ONE, אלי גוטמן צפוי לחתום על הארכת חוזה לשנתיים נוספות במתחם חודורוב. בהפועל מעוניינים שאבוקסיס ימשיך עם גוטמן, ורוצים להאריך את חוזהו בשנתיים נוספות גם כן. עם אבוקסיס ישבו בנפרד מגוטמן מאחר וחוזה השחקן שלו מסתיים רשמית בקיץ ולכן יציעו לו חוזה חדש.

גוטמן (רועי גלדסטון)
אלי גוטמן היום. יאריכו לו את החוזה (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

הקבוצה ביקרה במתקן הכליאה באבו כביר
שחקני הקבוצה הקדישו את הבוקר שלהם לביקור של שעה וחצי במתקן הכליאה באבו כביר, הסמוך למתחם האימונים של הקבוצה. השחקנים התקבלו בחום ע"י הסוהרים, האסירים ומנהל המתקן, סגן גונדר חיים מורד, שהוא דווקא אוהד את מכבי ת"א.

שחקני הפועל ת&
שחקני הפועל ת&"א בתל כביר | צילום: מערכת ONE

לאחר הרצאה שהעביר מפקד המתקן, בה הסביר לשחקנים על תהליכי הקליטה של אסיר חדש, התנאים להם זוכים האסירים, משפחות פשע ואסירים מפורסמים שנמצאים בכלא, ערכו השחקנים סיור באגפים השונים של מתקן הכליאה, ביניהם אגפי ההפרדה השונים ואגף הנוער.

דדי בן דיין אמר לאתר הרשמי לאחר הסיור: "אנחנו עוברים כל יום בדרך לאימון ליד חומות הכלא ואין לנו באמת מושג מה קורה בפנים. החוויה הבוקר היתה מסקרנת מאוד ולמדנו המון מהביקור. אני מאחל לכולנו להגיע לכאן רק בסיורים כמו היום, אבל חשוב שנכיר גם את האנשים שמעבירים יום-יום בתוך החומות ועובדה שרובם מכירים אותנו".

הפועל ת&
הפועל ת&"א עם מפקד המתקן. &" | צילום: מערכת ONE

הקשר הגיאורגי, זוראב מנטשאשווילי, נטש את האימון לאחר החימום, בטענה לכאבים בשריר התאומים. גם דגלאס דה סילבה לא התאמן בגלל כאבים בשריר. דניאל דה רידר ערך חצי אימון עם חבריו, ובחצי השני ערך ריצה קלה. דה סילבה צפוי לשחק בשבת מול בני יהודה, כאשר שי אבוטבול נמצא בתמונת ההרכב במשבצת הקישור האחורי.

אבוטבול באימון היום. עשוי לפתוח בהרכב (רועי גלדסטון)
אבוטבול באימון היום. עשוי לפתוח בהרכב (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

המאמן, אלי גוטמן, חרג ממנהגו ושוחח עם השחקנים בתחילת האימון על תוצאת התיקו המאכזבת באורווה מול הפועל פ"ת ביום שני. גוטמן אמר לחניכיו: "אתם צריכים להרים את הראש, אנחנו צריכים לבוא למשחק הבא מול בני יהודה ולהוכיח שמה שקרה ביום שני היה גם הרבה בגלל המשטח הגרוע באורווה. נבוא ביום שבת לבלומפילד ונראה מה שאנחנו יודעים".

גוטמן עם השחקנים: &
גוטמן עם השחקנים: &"תראו שמב שקרה רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

הפועל התבקשה להסיר את הגג במתחם האימונים


הפועל ת"א קיבלה צו בית משפט שנשלח מטעם עיריית תל-אביב המורה למועדון להסיר את הגג במתחם האימונים מאחר ונבנה בצורה לא חוקית.

במכתב צוין שאם הפועל לא תסיר את הגג בעצמה, עיריית תל-אביב תפעל לעשות זאת מבלי התרעה מוקדמת כאשר כאמור לאדומים יש זמן לעשות זאת בעצמם עד תחילת חודש מאי. השופטת שחתומה על הצו, היא שופטת בית משפט השלום בת"א, יסכה רוטברג.

מתחם חודורוב (רועי גלדסטון)
הגגון במתחם חודורוב (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE