לוזון עם אורי שילה. מחר הישיבה המכרעת (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
אבי לוזון ואורי שילה. רעיון מבורך (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

ההתאחדות לכדורגל, שמאמצת את האגודה לסוכרת נעורים, ממשיכה בתרומה שלה לקהילה ולהגברת מודעות בנושאים בהם היא רואה חשיבות עליונה.

בתוך כך, ההתאחדות התכנסה לרגל יום ההתרמה לחולי סוכרת נעורים בישראל שייערך ב-1 בפברואר ורתמה גם את קבוצות ליגת העל לקידום המודעות למחלה.

בכל משחקי המחזור ה-20 שייערכו בשבת, ראשון ושני הקרובים, יעלו כל שחקני הליגה עם המספר 12 לציון 12 דקירות בממוצע ביום שחולה סוכרת נעורים נאלץ לדקור את עצמו ביום. שחקני כל קבוצה יקבלו מההתאחדות חולצה בצבע הקבוצה שלהם עם המספר 12 על הגב. עם החולצה הזו, הם יעלו לדשא לטקס לפני שריקת הפתיחה.

כל כרוז בכל מגרש יסביר לקהל את המתרחש ויבקש לשלוח SMS עם המספר 10 לטלפון מספר 1222 כדי לתרום לילדים.

גורם בהתאחדות התייחס לנושא ואמר: "אנחנו משתדלים לפעול בנושאים כאלה בהם אנחנו רואים חשיבות וכמובן אנחנו רואים חשיבות בכך שאנחנו רותמים את קבוצות ליגת העל לשתף איתנו פעולה ולהעלות את המודעות לנושא החשוב והכאוב גם יחד כמו זה".

אורי שילה (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
אורי שילה (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

אורי שילה, מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל אמר בנושא: "מזה כשנתיים ההתאחדות מאמצת את ילדי סוכרת הנעורים שעליהם להשגיח על אורח חיים בריא ונכון כדי לשמור את רמת הסוכר שלהם בטווח הנכון. זה טבעי מבחינתנו לתמוך ולקדם מודעות לנושא שכזה, ההתאחדות עשתה זאת תמיד ותמשיך לעשות זאת".