הר געש בירוק. זה מה שמצפה לשחקני מכבי חיפה והפועל ת"א עם כניסתם לאצטדיון קרית אליעזר הערב (20:00) לפני שריקת הפתיחה של אלון יפת לקראת המשחק שעשוי להכריע את גורל האליפות.

כ-14,500 אוהדים - מתוכם 1,600 אוהדי הפועל ת"א - ימלאו כל פינה במגרש. משטרת חיפה קוראת לאוהדי שתי הקבוצות להתנהג בצורה ספורטיבית, תוך שהיא ערוכה לכל תרחיש במגרש ומחוצה לו. כבר עכשיו ברור שאוהדי הפועל שיסתננו ליציעי מכבי, יועברו בצורה מסודרת ליציעים 6-8, שם יושבים אוהדי הפועל ושם נשמרו מבעוד מועד 200 מקומות.

שחקני מכבי חיפה הגיעו בצהריים לבית מלון במרכז העיר, שם הם עורכים את ההכנות האחרונות לקראת המשחק.

שלא כהרגלו, החליט מאמן מכבי חיפה, אלישע לוי, לא לפרסם באסיפת השחקנים המסכמת את ההרכב שיפתח מול האדומים. נכון לשעה זו לא ברור אם לוי מתכנן הפתעות וישנה את ההרכב ברגע האחרון ובסמוך למשחק. לוי אמר לשחקנים: “אני רוצה שתנצלו את נקודות התורפה של הפועל. הדברים תלויים בנו”.

נשיא המועדון, יעקב שחר, לא הגיע לאסיפה אבל יצפה במשחק הערב. שחר בד"כ מגיע לאסיפות לפני משחקים חשובים אבל הפעם בחר שלא לעשות זאת. שחקני האלופה היו במצב רוח מרומם וחגגו יום הולדת לליאור רפאלוב ולוולדימיר דבאלשווילי.

אלישע לוי עם השחקנים. לא פרסם את ההרכב (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אלישע לוי עם השחקנים. לא פרסם את ההרכב (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

קודם לכן, באסיפה הטקטית, לוי התמקד בין היתר בשיטת המשחק של הפועל תוך שימת דגש מיוחד על החלוצים המהירים שלה, איתי שכטר ומהראן ללה. ליאור רפאלוב, יניב קטן, אייל גולסה ו-ולדימיר דבאלשווילי ינסו להטריד שוב ושוב את שערו של וינסנט אניימה. מכבי חיפה תפעיל לחץ מהרגע הראשון על מנת להוכיח מי בעל הבית האמיתי במגרש.

רפאלוב, כאמור, חוגג היום את יום הולדתו ה-24 וחבריו לקבוצה רוצים מאוד לשמח את הקשר במתנת יום הולדת בדמות ניצחון. אחד השחקנים אמר ל-ONE: "זה משחק על החיים שלנו. ברור לנו שמדובר במשחק שניצחון בו יביא לנו אליפות, אנחנו כבר מחכים לעלות ולטרוף את הדשא".

יניב קטן וליאור רפאלוב באימון המסכם. רוצים לחגוג לקשר יום הולדת שמ (צילום: מערכת ONE)
יניב קטן וליאור רפאלוב באימון המסכם. רוצים לחגוג לקשר יום הולדת שמח (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

במקרה של ניצחון חיפאי, אלישע לוי יוכל להתחיל ולהאיץ את ההכנות לעונה הבאה. סקאוטים מרחבי אירופה הבטיחו את הגעתם למשחק והם יעקבו אחרי שחקנים משתי הקבוצות. מהצד הירוק יהיה זה הבלם דקל קינן שיהיה תחת עין בוחנת נוספת של סקאוט קבוצת ליל הצרפתית. גם שלומי ארבייטמן, שאמור להשתלב במשחק, יהיה נתון במעקב של סקאוטים.

הרכב משוער: ניר דוידוביץ', אייל משומר, דקל קינן, שי מימון, פיטר מסיללה, ג'ון קולמה, גוסטבו בוקולי, אייל גולסה, ליאור רפאלוב, יניב קטן, ולדימיר דבאלשווילי.