שינו זוארץ ומוראד מגמאדוב. הבלם פורש אחרי 16 עונות (קובי אליהו)
זוארץ ומוראד מגמאדוב. יחליט בקרוב (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

מכבי פ"ת סיימה אתמול (שבת) את משחקיה באצטדיון האורווה המיתולוגי עם ניצחון מתוק 1:3 מצמד שערים של דובב גבאי ועוד אחד של דני פרדה שהשלימו אולי את הניצחון האחרון במגרש המיתולוגי בעיר.

מי שמכיר את המגרש בפ"ת יותר טוב מכולם הוא הקפטן והבלם הוותיק של הקבוצה, מוראד מגמאדוב, שנמצא כמעט כל הקריירה שלו באצטדיון הרעוע הזה ומחזיק בלא מעט זיכרונות ממנו.

מגמאדוב נמצא כבר כ-16 שנים במכבי פ"ת וכשבקיץ הוא יחגוג 37. הסמל הפתח תקואי מתלבט האם לפרוש או להמשיך עוד עונה: "הנושא הזה עדיין פתוח, יש לנו משחק אחרון של העונה, רק אח"כ נראה מה יהיה הלאה. ההחלטה אם לפרוש לא קשורה לכושר או לגיל. יש כמה דברים שהייתי רוצה שיקרו בשנה הבאה. לדוגמא מבחינת השאיפות של הקבוצה, אבל בשביל זה צריך לעבוד".

"יש לנו הרבה בעיות בקבוצה. בגדול אנחנו צריכים לבנות פה קבוצה מההתחלה, מאפס למעשה. אני חושב שהגיע הזמן לפתוח דף חדש ולבנות לאט לאט את הקבוצה מההתחלה. קבוצה שיהיה לה עתיד ולא קבוצה לשנה או שנתיים, אלא לכמה שנים. לא חסרים בקבוצה צעירים מוכשרים, אבל זה לא מספיק אפילו בשביל להיות בפלייאוף עליון". סיכם.

מגמאדוב אמר על משחק הניצחון: "אני שמח שניצחנו במשחק האחרון שלנו באצטדיון האורווה. יש לי במגרש הזה בערך 200 משחקי ליגה, חבל שהאצטדיון החדש עוד לא מוכן ונצטרך לפתוח את העונה הבאה בחוץ, אבל את האצטדיון הזה אנחנו נזכור עוד הרבה שנים. אני באופן אישי זוכר בעיקר את משחקי הדרבים, תמיד היה בהם 'אקשן', היה חם ומעניין".

מגמאדוב. נזכור את הניצחון האחרון באורווה (דרור עינב)
מגמאדוב. נזכור את הניצחון האחרון באורווה (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

הקפטן התייחס למשחק מול נתניה ואמר: "לא היה משחק גדול אבל הקהל ראה גולים, היו אירועים ומצבים. היה משחק כדורגל שמח בסה"כ ואני חושב שזה גם מה שיהיה בב"ש במשחק האחרון של העונה".

"אני מסכים עם האמירה שהפלייאוף האמצעי די הוציא את העוקץ מהמשחקים האחרונים של העונה, אני חושב שבמשחקים האלה יש חשיבות גדולה לביתיות כי בד"כ מי שמארחת את המשחק מנצחת. הלחץ יורד במשחקים האלה, יש הרגשת סוף עונה כשאתה לא יכול לעלות או לרדת, אבל מהבחינה הכספית אלו משחקים משמעותיים עבור כל קבוצה. אנחנו לא ריאל מדריד או ברצלונה שאנחנו יכולים לזלזל במענקים הכספיים". הוסיף הבלם הוותיק.

במהלך מחצית המשחק מול נתניה חלקו במועדון כבוד לשחקני מחלקת הנוער של המועדון, כאשר השבוע העפילו קבוצות נערים ב' ו-ג', ילדים ג' וילדים טרום א', בה משחק בנו של נשיא המועדון עמוס לוזון, לגמר גביע המדינה. זאת בנוסף ל-4 אליפויות שהושגו במחלקת הנוער אותה מנהלים אופיר לוזון וליאור רדלר.

עמוס לוזון (שי לוי)
עמוס לוזון. הגיע לברך גם את שחקני מחלקת הנוער של המועדון (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

ילדי הקבוצות הופתעו לגלות במשחקיהם את עמוס לוזון ואת היו"ר, שינו זוארץ, שבאו לתמוך בהם. במועדון מאם המושבות מרוצים מאד מפעילות מחלקת הנוער השנה ומהישגי המחלקה, מה שבא גם לידי ביטוי בשילוב הצעירים בקבוצה הבוגרת.