במשחק הליגה במחזור הראשון בין מכבי חיפה להפועל עכו התקשו הירוקים ורק שער ניצחון של שלומי ארבייטמן בשניות האחרונות סידר לאלופה ניצחון. הבוקר (חמישי) במשחק האימון בין שתי הקבוצות, הגיעה עכו למתחם האימונים בכפר גלים, שוב עשתה לחיפה חיים קשים במיוחד וסיימה את משחק האימון בין שתי הקבוצות ללא שערים - 0:0.

המשחק הועבר בשידור חי ובחינם ב-ONE TV LIVE לכל אורכו. כעת ניתן לצפות בשידור החוזר של המשחק.

נכון שקשה להתרשם מהירוקים ששיחו ללא שחקני הנבחרת, ללא גדיר וגולסה הפצועים ובמחצית השניה שיחקה כמעט עם כל קבוצת הנוער, אבל גם במחצית הראשונה לא הצליחו הבחורים של אלישע לוי להפגין כדורגל איכותי.

עכו ניסתה להגיע למספר מצבים במחצית הראשונה אבל אמיר אדרי היה במקום בכל פעם שהיו צריכים אותו. רועי דיין היה האיש שהיה אמור להוציא אל הפועל אבל הוא לא הצליח לעשות את זה.

שני שחקנים במכבי חיפה, אייל שטרכמן וטיאגו דוטרה קיבלו את הזדמנות להוכיח מה הם שווים אחרי שכמעט ולא שיחקו עם הקבוצה. שניהם לא שיחקו טוב, הפגינו משחק נרפה וחלש במיוחד.

שטרכמן הגיע למספר מצבי הבקעה ויכול היה לכבוש אבל במעט הפעמים שזה קרה, במקום לכבוש הוא נראה כבד ולא חד כלל.

רפאלוב מול ליאור ראובן הבוקר בחיפה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
רפאלוב מול ליאור ראובן הבוקר בחיפה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

גם דוטרה לא היה במיטבו במשחק, לא השפיע עליו ומיעט לגעת בכדור. למעשה, שני השחקנים נתנו תשובה די ברורה למה הם לא משחקים במכבי חיפה.

מחצית ראשונה


משחק האימון בין האלופה מהכרמל, מכבי חיפה, לשכנתה מהצפון, הפועל עכו,יצא לדרך במתחם האימונים של הירוקים. 

שופט המשחק מנשה משיח, רגעים לפני הפתיחה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שופט המשחק מנשה משיח, רגעים לפני הפתיחה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

כבר בדקה הראשונה היה קרוב רועי דיין לכבוש שער ראשון במשחק אחרי שניצל טעות בהגנה חיפה, אבל דיין הדביק את הכדור למשקוף והירוקים יצאו מזה. אחרי שלוש דקות גם שטרכמן היה קרוב לכיבוש אבל דודו גורש היה במקום.

בדקה ה-10 קיבל ליאור רפאלוב באגף כדור נהדר מבוקולי חתך למרכז ובעט כדור חזק אבל לא מדויק והכדור הלך מעל השער. גם בדקה ה-24 היה צריך רפאלוב לכבוש ושוב הוא לא עשה את זה.

טעות גדולה של דודו גורש שלא הצליח להרחיק הכדור ורפאלוב מצא את עצמו לבד מול השוער העכואי. במקום לכבוש רפאלוב ניסה לעבור את השוער אבל גורש תיקן את עצמו.

אלון חרזי. &"שער מדהים לא שווה אם אוהד חוזר הביתה פצוע&" (עמית מצפ (צילום: מערכת ONE)
אלון חרזי מול מבה אדק הבוקר בחיפה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בסך הכל המשחק לא התעלה לרמה גבוהה, הקצב היה איטי אולי בגלל שעת הבוקר המוקדמת והיה נדמה כי שתי הקבוצות מתקשות לפתח מצבי הבקעה ממשיים ליד השער.

חיפה מן הסתם היתה טובה יותר אבל אבל המשחק של הבחורים של אלישע לוי התאפיין בעיקר בחוסר תכליתיות וללא מחץ בחלק הקדמי.

בדקה ה-40 שוב הגיעה חיפה להזדמנות גדולה כשזגורי הצעיר הגביה כדור טוב לתוך רחבת עכו ושלומי ארבייטמן היה קרוב לכיבוש אבל בסופו של דבר הגנת עכו ניצלה.

קרבות אוויר במשחק האימון בין מכבי חיפה להפועל עכו (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
קרבות אוויר במשחק האימון בין מכבי חיפה להפועל עכו (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה לפני סיום המחצית הראשונה פרץ מבה אדק טוב באגף ימין והרים כדור מדויק לראשו של רועי דיין, אבל חלוץ עכו נגח החוצה.

מחצית שניה


עם פתיחת המחצית השניה, כצפוי במשחקי אימון ערך ירון הוכנבוים מספר רב של חילופים, למעשה הוכנבוים החליף עשרה שחקנים והשאיר רק את גבע ברקאי מאותם 11 שפתחו בהרכב.

ליעד אלמליח: "רוצים ניצחון בית ראשון" (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
טיאגו דוטרה מול אלמליח. לא הפגין יכולת טובה במיוחד (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-49 עומר עבדול עזיז הגיע להזדמנות הראשונה שלו במשחק ובסיום המהלך בעט עבדול עזיז לקורה של אמיר אדרי שקלט את הכדור החוזר.

בחיפה החלו אט אט לחזור לשלוט במרכז השדה, אבל שוב עם יכולת סיום חלשה במיוחד. שטרכמן הגיע פעמיים למצבי הבקעה אבל הנגיחות שלו היו חלשות מאוד ולא סיכמו אפילו פעם אחת את גד עמוס, שהחליף בתחילת המחצית השניה את דודו גורש.

בדקה ה-62 מתח אמיר אדרי את איבריו בפעם הראשונה במשחק אחרי שאושרי גיטא שיחרר בעיטה חזקה שנהדפה.

אייל שטרכמן. משחק חלש שלו (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אייל שטרכמן. משחק חלש שלו (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

עד הסיום המשחק עוד ירד ברמתו והקבוצות אפילו לא הגיעו למצבי הבקעה. אולי בגלל זה ואולי עקב העובדה ששתי הקבוצות הסתפקו בתיקו הזה, שמונה דקות לסיום המשחק שרק חיים יעקב לסיום ושלח את השחקנים למקלחת מוקדמת.

מכבי חיפה פתחה עם: אמיר אדרי, אלון חרזי, עלי עותמאן, ג'ורג' טשיירה, שי מיימון, אייל שטרכמן, גוסטבו בוקולי, ליאור רפאלוב, ישראל זגורי, שלומי ארבייטמן וטיאגו דוטרה.

הפועל עכו פתחה עם: דודו גורש, ליאור ראובן, איציק כהן, גבע ברקאי, דודי פדלון, רון בן נחום, ליעד אלמליח, שחר סימנטוב, מבה אדק, עמנואל אמנגואה ורועי דיין.