הנהלת אחי נצרת קיבלה בהלם מוחלט את ההתבטאויות הקשות שהטיח יו"ר הפועל פ"ת דני לוי בשופט חלים זטמה ובהנהלת אחי נצרת לאחר ה-1:1 של קבוצתו מול בני יהודה.

לוי טען שזטמה הוא חבר הנהלה באחי נצרת ומקורב מאוד להנהלה ולמעשה היה לו אינטרס שהפועל פ"ת, שמתמודדת עם נצרת על הירידה, לא תנצח את בני יהודה.

יו"ר העמותה של הפועל פ"ת, דני לוי, זעם לאחר המשחק: "השופט הזה היה חבר הנהלת באחי נצרת, הוא מנהל במתנ"ס של אחי נצרת. צריך לבדוק את זה טוב טוב. זו שערוריה מארץ השערוריות. קיבלתי הודעות תוך כדי הפנדל, אנשים היו המומים. זו בושה וחרפה. בני יהודה היו אפסים, אין לי בעיה שינצחו אותנו, אבל שינצחו במשחק".

השופט, חלים זטמה, התייחס לדבריו של לוי ואמר למקורביו: "אלו האשמות חסרות שחר ועילה לתביעה. בית הספר שייך לעירייה ולא בבעלותי".

בהפועל פ"ת זעמו על החלטת השופט להעניק פנדל לבני יהודה והחליטו לפנות להתאחדות לכדורגל ולמשרד החקירות, "ויצמן-יער". חבר ההנהלה של הקבוצה ממלאבס, תומר סיני: "השופט הפריד בינינו לבין ניצחון כי לא היה פנדל. הפנדל שינה את המשחק והוא נתן פנדל שלא היה וכולם ראו את זה, השופט הזה הוא מנהל בית ספר בנצרת או בהנהלה של אחי נצרת. לא יודע מה יש לכדורגל בארץ אם יש כזאת בחירה של כאלה שופטים למשחקים מהסוג הזה. עם כל הצער שבדבר שדדו אותנו. אין לי בעיה ששופט יטעה אבל זה שינה את מהלך המשחק".

עימותים במשחק בני יהודה והפועל פ"ת (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
עימותים במשחק בני יהודה והפועל פ"ת (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

"יכול להיות שקל לשרוק נגד הפועל פ"ת. במחצית השניה שיחקנו פחות טוב. השופט נגדך וכל שריקה היא נגדך אוטומטית. הכל התחיל ונגמר בשופט".

על התקרית ביציע שתומר סיני ודני לוי היו מעורבים בה וכללה גם אוהד של בני יהודה אמר: "מישהו קילל, זה חלק מהכדורגל, יש הרבה אמוציות, לא היה משהו חריג רק החלפת מילים. אני יודע שזה היה לא מכובד שאוהד צעיר מקלל מישהו בן שישים".

עיתומים ביציע בין חברי ההנלה של הפועל פ&"ת  (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
עיתומים ביציע בין חברי ההנלה של הפועל פ&"ת (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

הדברים קוממו את חבר הנהלת נצרת בנצי קירשצויג אמר: "הבנאדם הזה מדבר כל הזמן נגד כל מיני קבוצות ואף אחד לא סותם לו את הפה. באחי נצרת החליטה לסתום לו את הפה ולדחוף לו נעל לפה".

דובר הקבוצה עומר זועבי הכחיש שזטמה הוא חבר הנהלה או מקורב לקבוצה: "בסה"כ זטמה הוא תושב נצרת לא פחות ולא יותר. אין לנו שום קשר איתו והוא לא מיצג את הקבוצה. אנו מכבדים ומערכים אותו כמו כל שופט אחר".

חלים זטמה במשחק המדובר בבלומפילד (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
חלים זטמה. היה לו אינטרס לעזור לאחי נצרת? (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

עדיין לא ברור איך תפעל הקבוצה במישור המשפטי ואם תלך עם הענין צעד קדימה וגם תגיש תביעה נגד המועדון או נגד דני לוי באופן אישי.

מנכ"ל איגוד השופטים, טפר: נגיש תלונה להתאחדות לכדורגל
מנכ"ל איגוד השופטים, יריב טפר, התייחס להתבטאיות של דני לוי ואמר לכתבנו רועי גלדסטון: "אנחנו נגיש תלונה להתאחדות לכדורגל עם העתק ליועץ המשפטי של ההתאחדות, עורך הדין משה אביבי בעקבות ההתבטאויות של דני לוי. זה לא פעם ראשונה שהוא עושה את זה ולא יכול להיות שזה ימשך. אנחנו נבדוק האם יש כאן עילה לתביעה בגין הוצאת לשון הרע ונפעל בנחרצות כנגד ההתבטאויות". 

יריב טפר. לא מתכוון לעבור על כך לסדר היום (צילום: מערכת ONE)
יריב טפר. לא מתכוון לעבור על כך לסדר היום | צילום: מערכת ONE

עוד הוסיפו באיגוד השופטים על דבריו של לוי: “כבר אין טעם להתייחס לדברים שהבנאדם הזה אומר. זה לא פעם ראשונה, אני חושב שהוא בעיקר עושה נזק לקבוצה שלו".

גורם נוסף באיגוד התייחס לפנדל ששרק השופט זאטמה ואמר: “יכול להיות שההחלטה היא לא הכי נכונה שזאטמה היה יכול לקבל אבל זה חלק מהמשחק בוודאי שאין כאן שום דבר מגמתי והשיפוט במשחק כולו מעבר לפנדל היה טוב מאוד".