נעים. "מה הקסם? תשאלו את שלומי דורה" (עדי בן ברון) (צילום: מערכת ONE)
נעים. "מה הקסם? תשאלו את שלומי דורה" (עדי בן ברון) | צילום: מערכת ONE

חודשיים עברו מאז פתחה הפועל רמת גן את משחקיה הרשמיים כקבוצה בליגת העל. כשלוש שנים אחרי שעברה לבעלותו של ירון קוריס והחלה לשחק תחת הדרכתו של יובל נעים בקבוצה טועמים העונה לראשונה אחרי 20 שנה את מתיקותה של ליגת העל, וגם את מרותה.

רגע לפני שפגרת החגים והנבחרות של חודש ספטמבר תהיה מאחורינו, ואחרי ההדחה משלב הבתים של גביע הטוטו ו-5 מחזורי ליגת העל, למאמן יובל נעים כבר מסקנות ראשונות.

"היינו בכושר טוב בתקופה האחרונה ואין ספק שהפגרות של החגים והנבחרות זה לא הכי נוח", מודה מאמן רמת גן. "אפשר לומר שהפגרה לא באה לנו טוב. אני מחכה שהמשחקים יחזרו להיות ברצף. זה קשה להחזיק קבוצה כשאין רצף. אני מבטיח שנעשה הכל כדי שהקבוצה תמשיך להיות טובה גם אחרי התקופה הזו".

לרמת גן כבר 6 נקודות בקופה והיא ממוקמת במקום התשיעי, בהחלט מקום שבקבוצה היו שמחים להיות ממוקמים גם בתום הסיבוב השלישי-שלב הפלייאוף. לא מעט קבוצות שעלו העונה ליגה וגם כאלו שמכירות את הליגה טוב יותר היו שמחות לדעת מה הקסם של נעים.

"מה הקסם אתם צריכים לשאול את שלומי דורה, הוא כבר עם 12 נקודות בליגה", מצטנע נעים. "אנחנו במצב סביר מבחינת צבירת נקודות. אנחנו מרגישים את ההחמצה עם שתי הנקודות שאיבדנו נגד הפועל ב"ש. נקווה לקחת את הנקודות האלה במשחק אחר. המשחק מול מכבי אחי נצרת הוא סופר חשוב ומרכזי. נקווה לקחת את שלוש הנקודות".

שפונגין בין שני שחקנים (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
שפונגין בין שני שחקנים (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

ביום חמישי האחרון, אחרי שבועיים של מנוחה, שב לאימונים סרג' איילי. החלוץ, שהתעלף ואיבד את ההכרה לפני כשבוע עבר את כל הבדיקות הדרושות במהלך השבוע והכל על מנת להבטיח שמצבו תקין ובכדי למנוע טרגדיה נוספת, דוגמת צ'סאווה אנסופואה ז"ל.

"דאגנו לסרג' כשהוא התמוטט. לפני הכל, הוא בן אדם ואחרי זה שחקן כדורגל ומבחינתנו הכי חשוב היה לוודא שהוא בריא, ושאין כל בעיה שמסכנת את בריאותו", מתאר נעים את הרגעים של הלחץ והדאגה אחרי שצפו בחלוץ שצנח במהלך האימון. "סרג' הוא שחקן פנטסטי שלא פשוט לאמן. צריך להבין את הנפש שלו. הוא צריך המון שיחות מוטיבציה, אבל מבחינת האיכויות הוא ללא ספק כאחד משלושת החלוצים הטובים בליגה. הבעיה שלו היא שאין לו שם. שוכחים שהוא שיחק בליגה הראשונה בצרפת. אני בטוח שאצלי הוא יפרח".

עבור נעים מדובר בעונה הראשונה על הקווים בליגה הבכירה בישראל. "אני מרגיש מצוין להיות בליגה הזו", מספר המאמן הצעיר. "אני חושב שיש לי המון מה להציע. אבל אני עוד צעיר ורוצה ללמוד ולהשתפר. זה המוטו שלי".

קשטן עם שחקני הנבחרת.  (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
קשטן עם שחקניו. &"דרור לא הבעיה&" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הערב תפגוש נבחרת ישראל את מולדובה למשחק שעשוי להיות חסר חשיבות. אם תשאלו את נעים תחושת הפספוס והאכזבה מהקמפיין ההנוכחי מוצדקת, אבל האחריות היא לאו דווקא של המאמן דרור קשטן בלבד: "אני חושב שדרור זו לא הבעיה, הוא מאמן מצוין ואולי הטוב בארץ עם רזומה עשיר. אני חושב שהבעיה בשחקנים. סה"כ זה שילוב של הרבה דברים אבל בייחוד בשחקנים. דרור לא שכח לאמן וקדנציה או שתיים לא עושות אותו מאמן רע".

"לא מנפחים פה את הציפיות", ממשיך נעים, "הנבחרות ששיחקנו נגדן הן בינוניות ואין הבדלים גדולים בין הנבחרות. בבית הזה הכל היה שווה ולכן יש תחושה של פספוס. נקווה לנס שיהיה הערב וביום רביעי הקרוב ואולי נעלה".