סטנקוביץ´ וניר נחום (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
סטוקוביץ´ באימון אשדוד. לא יצא לפועל (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

ימים ספורים לפני שמועד העברות בליגת העל ייסגר, במ.ס אשדוד עשו מאמצים להחתים את קשר הנבחרת הצעירה של מונטנגרו, מרקו סטוקוביץ', אך לשווא. 
 
סטוקוביץ' בן ה- 22 נחת בארץ בשבוע שעבר ונבחן תחת עיניו הבוחנות של יוסי מזרחי. המאמן התרשם מהקשר הצעיר, ומצא אותו מתאים לקו בו בחרה אשדוד ללכת העונה, משמע, הטיפוח של שחקנים צעירים ישראלים וזרים.

בסוף השבוע שעבר המריא סטוקוביץ' בחזרה למולדתו והמתין לתשובה של אשדוד. אחרי שמזרחי החליט להחתים את הקשר, באשדוד הזמינו אותו חזרה ארצה לחתום על החוזה.

סטוקוביץ' נחת בארץ אתמול (רביעי) והיום היה אמור לחתום על תנאיו בקבוצה. אלא שאז הודיע לו נשיא קבוצתו מהליגה במונטנגרו כי אין בכוונתו לשחרר אותו כעת. ניסיונותיו של המונטנגרי להשיג את השחרור עלו בתוהו, ונשיא קבוצתו הורה לו לשוב לארצו עוד היום.
 
באשדוד אמנם התאכזבו מאי החתמתו של סטוקוביץ', אך גורמים בקבוצה ציינו: "רצינו אותו אבל לא צריך להשתגע. היה שם איזה שהוא דין ודברים בינו לבין נשיא קבוצתו והיום הוא כבר יהיה על המטוס חזרה למונטנגרו. חבל, אבל לא נורא, יש לנו קבוצה מספיק איכותית".

באשדוד הבהירו לא אחת העונה כי אין בכוונתם לפזר כספים על שחקני חיזוק וכי הקבוצה ממשיכה במדיניות שהנחתה אותה מתחילת העונה, והיא לאפשר לכמה שיותר שחקנים צעירים ליטול חל במשחק הקבוצה.

יוסי מזרחי. בקרוב הפגישה  (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
יוסי מזרחי באימון אשדוד (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE


 
במועדון נפרדו מהחלוץ ברק בדש, שחתם עד לתום העונה בהפועל באר שבע משום שלא קיבל דקות משחק רבות אצל יוסי מזרחי. באשדוד הסכימו להשאיל את בדש רק לאחר שהבינו כי החלוץ, דמיטאר מקרייב צפוי להמשיך. 

ואולם, בדש אינו השחקן היחיד בקבוצה שקבוצות אחרות לוטשות אליו עיניים. שמות נוספים שהוזכרו בהקשר זה הם עידן ויצמן וניר נחום. הקבוצה האחרונה שהביעה בויצמן עניין היא מכבי פ"ת. נציגיו של ויצמן הפנו את כל מי שמבקש את שירותיו אל הנהלת אשדוד. באשדוד אישרו כי ישנה התעניינות על ידי מספר קבוצות בארץ בנוגע לשניים אך כעת לא נראה כי יש רצינו מצד הקבוצות המעוניינות בנוגע לשניים.

עידן ויצמן (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
עידן ויצמן (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE