נשיא מכבי חיפה, יעקב שחר, הצוות המקצועי ושחקני הקבוצה הגיעו היום (חמישי) בצהריים ללשכת ראש העיר, יונה יהב, שם ציינו את סיום הקמפיין האירופאי בליגת האלופות. קבלת הפנים נערכה בנוכחות יהב וחברי מועצת העיר.

ראש העיר יהב חילק תשורות לשחר, אלישע ולשחקנים אשר מנגד זכה לקבל משחר כדור של ליגת האלופות ממוסגר עם חתימות השחקנים.

יהב סיפר על תחילת בניית האצטדיון העירוני ולאחריו אמר שחר: "כמו שאנחנו מבינים, זה אחד האצטדיונים הגדולים באירופה בכלל ובארץ בפרט. אנחנו בטוחים שאם היינו משחקים באצטדיון בחיפה, היינו יכולים להבקיע שער בליגת האלופות או להשיג נקודה אבל עדיף מאוחר מאשר בכלל לא.

"אני מקווה שהאצטדיון ייבנה כמה שיותר מהר כדי שהשחקנים שלנו יגיעו להישגים עוד בזמן שאתה (יהב) תכהן כראש עיר, אנחנו מעריכים ומלאי גאווה לייצג את העיר חיפה ולהגיע להישגים בארץ ובאירופה".

שחר התייחס לרצון העז של האוהדים לראות שמות גדולים כבעבר הרחוק דוגמת ננאד פראליה וריימונדאס ז'וטאוטאס: "שחקנים בסדרי גודל של פעם עולים פי שלוש, ארבע וחמש וזה לא פשוט להביא אותם, אי אפשר להתנתק ממה שמאפיין את שוק העברות ולהגיד תביאו את ז'וטא'. אתה יכול להביא אותו? אני מבטיח שאני אקח אותו. יש מספר מועמדים, אבל אם יש מישהו בשוק המקומי שיכול לעזור לנו אני אשמח לשמוע".

שחר, אלישע והשחקנים היום עם יונה יהב (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחר, אלישע והשחקנים היום עם יונה יהב (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

על האפשרות שגולסה יעזוב לגרמניה אמר שחר: "הגיע הזמן שנעשה לזה סוף. אמרתי כבר לפני מספר שבועות בכל מקום שאין כל כוונה לשחרר שחקן ישראלי - חד משמעית - אף אחד לא ישוחרר. אני לא יודע מאיפה באים הפרסומים. חשוב שנוכל להתאמן ולשחק בשקט ולהגיע להישגים שהיו עד היום".

צ´יזיק, אלישע לוי, יעקב שחר ויונה יהב במעמד החגיגי (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
צ´יזיק, אלישע לוי, יעקב שחר ויונה יהב במעמד החגיגי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

על הדרבי ביום שני ממנו הוא יעדר בשל התחייבויות קודמות אמר: "אני מאוד מקווה שהדרבי יעבור בצורה ספורטיבית לא רק על המגרש אלא גם בין מחנות האוהדים ושנמשיך עד לדרבי הבא. זה משחק על יוקרה שמכניס הרבה פלפל וטוב שכך".

גם הקפטן יניב קטן דיבר לקראת הדרבי ואמר: "נעשה הכל על מנת לספק חוויה לאוהדי שתי הקבוצות ולהוכיח שהדרב הגדול שייך לעיר חיפה".

יניב קטן מקבל תשורה מיונה יהב (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
יניב קטן מקבל תשורה מיונה יהב (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

אלון חרזי קיבל תשורה מראש העיר לרגל פרישתו ויהב סיפר שלפני שנה הוצע לחרזי להיות חבר מועצה אבל חרזי העדיף לדחות את ההצעה כל זמן שהוא עסוק ומשחק כדורגל. 

חמלדזה יגיע להתרשמות, ארבייטמן, גדיר וקולמה בספק לדרבי


קשר וקפטן קבוצת טביליסי, לבאן חמלדזה בן ה-24, אמור להגיע בימים הקרובים להתרשמות במכבי חיפה לקראת יום שלישי. אם ירשים הוא יוחתם כבר בחודש הבא על חשבונו של הברזילאי טיאגו דוטרה.

שחר וצ´יזיק עם יונה יהב. אין נציג בכיר לחיפה ברשימות להנהלה (עמית  (צילום: מערכת ONE)
יעקב שחר מעניק מזכרת ליונה יהב (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

לפני כחודשיים פורסם לראשונה ב-ONE שעוזר המאמן, גיאורגי דרסיליה, יצא לעקוב אחרי קשר הגיאורגי במשחק בין נבחרת גיאורגיה לבולגריה. במכבי חיפה הכחישו שדרסיליה יצא למטרה זו, אבל מתברר שהוא נסע לעקוב אחרי חמלדזה.

מדובר בשחקן מוכשר, קשר התקפי, שאם ירשים את הצוות המקצועי יוחתם בקבוצה, ובשורות הירוקים משוכנעים שהצטרפות אפשרית שלו רק תקל על דבאלשוילי שנמצא לבד בארץ.

טשיירה, דוטרה ובוקולי בלשכת ראש העיר (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
טשיירה, דוטרה ובוקולי בלשכת ראש העיר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מאמן מכבי חיפה, אלישע לוי, לא אהב את היכולת שהציגו שחקניו בניצחון 1:2 על הפועל פ"ת. לוי שטף את השחקנים ואמר להם באימון: "אני לא רוצה את אותן הערות כל פעם מחדש. הרגזתם אותי במשחק מול הפועל פ"ת. אני לא מרוצה מצורת המשחק ומהעובדה שלא באתם מוכנים".

ג'ון קולמה נפגע בקרסול ולא ערך אימון עם שאר חבריו. החלוץ, שלומי ארבייטמן, לא התאמן בגלל מתיחה ואותם דברים אמורים לגבי גדיר, הסובל ממתיחה ברצועה ורק היום תתקבל החלטה האם יעבור בדיקת M.R.I. שלושתם בספק לדרבי מול הפועל חיפה.

אלישע וארבייטמן. החלוץ בספק לדרבי (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אלישע וארבייטמן. החלוץ בספק לדרבי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הקשר אייל גולסה, שחוזר לכושר משחק, התייחס לפרסומים בתקשורת הגרמנית על מעבר אפשרי שלו לבאיירן מינכן ואמר: "אני כרגע במכבי חיפה ואני לא יודע שום דבר חדש, אני מתרכז רק בחיפה. באיירן זה שם גדול ואם יהיו התפתחויות אני אשמח. אני לא חושב כרגע על מעבר לגרמניה אבל אם תבוא הצעה אשקול אותה היטב. מחמיא לי שקבוצה כזאת מתעניינת בי, לפחות על פי הפרסומים".

לקראת הדרבי מול הפועל חיפה ביום שני (20:00) אמר גולסה: "זה דרבי ראשון שלי בחיפה. אפשר להרגיש את התכונה בעיר, זה משחק שאנו מתייחסים אליו כמו אל משחקים מול בית"ר י-ם והפועל ת"א - זה משחק גדול. אני מקווה שיהיה בסדר ונשמח את האוהדים".