הפועל רעננה ומכבי נתניה נפרדו הערב (שבת) בתיקו 1:1 באצטדיון לויטה בכפר סבא, מגרשה הביתי של הפועל רעננה.

בפתיחת המשחק היה נראה שמכבי נתניה בדרכה להוכיח את העליונות שלה על קבוצות התחתית, כאשר כבר בדקה ה-2 שניר גואטה פרץ נהדר מאגף ימין וכבש בבעיטה מ-17 מטרים.

רעננה לאט לאט התאוששה ובסיום המחצית הראשונה הגיעה למצבים ראשונים לכיבוש. אחרי ההפסקה, רעננה כבר ניראתה הרבה יותר טוב והתקרבה לשוויון. בדקה ה-51 דניאל ליפשיץ, שוערה של מכבי נתניה, עשה טעות קשה, כאשר מסר את הכדור לרגליו של דודו ביטון.

החלוץ הצעיר של רעננה הקפיץ מ-16 מטרים מעל ראשו של ליפשיץ. עד לסיום רעננה היתה מעט עדיפה אך התוצאה הסופית הוציאה את שני המאמנים במצב סביר מבחינתם.

נתניה עלתה למקום השביעי, לפחות באופן זמני, לאחר שעקפה את הפועל באר שבע, שתשחק ביום שני מול הפועל ת"א. הפועל רמת גן הצליחה להתרחק מעט מהקו האדום.

אלי כהן: "אמרתי לשחקנים במחצית שיותר גרוע לא יכול להיות"
מאמן רעננה, אלי כהן, אמר בסיום: "אין לי תחושת החמצה, המחצית הראשונה היתה רעה, אני מופתע מהצורה שאנחנו שיחקנו, היינו אפאטיים, החצי השני היה יותר טוב, כל השחקנים עשו עבודה טובה. אמרתי לשחקנים במחצית, שיותר גרוע מזה לא יכול להיות וחייבים להיות נחושים יותר. המחצית השניה היתה טובה יותר, אנחנו מרוצים מהנקודה ומסתכלים קדימה".

עומרי בן הרוש (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
עומרי בן הרוש בועט מול איתי טואף (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

שוער רעננה, שאול סמדג'ה, גם היה מרוצה מהחצי השני: "פתיחה לא טובה של המשחק שלי באופן אישי ושל הקבוצה כולה. החבר'ה התעשתו במחצית, המאמן נתן לנו בראש ולמחצית השניה עלינו כחבורה אחת, כלוחמים".

אלי כהן (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
אלי כהן (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

לגבי התוצאה הסופית, אמר השוער: "אני לא חזיר, נקודה אחת זה בסדר גמור מבחינתנו. לגבי השבועות האחרונים, זה תהפוכות של קבוצה בליגת העל. בסך הכל אנחנו קבוצה טובה ואני חושב שהתוצאות שלנו יפות, אבל אנחנו סובלים קצת מנאיביות ומחוסר ניסיון. אני מקווה שבסוף נוכיח לכולם שמקומנו בליגת העל".

המאמן של מכבי נתניה, ראובן עטר, היה יותר מאוכזב: "במחצית הראשונה שיחקנו טוב וגם כבשנו. במחצית השניה לא החזקנו בכדור, אבל גם לא זכור לי שהם הגיעו למצבים. אצלנו גומז החמיץ מול סמדג'ה".

ראובן עטר (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
ראובן עטר (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

לגבי העובדה ששוערה הראשון של נתניה, זוגבו, נמצא באליפות אפריקה, אמר המאמן: "אין מה לעשות, זה הכדורגל, זה המצב ונתנו לו ללכת, למרות שהוא שם כשוער שני. זו היתה הזדמנות לשחקנים אחרים להוכיח את עצמם, אני מקווה שבהמשך זה יביא תוצאות".

על היכולת בשבועות האחרונים, אמר מאמן מכבי נתניה: "אסור לשכוח איך התחלנו את העונה, חשוב לזכור מה היו המטרות שלנו ואיפה אנחנו היום. הכדורגל לא מתעלה לרמה גבוהה, אין מה לעשות, הקבוצות באות להילחם על חייהן".

נתניה חוגגת (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
נתניה חוגגת (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
השופט אשר כהן הוציא את המשחק לדרך בלויטה לעיני 1000 איש, שכבר בהתקפה הראשונה ראו שער ראשון לאורחים.

דקה 2 - 0:1 למכבי נתניה - מבצע אישי יפה של שניר גואטה, שפרץ באגף ימין, חתך לאמצע ובעט מ-17 מטרים מדוייק בחצי גובה, לפינה הימנית של שאול סמדג'ה ופנימה.

שניר גואטה רץ לחגוג עם עטר. המון מחמאות למאמן (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
שניר גואטה (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

המשחק האגרסיבי של נתניה עלה לה עד לדקה ה-11 בשני כרטיסים צהובים, האחד של שניר גואטה, השני של דלה ימפולסקי. בדקה ה-12 אבי כנפו ניסה את ליפשיץ מרחוק ובעט חזק וטוב, אך השוער הצעיר תפס את הכדור היטב. מיד בהתקפה הבאה, דייויד גומז מנתניה פרץ מימין והחמיץ ממצב טוב.

בדקה ה-16 שניר גואטה, כובש השער, שיחרר כדור מצוין לאגף ימין, שם חיכה רביד גזל, ששלח כדור שטוח מפינת הרחבה, אך הוא עבר רק סנטימטרים מהקורה של סמדג'ה. נתניה נראתה הרבה יותר טוב והגיעה למצבים רבים, רעננה לעומתה, פתחה רע מאוד את המשחק.

סטיבן כהן (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
סטיבן כהן (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-19 סטיבן כהן התעורר ומסר כדור פנטסטי לרז כהן, שהיה קרוב מאוד למצב של אחד מול ליפשיץ, אך לא הצליח להגיע לכדור. בדקה ה-27 קרן של סטיבן כהן הגיעה אל הראש של רז כהן, שהתכופף ונגח החוצה.

בדקה ה-33 אבי כנפו הרים קרן, שמצא את דודו ביטון חופשי, 12 מטרים מהשער, אך הכדור שבעט עלה גבוה מעל השער. בדקה ה-42 דודו ביטון הגיע להזדמנות מצויינת, אחרי הגבהה טובה של רועי לוי, אבל נגח לא טוב, החוצה. עד למחצית רעננה היתה מעט עדיפה, אבל לא הצליחה להגיע למספיק מצבים לכיבוש שער.

אוראל דגני. יוסט לעמדת המגן הימני, יצטרך לשים עין על  (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
אוראל דגני (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה
שני המאמנים ביצעו חילופים בהפסקה. ליאוניד קרופניק, שערך בכורה שהרכב של ראובן עטר, יצא ובמקומו נכנס עומרי בן הרוש. מאור זוהר החליף את איתי אלקסלסי במדי רעננה.

בדקה הראשונה של המחצית השניה, סטיבן כהן קיבל כדור במרכז הרחבה ובעט לידיים של ליפשיץ'. רעננה המשיכה ללחוץ והשער שלה גם הגיע.

רעננה מחמיצה (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
רעננה מחמיצה (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

דקה 51 - 1:1 - טעות גדולה מאוד של דניאל ליפשיץ, שהוציא כדור שוער שהגיע לדודו ביטון. מ-16 מטרים, החלוץ הקשית מעל השוער הצעיר של נתניה ופנימה. זה היה שוויון מוצדק של רעננה, אחרי שהיא היתה עדיפה ברבע השעה האחרונה של המחצית הראשונה ובפתיחה השניה.

בדקה ה-69 דייויד גומז קיבל כדור ברחבה, אך הוא בעט הישר לגוף של סמדג'ה והחמיץ הזדמנות להעלות שוב את נתניה ליתרון. עד הסיום רעננה לחצה והיתה עדיפה על הדשא, אבל לא הצליחה ליצור לעצמה מצבים טובים לכיבוש שער. המשחק נחלש עם הזמן והסתיים בתיקו 1:1.

רעננה חוגגת (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
רעננה חוגגת (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

הפועל רעננה: שאול סמדג'ה, רועי לוי, איתי טואף, ארמנוס זלמקיאס, עומרי עטיה, איתי אלקסלסי (מאור זוהר, 46), תמיר פור, סטיבן כהן, אבי כנפו, רז כהן (כריסטיאנו דוס סנטוס, 64) ודודו ביטון (שניר שוקר, 82).

מכבי נתניה: דניאל ליפשיץ, קלמי סבן, ביבאן פרנסמן, אוראל דגני, טל מעבי, רביד גזל, ליאוניד קרופניק (עומרי בן הרוש, 46), שניר גואטה, שלו מנשה, דלה ימפולסקי (פיראס מוגרבי, 61) ודייויד גומז.